Guest

Společnosti Cisco a Ericsson rozšiřují strategické partnerství. Zaměří se na nová řešení bezdrátových sítí

Hierarchical Navigation

Praha 17. ledna 2017 – Společnosti Cisco a Ericsson rozšiřují své strategické partnerství o oblast bezdrátových sítí. Nové společné řešení dostalo název Evolved Wi-Fi Networks (EWN) a spojuje přístupové systémy, páteřní sítě a aplikace postavené na technologiích 3GPP od společnosti Ericsson s portfoliem Wi-Fi produktů společnosti Cisco. Řešení doplňuje zákaznická podpora, služby pro návrh i následnou implementaci a řízené služby společnosti Ericsson.

Společnosti Cisco a Ericsson navázaly globální obchodní a technické partnerství v listopadu 2015 s cílem vytvořit sítě budoucnosti. Nyní své partnerství rozšiřují a nově se zaměřují také na Wi-Fi sítě. Tato oblast dnes patří mezi klíčové priority poskytovatelů služeb. Podle odhadů bude do roku 2020 tvořit provoz Wi-Fi sítí zhruba 50 % celkového IP provozu. Výsledkem řešení Evolved Wi-Fi Networks jsou spolehlivé Wi-Fi sítě s nejvyšším výkonem pro zákazníky společnosti Ericsson z řad mobilních a kabelových operátorů i dalších odvětví.

Nabídka Evolved Wi-Fi Networks bude zahrnovat předem integrovaná a ověřená řešení s mnoha možnostmi a výhodami:

  • Malé buňky pro využití v budovách: Spojení interiérových přístupových sítí Ericsson s WLAN řešeními Cisco umožňuje snadněji pokrýt vnitřní prostory budov Wi-Fi i mobilní konektivitou.
  • Wi-Fi pro operátory: Umožňuje operátorům, kteří mají venkovní přístupové sítě Ericsson, nabízet zákazníkům přístup prostřednictvím WLAN Cisco.
  • Směrování provozu: Integrace Cisco WLAN buď s interiérovými nebo venkovními přístupovými sítěmi Ericsson umožňuje operátorům přepínat koncové uživatele mezi mobilními a Wi-Fi přístupovými sítěmi. Tímto způsobem jim zajišťuje vždy optimální připojení.
  • Integrace s páteřní sítí: Integrace Cisco WLAN sítí do paketového jádra Ericsson umožní operátorům poskytovat veškeré služby páteřní sítě prostřednictvím Wi-Fi pro zařízení s kombinovaným připojením. Velmi oblíbená funkce Wi-Fi Calling od společnosti Ericsson již dnes umožňuje mobilní hlasová volání prostřednictvím sítí Cisco WLAN.

Návrh a implementaci řešení založených na nové nabídce bude zajišťovat divize služeb společnosti Ericsson, přičemž společnost Cisco bude poskytovat plnou produktovou podporu. Schopnost společnosti Ericsson poskytovat služby celosvětově umožní operátorům zavádět nové obchodní modely a expandovat na nové trhy. EWN je k dispozici i jako plně outsourcovaná služba s globálním dosahem pokrývajícím 180 zemí. To umožňuje rychlejší a snazší zavedení nového řešení.

Partnerství obou společnosti nabízí zákazníkům to nejlepší z jejich nabídky v oblasti routování, datových center, síťové infrastruktury, cloudu a mobility. Strategické partnerství podpoří růst a inovace a zrychlí digitální transformaci požadovanou zákazníky ze všech oborů. Již více než 250 aktivních jednání, která oba partneři vedou s potenciálními zákazníky, začíná dnes vstupovat do fáze uzavírání zakázek. Přes 60 zakázek po celém světě se týká IP (směrování a přenosu) a služeb.

Kontaktní osoby:

Martin Roháček
mediální zástupce, Madison PA
rohacek@madisonpa.cz
tel.: +420 775 854 370

Jakub Hynek
mediální zástupce, Madison PA
hynek@madisonpa.cz
tel.: +420 606 246 215


O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.


Cisco a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.

Kontaktujte Cisco

Got Small Business? Go to Cisco Small Business Products