Guest

Rozšířená nabídka bezpečnostních řešení Cisco ochrání koncová zařízení, síť i cloud

Tři vítězové Ceny za inovace internetu věcí si rozdělí 250 tisíc dolarů. Dalších celkem 150 milionů dolarů mohou získat začínající technologické firmy z fondu rizikového kapitálu Cisco Investments

Praha 6. května 2014 – Společnost Cisco vyhlásila celosvětovou soutěž, kterou chce podpořit další rozvoj internetu věcí. Do této soutěže se mohou s projekty a nápady přihlásit začínající firmy (start-upy) z celého světa. Tři vítězové budou vyhlášeni na Světovém fóru internetu věcí v Chicagu a rozdělí si částku 250 tisíc amerických dolarů. Čas na přihlášení mají všichni podnikatelé s dobrými nápady až do 1. července 2014.

Vyhlášením Ceny za inovace internetu věcí chce Cisco podpořit a inspirovat novou generaci mladých podnikatelů a začínajících firem, aby se nebáli pustit do náročnějších projektů využívajících nové technologie. Do soutěže se mohou přihlásit nové i již existující firmy přispívající k rozvoji internetu věcí prostřednictvím webové stránky www.cisco.com/go/iotchallenge.

Projekty lze přihlašovat až do 1. července 2014. Přihlášky musí být výhradně v angličtině a projekt musí být zařazen do jedné z pěti kategorií – Aplikace, Analytické nástroje, Management, Sítě a Věci (Things). Osmnáct semifinalistů vyberou odborníci Cisco, jeden projekt pošle do semifinále veřejnost. Do finále následně prostoupí šest projektů, tři vítězné si převezmou ocenění na Světovém fóru internetu věcí, které se bude konat v Chicagu 14. až 16. října 2014.

Všechny tří vítězné firmy získají kromě peněžní odměny také podporu od společnosti Cisco formou školení, odborného vedení a zprostředkování obchodních příležitostí od společnosti Cisco i jejích partnerů. Navíc budou mít přístup k vývoji, testování a pilotnímu provozu nových technologií, stejně jako k potenciálním investicím a partnerské spolupráci.

Internet věcí (Internet of Things) označuje stále rostoucí síť zařízení a senzorů, které jsou připojeny k internetu, vzájemně spolu komunikují a vytvářejí tak nové možnosti zpracování informací z našeho okolí, které jsme dříve neuměli využít. Odborníci Cisco očekávají, že v roce 2020 bude takových zařízení v celosvětové síti propojeno 50 miliard.

Podpora inovací

Kromě vyhlášení soutěže podpoří Cisco další rozvoj nových technologií i prostřednictvím svého fondu rizikového kapitálu Cisco Investments. Ten v následujících dvou až třech letech podpoří technologické start-upy částkou až 150 milionů dolarů. Dosavadní zaměření fondu se tak rozšíří o dynamickou oblast nových technologií.


Kontakt na Linku bezpečí:

Jan Lodl, mediální zástupce, Madison PA
tel.:+420 775 854 369
e-mail: lodl@madisonpa.cz

Kontakt pro média:

Jakub Hynek, mediální zástupce, Madison PA
mob.: 606 246 215
e-mail: hynek@madisonpa.cz


Cisco a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.

Kontaktujte Cisco

Got Small Business? Go to Cisco Small Business Products