Guest

Cisco ve spolupráci s partnery připravuje Intercloud, globální cloud cloudů

V příštích dvou letech plánuje investovat do rozvoje cloudových služeb více než miliardu amerických dolarů

Praha 15. dubna 2014 - Snaha o nákladově efektivní a rychlé nasazení nových aplikací a služeb vede firmy stále častěji k využívání cloudu. Vzniká tak velké množství soukromých, veřejných i hybridních řešení. Společnost Cisco se rozhodla ve spolupráci se svými partnery vybudovat Intercloud, jakousi síť cloudů, která překonává limity a omezení dosavadních lokálních řešení. Globální Intercloud společnosti Cisco umožní rozvoj služeb vedoucích k naplnění konceptu Internet of Everything (IoE).

Propojení lokálních cloudů do globální sítě umožní vytvořit téměř neomezeně škálovatelnou, distribuovanou a bezpečnou architekturu pro aplikace s vysokou přidanou hodnotou či analýzy v reálném čase. Protože se jedná o propojení lokálních cloudů, je zároveň zajištěn plný soulad s právním prostředím v té které zemi. Intercloud je navíc prvním otevřeným řešením svého druhu, které nabízí dostupné vývojářské rozhraní (API). To umožní rychlý vývoj nové generace aplikací využívajících cloudových služeb pro podniky, poskytovatele služeb i prodejce.

„Cisco Intercloud představuje prvý skutečně globálně budovaný cloud, jejichž využívání strmě stoupá s narůstající mobilitou i dalšími trendy ve využívání informačních technologií,“ říká Jiří Devát, generální ředitel Cisco Česká republika a dodává: „Intercloud přináší našim partnerům i zákazníkům zcela novou kvalitu – téměř neomezenou škálovatelnost při lokální dostupnosti, především však prostředí pro budování bezkonkurenčního rozsahu aplikací a služeb.“

Cisco Cloud Services budou nabízeny prostřednictvím partnerů. Na projektu Intercloud Cisco spolupracuje s více než desítkou společností, mezi které patří například australský service provider Telstra, kanadský telekomunikační operátor Allstream, evropský dodavatel cloudových služeb Canopy či Logicalis Group, globální poskytovatel manažovaných služeb, a další.

Nástup Internet of Everything

Propojení partnerských datových center prostřednictvím globální sítě Cisco do Intercloudu umožní partnerům nabízet zákazníkům cloudové aplikace a služby s přidanou hodnotou. Ty umožní urychlit prosazení konceptu IoE v reálném životě. Propojení uživatelů, dat, procesů a věcí vytvoří podle odhadů společnosti Cisco v následující dekádě celosvětově obchodní příležitosti v objemu až 19 bilionů dolarů (asi 378 bilionů korun). IoE přináší nové požadavky na vznik globálně distribuovaných a bezpečných cloudových řešení.


Kontaktní osoby:

Jan Lodl, mediální zástupce, Madison PA
tel.:+420 775 854 369
e-mail: lodl@madisonpa.cz

Kontakt pro média:

Jakub Hynek, mediální zástupce, Madison PA
mob.: 606 246 215
e-mail: hynek@madisonpa.cz

Poznámky pro editory:

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.


Cisco a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.

Kontaktujte Cisco

Got Small Business? Go to Cisco Small Business Products