Guest

Internet všeho může znamenat pro veřejný sektor přínos v hodnotě 4,6 bilionu dolarů

Podle studie společnosti Cisco využití internetu všeho zvýší produktivitu i příjmy a omezí plýtvání ve veřejném sektoru

Praha 23. ledna – Internet všeho má podle studie společnosti Cisco potenciál vygenerovat během příštích deseti let pro veřejný sektor přínos v hodnotě 4,6 bilionu dolarů. Vládní instituce, města i jejich občané, ti všichni mohou mít z internetu všeho prospěch.  Přináší totiž velkou šanci pro společnost, jak omezit plýtvání a zvýšit příjem státu, aniž by se musely zvyšovat daně.

Podle studie mají města po celém světě potenciál dosáhnout v následující dekádě díky internetu všeho přínosů ve výši 1,9 bilionu dolarů. Ke značné části z tohoto koláče jim přitom stačí zavést jen několik klíčových aplikací. V takzvaných smart buildings lze ušetřit až 100 miliard dolarů jen díky nasazení systému pro snížení spotřeby energie. Automatizovaným a přesným monitoringem spotřeby plynu či vody přes IP sítě je pak možné jen na odečtech měřících zařízení a získávání informací o využití ušetřit 69, respektive 39 miliard dolarů. Inteligentní parkovací systémy, které v reálném čase zobrazují volná parkovací místa, zase mohou ušetřit 41 miliard dolarů. Umožnily by totiž zavedení ceny parkování na základě poptávky. Chytrý parkovací systém například pomáhá v Nice ve Francii najít nejbližší parkovací místo a hned ho také zarezervuje. Pomohl tak zredukovat dopravní zácpy až o 30 %. Díky instalovaným chytrým čipům může být průjezd zpoplatněnými zónami vyřízen automaticky, aniž by řidič vytahoval peněženku. Zde se odhadovaný přínos rovná 18 miliardám dolarů.

Se zvyšující se migrací obyvatel do měst a městských center musí radnice rychleji reagovat na potřeby svých obyvatel. A právě internet všeho přináší výhody v podobě nových služeb, zároveň zjednodušuje ty stávající a celkově mění způsob interakce mezi občany a městy,“ řekl Wim Elfrink, Cisco Executive Vice President.

Internet všeho má dle zjištění studie velký význam i pro vládní sektor. Během následujícího desetiletí může vyprodukovat až 2,7 bilionu dolarů pro státní orgány, vládní agentury i obranné složky. Vedle finančních přínosů může zlepšit podmínky pro práci na dálku, zefektivnit správu vozového parku a ekonomické využití vládních vozidel, přinést úspory i nové služby ve zdravotnictví, školství, kybernetické bezpečnost, ale i zvýšit bezpečnost na vojenských misích.

Veřejná správa má na celém světě přes 350 milionů zaměstnanců a internet všeho může pomoci se zvýšením jejich produktivity. Například jen častější využití řešení pro práci na dálku může přinést úspory v hodnotě 125 miliard dolarů plynoucí z omezení tisku nebo nižších nákladů na pracovní prostory. A to nemluvíme o dalších pozitivních efektech technologií pro spolupráci.

Studie Internet of Everything: A $4.6 Trillion Public-Sector Opportunity navazuje na výzkum týkající se internetu všeho, který Cisco publikovalo v únoru 2013. V něm Cisco odhaduje potenciální zisk a úspory v horizontu deseti let, kterých mohou dosáhnout firmy využívající principů internetu všeho. Ty by mohly tvořit až 14,4 bilionu dolarů. Dohromady s 4,6 bilionu dolarů, které internet všeho může přinést veřejnému sektoru, se jedná o příležitost pro stát i podniky v hodnotě 19 bilionů dolarů. Celou studii naleznete na adrese www.internetofeverything.com.
Další zdroje informací:
http://internetofeverything.cisco.com/vas-public-sector-infographic/
http://internetofeverything.cisco.com/sites/default/files/docs/en/ioe_vas_public_sector_top_10%20insights_121313final.pdf


Kontaktní osoby:

Jaroslav Tík, mediální zástupce, Madison PA
tik@madisonpa.cz, tel.: +420 775 854 369

Jakub Hynek, mediální zástupce, Madison PA
hynek@madisonpa.cz, tel.: +420 606 246 215

Poznámky pro editory:

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.

Cisco a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.

Dovolte nám pomoci

Got Small Business? Go to Cisco Small Business Products