Guest

Video na pracovišti čeká velká budoucnost, tvrdí nová generace manažerů

Praha 31. října 2013 – Důležitost videa jako nástroje pro komunikaci v podnicích bude růst. Na svědomí to má nová generace manažerů, která postupně přichází na vedoucí pozice ve firmách. Jak ukázal výzkum společnosti Cisco, 61 % mladých manažerů totiž spoléhá v horizontu pěti až deseti let na využití business-class videa pro komunikaci a spolupráci s kolegy, obchodními partnery i celými týmy. Business-class video je synonymem pro vysoce kvalitní, spolehlivé a bezpečné video simulující reálné setkání. Díky svým parametrům tak může v mnoha případech plnohodnotně nahradit osobní obchodní schůzky.

V případě vedení týmu o více než 50 lidech, je zájem mladých manažerů ještě větší a s využíváním videohovorů pak počítá 70 % z nich. V používání videokonferencí vidí značná pozitiva pro firmu 87 % respondentů. Za hlavní přínosy považují úspory plynoucí z omezení cestování, zlepšení podmínek pro práci z domova a zlepšení vztahů s partnery či kolegy. Devět z deseti respondentů navíc považuje firmu, která využívá videohovory, za více atraktivní a upřednostnilo by ji při výběru zaměstnavatele. Podle 94 % manažerů, kteří mají zkušenosti s komunikací ztíženou jazykovými rozdíly, business-class video také pomáhá překonávat jazykové bariéry.

Videokonference mají potenciál pro další rozvoj

S dalším technologickým vývojem očekávají manažeři nové funkce, které pozvednou videohovory na vyšší úroveň. 54 % respondentů by uvítalo možnosti přizpůsobení videa. Chtějí funkce, které jim dovolí video editovat, snadno stříhat a sdílet přes sociální sítě nebo tvořit záznam nejdůležitějších částí. Zájem projevili také o simultánní překlad, vyskakovací okna s kontextovými informacemi či možnost propojení s platformami jako je LinkedIn či Salesforce.com.

Čeští manažeři by videohovory nevyměnili

Jiný výzkum, který proběhl v České republice na konci loňského roku, ukázal, že v česku používá videokonference často nebo velmi často 8,3 % českých firem. Čeští manažeři vidí výhody videokonferencí především v lepší a rychlejší komunikaci (25,4 % respondentů), ve flexibilitě (23,7 %) a úspoře času (21,2 %).

České firmy, které videokonference nepoužívají, uvedly v průzkumu jako hlavní bariéru očekávané vysoké pořizovací náklady. „Firmy, které video zavedly, se však většinově shodují na tom, že při častém využití se investice vrátila během několika měsíců a zaměstnanci si na videohovory natolik zvykli, že si nedovedou představit práci bez nich,“ upřesňuje Jan Račanský, produktový specialista ve společnosti Cisco. Na tyto obavy firem z vysokých nákladů tak Cisco nyní reaguje a připravilo nabídku, kde zájemce za využívání profesionálního videokonferenčního setu pro jednu zasedací místnost zaplatí jen 3 500 Kč měsíčně. „To je částka často srovnatelná s měsíčním vyúčtováním za běžné telefonní hovory. Když přihlédneme k současné ceně nafty, času strávenému na cestách a třeba i situaci na dálnici D1, jedná se o investici, která se opravdu vyplatí,“ dodává Račanský. Společnost Cisco provozuje pro české zájemce o firemní videokonference speciální webovou stránku www.jakonazivo.cz, kde se kromě podrobností o nabídce dozví další užitečné informace o videokonferencích. Navíc se zde mohou také registrovat k bezplatnému vyzkoušení videokonference.

O studii

Celosvětová studie The 2013 Cisco Global Young Executives' Viedo Attitudes prováděná společností Redshift Research zpracovala názory více než 1 300 budoucích manažerů do věku 34 let. Mimo jiné ukázala, že klíčové faktory, které budou mít vliv na používání videa, jsou jeho rozšíření a uživatelská přívětivost, nebo že nejčastější důvody k odmítání videokomunikce jsou neuklizená kancelář, obavy ze svého vzhledu, snaha pracovat během hovoru i na jiných úkolech či potřeba jíst.


Kontaktní osoby:

Jaroslav Tík, mediální zástupce, Madison PA
tik@madisonpa.cz, tel.: +420 775 854 369

Jakub Hynek, mediální zástupce, Madison PA
hynek@madisonpa.cz, tel.: +420 606 246 215

Poznámky pro editory:

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.

Cisco a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.

Dovolte nám pomoci

Kontaktujte Cisco

Got Small Business? Go to Cisco Small Business Products