Guest

Cisco Meraki MR34 - první 802.11ac přístupový bod se zcela kompletní správou z cloudu

Kromě rychlosti až 1,75 Gb/s nabízí i unikátní technologii zabezpečení

Praha 10. října. 2013 – V nedávné době vytvořená divize společnosti Cisco "Cloud Networking Group" představila první přístupový bod s technologií 802.11ac plně spravovaný z cloudu - Cisco Meraki MR34. Toto inovativní řešení spojuje nejnovější bezdrátovou technologii o rychlosti až 1,3 Gb/s s moderními bezpečnostními technologiemi a současně zachovává kompatibilitu s předchozí generací bezdrátových sítí. Díky správě prostřednictvím cloud služby je možné pružně reagovat na měnící se požadavky v síti a spravovat konfiguraci i zabezpečení kdykoliv a odkudkoliv. Automatizované nástroje pomohou s konfigurací, rozšiřováním i migrací ze starších řešení. Cisco Meraki MR34 tak představuje vysoce zabezpečené a výkonné řešení, které navíc nabízí cloudovou správu, je zpětně kompatibilní a umožňuje tak postupný rozvoj infrastruktury.

Hlavní vlastnosti

  • Vysoká rychlost 802.11ac s pokročilou správou přenosového pásma (Application Traffic Shaping) – Díky nejnovějšímu bezdrátovému standardu 802.11ac poskytuje MR34 kombinovanou přenosovou rychlost až 1,75 Gb/s, což je více než dvojnásobek maximální propustnosti přístupových bodů s předchozí technologií 802.11n. Pokročilá správa přenosového pásma umožňuje upřednostnit kritické aplikace, jako jsou audio/video hovory či konference a současně omezit či blokovat nežádoucí provoz v síti (například P2P sdílení souborů).
  • Vyhrazený RF monitor – MR34 je vybaven třetím vyhrazeným vysílačem, který funguje jako unikátní radiofrekvenční senzor, neustále prověřující okolní RF pásmo. Poskytuje tak zvýšenou ochranu před bezdrátovými útoky i frekvenčním rušením. Je tak ideální pro vysoce citlivá prostředí, jako jsou například ve finančnictví nebo zdravotnictví.
  • Služby cloudu – MR34 je vybaven výkonnými na cloudu založenými funkcemi. Mezi ty patří například multi-site správa, lokalizační analýzy a služby, možnost přihlašování skrz Facebook či integrovaná správa mobilních zařízení (MDM). MR34 je součástí kompletního řešení řízeného cloud službou. Nové vlastnosti a funkce jsou nepřetržitě rozvíjeny zdokonalováním cloud služby.
  • Jednoduchá integrace a migrace ze starších řešení (802.11 a/b/g/n) – Zpětná kompatibilita, podpořená druhým samostatným vysílačem, umožňuje převést na MR34 stávající sítě bez dopadu na uživatele a současně již dnes provozovat síť na standardu 802.11ac. MR34 je zpětně kompatibilní nejen s 802.11 a/b/g/n, ale podporuje i 802.3af Power over Ethernet (PoE) pro ještě snadnější migraci z legacy řešení.

Cloud-based přístupový bod Cisco Meraki MR34 802.11ac je k dispozici již nyní. Na řešení je poskytována doživotní záruka.


Kontaktní osoby:

Jaroslav Tík, mediální zástupce, Madison PA
tik@madisonpa.cz, tel.: +420 775 854 369

Jakub Hynek, mediální zástupce, Madison PA
hynek@madisonpa.cz, tel.: +420 606 246 215

Poznámky pro editory:

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.

Cisco a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.

Dovolte nám pomoci

Dovolte nám pomoci

Got Small Business? Go to Cisco Small Business Products