Guest

Cisco a iRobot představují nového videorobota pro podnikovou spolupráci

iRobot Ava 500 je nové mobilní TelePresenční řešení pro firmy

Praha 19. června - Společnosti Cisco a iRobot představily mobilního videokonferenčního robota pro vzdálenou spolupráci iRobot Ava 500. Revoluční řešení propojuje technologie iRobot, které využívá i americká armáda pro lokalizaci a zneškodnění výbušných zařízení, s technologiemi Cisco pro videokonference a spolupráci. Tímto spojením mají firmy možnost využívat telekonference s vysoce kvalitním videem nejen v dedikovaných TelePresenčních místnostech, ale téměř kdekoliv.

Ava 500 - Hallway Conversation

iRobot Ava 500 je vybaven nejnovějšími technologiemi pro robotickou navigaci a pohyb, které mapují své okolí tak, aby se robot mohl sám inteligentně a bezpečně pohybovat v rušném prostředí, jako jsou kanceláře, výrobní haly, nebo laboratoře. To vše, aniž by způsoboval kolize s lidmi, nebo ostatním vybavením. Mobilní robotická platforma iRobot se již v současné době využívá v některých nemocnicích, kde je součástí telemedicínských řešení.

Pro iRobot Ava 500 bylo využito videokonferenční řešení Cisco TelePresence EX60 a řešení pro bezdrátovou komunikaci, přístupový bod Cisco Aironet 1600. Ty společně umožňují přenos HD videa a audia i vysoký stupeň zabezpečení přenosu dat.

Uživatel může ovládat iRobot Ava 500 pomocí rozhraní, kde zvolí místo, na které se má robot přesunout, případně může zvolit i přímo člověka, se kterým chce komunikovat. Po té, co je zadáno umístění nebo bod zájmu, aktivuje se robot, který je právě k dispozici a sám se dopraví na určené místo. Cesta na zvolené místo může být privátní, kdy není uživatel na obrazovce vidět, nebo veřejná, kdy se uživatel zobrazí na obrazovce a může se i zastavit k neformální konverzaci s kolegy na chodbě. Po ukončení spojení se iRobot Ava 500 vrátí zpět do své dokovací stanice k dobití baterií. Autonomní navigace, kterou řešení iRobot Ava 500 disponuje, znamená, že se uživatel nemusí věnovat řízení, ale může se plně soustředit na jednání.

iRobot Ava 500 bude dostupný začátkem roku 2014 u vybraných distributorů a partnerů společnosti Cisco.

Zde najdete video, kde si můžete prohlédnout robota v akci.

 


Kontaktní osoby:

Jaroslav Tík, mediální zástupce, Madison PA
tik@madisonpa.cz, tel.: +420 775 854 369

Jakub Hynek, mediální zástupce, Madison PA
hynek@madisonpa.cz, tel.: +420 606 246 215

Poznámky pro editory:

O iRobot Corp.

iRobot, (NASDAQ: IRBT), navrhuje a vytváří roboty, kteří mění svět. Domácí roboty pomáhají lidem nalézt jednodušší a chytřejší možnosti úklidu. Roboty pro obranu a bezpečnost potom chrání ty, kdo jsou v ohrožení.

iPad je registrovaná značka společnosti Apple. iRobot není nijak spojen se značkou Apple, nebo jejími produkty.

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.

Cisco a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.

Dovolte nám pomoci

Dovolte nám pomoci

Got Small Business? Go to Cisco Small Business Products