Guest

Cisco nabízí nová řešení v oblasti síťových úložišť

Cloudové služby a fenomén Big Data zvyšují nároky na úložiště dat, nová řešení Cisco MDS poskytují vyšší výkon, škálovatelnost a spolehlivost pro tyto výzvy

Praha 6. června 2013 – V souvislosti se současnými trendy, jako je cloud, Big Data a „internet věcí“ neustále narůstá objem dat, která potřebují firmy a organizace zpracovávat a skladovat. IT oddělení tak stojí tváří v tvář zvyšující se poptávce po lepších systémech pro ukládání dat, které by se s těmito trendy byly schopny vyrovnat. Společnost Cisco na tyto požadavky reaguje nabídkou nových řešení pro storage area networks (SAN), která v porovnání s konkurenčními systémy přinášejí vyšší výkon, škálovatelnost a spolehlivost. Nová řešení zahrnují Cisco® MDS 9710 Multilayer Director, který nabízí třikrát vyšší datovou propustnost než jakýkoliv jiný storage director na trhu. Cisco navíc představuje Multiservice Fabric Switch Cisco MDS 9250i, který zvyšuje efektivitu díky poskytování důležitých služeb přímo v samotném zařízení.

Poptávka po systémech ukládání dat ze strany podniků rychle roste. Analytická firma IDC v březnu 2012 odhadovala, že potřeby datových úložišť porostou až do roku 2015 o 61,4 procent ročně. S růstem systémů ukládání dat roste i potřeba lepší integrace těchto systémů s ostatními důležitými elementy infrastruktury datových center, jako jsou síťové a výpočetní systémy. Cisco na tyto požadavky reaguje svou ucelenou strategií konsolidace jednotlivých prvků infrastruktury pod názvem Unified Data Center (sjednocené datové centrum).
Nová nabídka storage switchů doplňuje existující široké portfolio end-to-end řešení Cisco pro datová centra, které pokrývá storage directory, přepínače, servery, centrální správu a operační systém NX-OS. Kompletní nabídka Cisco v této oblasti pomáhá v široké škále odvětví, a to od společností, které pro lepší rozhodování potřebují rychlejší přístup k měřitelným údajům obchodních procesů, až po oblast zdravotnictví, kde personál vyžaduje okamžitý přístup k informacím, například při lékařských prohlídkách, léčbě, zákrocích, atd.

Nový multilayer director Cisco MDS 9710

Multilayer director Cisco MDS 9710 zavádí nový standard výkonu – nabízí celkovou přepínací kapacitu 24 terabitů za sekundu, což je téměř trojnásobek datové propustnosti, jakou lze najít u ostatních podobných zařízení na trhu.

  • Podporuje jak technologii Fibre Channel s vysokou hustotou, tak Fibre Channel over Ethernet, což umožňuje konzistentní síťové operace v SAN i LAN.
  • Poskytuje propojitelnost úložišť pro klíčové aplikace, obrovská množství dat, SSD disky a cloudová prostředí, aniž by jakkoliv ovlivňoval ostatní IT operace.
  • Je vytvořen tak, aby podporoval růst bez nutnosti úplné fyzické obměny („rip-and-replace)“ s celkovou přepínací kapacitou u Fibre Channelu 24 Tb/s, která dokáže podpořit růst jakékoliv dnešní organizace, a to s velkou rezervou.
  • Multilayer director Cisco MDS 9710 má s dosavadními zařízeními řady MDS společné nepřetržité fungování, včetně softwarových aktualizací, a to díky vysoké odolnosti proti poruchám s plně redundantními (N+1) ventilátory, přepínací konstrukcí a napájecími zdroji či redundancí sítě (N:N).
  • Navíc podporuje až 384 16gigabitových Fibre Channel či Fibre Channel over Ethernet portů, a to v jediném šasi o velikosti 14 rackových jednotek (RU).
  • Napříč datovým centrem je zajištěna konzistence, což zákazníkům umožňuje využít dosavadní znalosti a procesy pro minimalizaci administrativy při migraci na nové platformy.

Nový Multiservice Fabric Switch Cisco MDS 9250i

Multiservice Fabric Switch Cisco MDS 9250i zajišťuje dodávku ukládacích služeb, a to včetně akcelerátoru Cisco I/O a Data Mobility Manageru, což zlepšuje efektivitu SANu. Snižuje se tak množství času a zdrojů potřebných pro provádění obvyklých funkcí architektury a zjednodušuje a zrychluje se ochrana dat pro dodržení legislativních požadavků.

  • Nabízí až 40 portů 16 GB FC/FICON ve svazku, 8 portů 10 GE FCoE a 2 porty 1/10GE FCIP/iSCSI, přičemž zajišťuje dodávku bohatého souboru storage služeb prostřednictvím licencování.
  • Rozšíření SAN zjednodušuje ochranu dat a nepřerušený běh firmy tím, že umožňuje zálohování, vzdálenou replikaci a další služby pro obnovu provozu po havárii na vzdálenosti WAN, za pomoci FCIP tunelování, s využitím otevřených standardů.
  • Akcelerátor Cisco I/O (IOA) poskytuje akceleraci pro aplikace MAN/WAN a drátové šifrování pro zálohu a replikační operace, což velmi zjednodušuje obnovu po havárii a plnění regulatorních nařízení.
  • Cisco Data Mobility Manager umožňuje jednoduchou migraci dat z LUN do LUN nebo z pole do pole, a to rychle a bez přerušení přístupu k datům.

Dostupnost

Multilayer director Cisco MDS 9710 je dostupný již nyní; dostupnost Multiservice Fabric Switche Cisco MDS 9250i je plánována na 3. čtvrtletí 2013.


Kontaktní osoby:

Jaroslav Tík, mediální zástupce, Madison PA
tik@madisonpa.cz, tel.: +420 775 854 369

Jakub Hynek, mediální zástupce, Madison PA
hynek@madisonpa.cz, tel.: +420 606 246 215

Poznámky pro editory:

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.

Cisco a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.

Dovolte nám pomoci

Kontaktujte Cisco

Got Small Business? Go to Cisco Small Business Products