Guest

Cisco a NXP investují do technologií pro propojení automobilů

Inteligentní komunikace automobilů s okolím v budoucnu přinese výrazný nárůst bezpečnosti a plynulosti provozu

Inteligentní komunikace automobilů s okolím v budoucnu přinese výrazný nárůst bezpečnosti a plynulosti provozu

Praha 17. ledna 2013 – Společnosti Cisco a NXP Semiconductors N.V. oznámily investici do společnosti Cohda Wireless s cílem podpořit další rozvoj inteligentních transportních systémů a komunikace automobilů s okolím. Cohda Wireless je přední společnost zabývající se bezdrátovou komunikací pro automobilové bezpečnostní technologie. Tímto krokem dochází ke spojení zkušeností a know-how tří společností a přiblížení realizace konceptu „Internet věcí“ (Internet of Everything), ve kterém se propojují i věci navzájem dosud nepropojené. Nové technologie udělají z řízení vozidla bezpečnější a příjemnější zážitek a vylepší plynulost provozu.

Komunikace automobilů s jinými vozidly (C2C – Car to car) a automobilů s okolní infrastrukturou (C2I – car to infrastructure) umožňuje rozvoj technologií aktivní bezpečnosti. Ty by podle studie amerického ministerstva dopravy pozitivně ovlivnily až 81 procent nehod a tím snížily riziko úmrtí a zranění na silnicích. Současně může komunikace automobilů s okolím přispět velkou měrou k plynulosti v dopravě a tím snížit množství vypouštěných skleníkových plynů. Těchto výsledků se dá docílit pomocí aplikací, které varují před nebezpečím v podobě potenciální kolize či blížícího se neovladatelného vozidla nebo vznikem dopravní zácpy v okolí.

Pro potřebu komunikací automobilů s okolím a mezi sebou jsou nezbytné vysoce spolehlivé a bezpečné přenosy dat mezi rychle se pohybujícími vozidly a okolní infrastrukturou. Společnosti NXP a Cohda disponují vhodným flexibilním řešení bezdrátové komunikace, které je založené na existujících a používaných technologiích. Spolupráce společností Cisco, NXP a Cohda umožní propojit jejich znalosti a zkušenosti a představit nová zařízení standardu IEEE 802.11p, která budou připravena na zavedení inteligentních dopravních komunikačních systémů po celém světě.


Kontaktní osoby:

Petr Ryvola, Marketing Manager, Cisco Systems ČR
pryvola@cisco.com, tel.: +420 221 435 034

Jaroslav Tík, mediální zástupce, Madison PA
tik@madisonpa.cz, tel.: +420 775 854 369

Jakub Hynek, mediální zástupce, Madison PA
hynek@madisonpa.cz, tel.: +420 606 246 215

Poznámky pro editory:

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti sí?ových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.

Cisco, Cisco Systems, Networking Academy a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.

Dovolte nám pomoci


Got Small Business? Go to Cisco Small Business Products

Kontaktujte Cisco

Got Small Business? Go to Cisco Small Business Products