Cisco ve DenizLeasing işbirliği ile hayata geçen yenilikçi finansal programı sayesinde KOBİ'ler bilgi teknolojileri altyapılarını artık çok daha avantajlı koşullarla güçlendirebilecek.

Cisco'nun Türkiye'yi küresel dijital ekonomiye dönüştürme yatırımlarının devamının bir parçası olarak Cisco Capital™ ve DenizLeasing bugün Kolay Kiralama modelini açıkladı. Kolay Kiralama modeli ile KOBİ'ler bilgi teknolojisi altyapılarını en avantajlı koşullarda yenileyebilecek. %5 büyüklüğündeki rekabetçi finansman oranı, esnek vade planı ve hızlı kredileme süreci ile kullanılması kolay bir kiralama programı ile Türkiye'deki KOBİ'ler, uygun fiyat ve kredi olanaklarını kullanarak global ve yerel pazarda rekabet edebilmek için ihtiyaç duydukları teknolojik dönüşümü gerçekleştirebilecekler. Kolay kiralama modeli ile KOBİ'ler, global ve yerel pazarda rekabet edebilmek için ihtiyaç duydukları teknolojik dönüşümü uygun fiyat ve kredi olanaklarını kullanarak Cisco iş ortaklarıyla 22 Mart 2007 tarihinden itibaren gerçekleştirebilecekler.

DenizLeasing ve Cisco Capital tarafından açıklanan Kolay Kiralama modeli, Türkiye'deki KOBİ'lerin işlerini büyütmeleri için bilgi iletişim teknolojisine yatırım yapmalarına yardımcı oluyor. Bu model ile KOBİ müşterileri aylık ya da üç aylık ödemelerle işletme ve sermaye harcamalarını uyumlu ve dengeli seviyelerde tutabiliyorlar. Bu sayede güncel ağ teknolojisini minimum başlangıç yatırımı ile hızla ve kolaylıkla benimseyebiliyor ve finansman ve işletme giderlerini azaltabiliyorlar. Kredi ve kiralama hizmetlerinden oluşan model ile firmalar, bilgi teknolojisi altyapılarını en avantajlı koşullarda yenileyebilecek. Böylece verimlilik ve kârlılıklarını artıracak olan KOBİ'ler, teknolojik dönüşümlerini tamamlayarak ulusal ve uluslararası çaptaki rekabet güçlerine de olumlu yönde katkı sağlayacak.

Rekabetçi dönüşüme, rakipsiz finansman
Cisco ve DenizBank işbirliği ile sunulan yeni uygulamanın sloganı "rekabetçi dönüşüme, rakipsiz finansman" olarak belirlendi.

Cisco Türkiye Genel Müdürü Erkan Akdemir şöyle konuştu: "Türkiye'deki KOBİ'ler toplam işletmelerin %98'ini oluşturmakta ve çalışan işgücünün %77'sini oluşturmakta. Türk KOBİ'leri teknolojinin işletmeleri üzerindeki kritik dönüştürücü etkisinin farkındadır. Cisco Capital ve DenizLeasing tarafından sunulan bu kiralama modeli daha fazla sayıda KOBİ'nin ağ teknolojilerini kullanmalarına imkan sağlayarak üretkenliklerini arttıracak ve küresel arenada daha iyi rekabet etmelerini sağlayacaktır." Kolay Kiralama modelinin Cisco'nun Türkiye'de gerçekleştireceği 275 milyon dolarlık yatırımın bir parçası olduğunu belirten Cisco Türkiye Genel Müdürü Erkan Akdemir "Türkiye'de son dört yıldır gerçekleşen yüksek büyüme oranlarının sürdürülebilirliği için, internet ve bilişim teknolojilerini daha etkin ve yaygın kullanabilen işgücünün sağlayacağı verimlilik artışı ve yenilikçilik kritik rol oynayacaktır. " dedi.

KOBİ'lere desteğimiz sürüyor
DenizBank ve Cisco işbirliği ile gerçekleştirilen toplantıda bir konuşma yapan DenizBank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş, "2005 yılı sonundan itibaren "turuncular konsepti" çerçevesinde odaklandığımız ve stratejimiz içinde öncelik tanıdığımız KOBİ'lere özel projelerimize DenizLeasing'in katkılarıyla bir yenisini daha ekledik. Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Cisco ve Cisco Capital ile başlattığımız bu proje sayesinde Türkiye ekonomisinin temel taşlarından KOBİ'lerimizin teknolojik altyapılarını güçlendirerek, çağın gereklerine uygun şekilde küresel ekonomiye entegrasyonlarını hızlandırma olanağı sunmak bizi son derece mutlu ediyor" dedi.

DenizBank'tan esnek vade seçenekleri
DenizBank Finansal Hizmetler Grubu iştiraklerinden olan DenizLeasing veya DenizBank tarafından sağlanacak kolay finansman desteği ile KOBİ'ler, 12 ay'dan 36 ay'a kadar esnek vade seçenekleri ile ilk 3 ay geri ödemesiz Dolar üzerinden aylık bazda %0,42, yıllık bazda ise %5 faiz ödeyerek Cisco tarafından geliştirilen bilgi teknolojisi altyapı sistemlerine ister finansal kiralama, isterse de ticari kredi kullanarak sahip olabiliyor ve yatırımları için koşullarından faydalanabiliyor.

Üstelik KOBİ'ler nakit akışlarına göre özel ödeme planına ve sabit faizli fonlama seçeneği ile de enflasyona karşı korunma imkânına kavuşuyor. Ayrıca DenizLeasing tarafından sunulan leasing hizmetinden faydalanan firmalar, nakit alıma oranla %17 KDV avantajına sahip olurken; aynı zamanda aylık ödeme tutarlarında yer alan faiz tutarlarını da gider olarak gösterebiliyor.

Cisco Capital hakkında ayrıntılı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

DenizBank'ın KOBİ'ler için sunduğu leasing fırsatından faydalanmak için en yakın DenizBank şubesine uğramak ya da (212) 444 2726 no'lu Cisco Çağrı Merkezi aramak yeterli. Ayrıntılı bilgi ise yine DenizBank Şubelerinden ya da 444 0 804 ve www.denizbank.com adresinden alınabilir.