LinkedInGoogle+
Share:

Bratislava, 24. máj 2012 - IP technológie Cisco budú pre špecializovaný televízny kanál NBC Olympics prenášať dianie z letných olympijských hier v Londýne. Televízna spoločnosť plánuje pokryť kompletné dianie počas olympiády. Spoločnosť Cisco bude zabezpečovať prenos videa medzi Londýnom a New Yorkom. Potrebná infraštruktúra musí byť stopercentne pripravená a funkčná, pretože informácie z olympiády patria medzi najatraktívnejšie nielen v rámci športových správ. Pri rastúcich nárokoch na kvalitu videa sa očakávajú rekordné objemy prenášaných dát.

Cisco plánuje nasadiť najmodernejšie sieťové komponenty a pokročilú platformu pre poskytovanie televíznych služieb Cisco Videoscape. Konvergovaná IP infraštruktúra umožní NBC Olympics prenášať, ukladať a editovať nielen objemné videá a súbory, ale aj dátovo náročné logistické operácie, správu obsahu a ďalšie sieťové služby. Pracovníci televízie budú môcť na viacerých geograficky vzdialených pracoviskách v reálnom čase sledovať niekoľko video prenosov a ihneď z nich vyberať najzaujímavejšie momenty, aby tak umožnili ich sledovanie na PC, televízoroch, mobilných telefónoch alebo tabletoch.

Ide už o tretie olympijské hry, pri ktorých Cisco a NBC Olympics spolupracujú. Cisco poskytlo technológie postavené výhradne na platforme IP už pri olympiádach vo Vancouveri a Pekingu. Okolo portálu NBCOlympics.com sa doteraz vždy vytvorila obrovská komunita športových fanúšikov.