Połączenie funkcjonalności sieci bezprzewodowych i systemów analizy lokalizacji umożliwia wprowadzenie nowych usług w obiektach wielko powierzchniowych – np. muzeach, na lotniskach, stadionach i w sklepach

LinkedInGoogle+
Podziel się:

Wideo


AT&T and Cisco Bring the Past to Life at Fernbank Museum


Increasing Airport Efficiencies with Cisco Wi-Fi

Warszawa, 6 grudnia 2012 Cisco wprowadza Cisco Connected Mobile Experience - platformę kontekstowej analizy danych dla usług lokalizacyjnych opartych na sieciach bezprzewodowych wraz z zestawem deweloperskim do projektowania aplikacji.

Dzięki zaawansowanej analizie danych oferowanej przez Cisco zarówno duże, jak i małe organizacje mogą wykorzystać swe sieci bezprzewodowe dla dopasowania treści do indywidualnych wymagań oraz w celu świadczenia właściwych, aktualnych i dokładnych usług stosownie do danej lokalizacji i kontekstu jej wykorzystania. Rozwiązanie to pozwala lepiej zrozumieć zachowanie i preferencje klientów, np. ruchu gości na terenie obiektu, i - stosownie do niego - wprowadzanie niezbędnych usprawnień.

„Choć technologie Wi-Fi znane są od ponad dziesięciu lat, w ostatnim czasie zauważamy ich renesans. Z jednej strony, w związku z gwałtownym wzrostem liczby urządzeń mobilnych, przedsiębiorstwa i instytucje muszą zapewnić przewodowy i bezprzewodowy, przede wszystkim bezpieczny, ale i łatwy dostęp do sieci dla swych pracowników, partnerów i gości. Z drugiej, coraz częściej widzimy rosnące znaczenie publicznych sieci Wi-Fi. Lotniska, sklepy, hotele, stadiony, szpitale, muzea i różne inne obiekty użyteczności publicznej, a także komercyjne są świadkami sytuacji, w których coraz więcej urządzeń mobilnych próbuje uzyskać dostęp do ich zasobów, oraz otwartego Internetu. Teraz, operatorzy tych sieci mogą zaoferować nowe usługi, łącząc funkcje sieci Wi-Fi z analizą lokalizacji. Obecnie, hot spoty Cisco Wi-Fi 2.0 pozwalają użytkownikom na bezproblemowe przełączanie się pomiędzy różnymi systemami WLAN i sieciami komórkowymi 3G i 4G, jeżeli zarządzane są w oparciu o architekturę Cisco Evolved Packet Core. Użytkownik nie musi przeprowadzać żadnej konkretnej konfiguracji ani autoryzacji ręcznie” - powiedział Jacek Figuła, Dyrektor Sprzedaży w Cisco Poland.

Kilka trendów wskazuje na wzrost możliwości rozwoju biznesu mobilnego, o czym świadczy opracowana przez Cisco prognoza Visual Networking Index (VNI). Raport ten przewiduje, że do roku 2016 ilość połączeń mobilnych osiągnie niemal 18,9 miliarda. Zgodnie z oczekiwaniami ABI Research, do końca 2015 roku ilość urządzeń umożliwiających łączenie się z siecią Wi-Fi wzrośnie globalnie o 300% - aż do 2 miliardów. Prognozy ABI Research przewidują także 34-procentowe tempo wzrostu ruchu w sieciach bezprzewodowych do końca 2016 roku, gdy stanowić on będzie połowę całkowitego ruchu IP. Wzrost ten, w połączeniu z przeważającym udziałem korzystania z danych udostępnianych bezprzewodowo w pomieszczeniach, prowadzi do powstania nowych potrzeb użytkowników.

Bazując na niedawnym zakupie przez Cisco firmy ThinkSmart Technologies, nowych usługach lokalizacyjnych i funkcjach analitycznych zawartych w Cisco® Mobility Services Engine (MSE), stanowiących podstawę rozwiązania Unified Access, Cisco dostarcza inteligentną sieć dla obiektów użyteczności publicznej i przedsiębiorstw.

Wśród klientów, którzy pierwsi wprowadzili to rozwiązanie oraz tych, którzy stosują je obecnie wymienić można:

Muzeum Historii Naturalnej Fernbank

Muzeum Historii Naturalnej Fernbank w Atlancie, Georgia (USA), jest pionierem wykorzystania technologii w celu wspierania funkcji edukacyjnych. Nowa, darmowa aplikacja oferowana przez Muzeum Fernbank umożliwia zwiedzanie muzeum z wiedzą paleontologa. Dziennik Fernbank oferuje zwiedzającym doświadczenie będące połączeniem technik audiowizualnych, interakcji z użyciem ekranu dotykowego, animacji, zabawy w pytania i odpowiedzi i szkicowania, stosowanych w zależności od miejsca na terenie Muzeum, w którym aktualnie znajduje się użytkownik.

Gdy zwiedzający zakończą przygodę z dziennikiem, uzyskują dostęp do rozszerzonych treści, dodatkowych zajęć, ukrytych funkcji, nowych zadań, nagród itd. Ponadto, aplikacja zawiera praktyczną mapę dla zwiedzających, obejmującą funkcję nawigacji po Muzeum i szczegółowe informacje o aktualnych programach, w tym wystawach i filmach wyświetlanych w systemie IMAX®.

Platforma analityczna zapewnia dostęp do aktualnych i historycznych danych związanych z obraną przez gościa trasą zwiedzania i analizę przepływu ruchu, wspomagając decyzje kierownictwa Fernbank związane z obsadą personalną i optymalizacją funkcjonowania obiektów.

Port Lotniczy Kopenhaga

Port lotniczy w Kopenhadze jest głównym lotniskiem międzynarodowym Skandynawii, obsługującym Kopenhagę, Danię i region Europy Północnej. Lotnisko korzysta z platformy Advanced Location Analytics oferowanej przez Cisco we współpracy z globalnym dostawcą usługi informatycznych dla transportu lotniczego, firmę SITA, w celu śledzenia przepływu pasażerów w terminalu międzynarodowym. Dzięki temu Port Lotniczy Kopenhaga może na czas określić wymaganą ilość pracowników ochrony i personelu lotniska, niezbędnych dla zapewnienia odpowiedniej obsługi pasażerów.

Inteligentna sieć Wi-Fi i „inteligentniejsza niebieska kropka”

Nowa, kontekstowa technologia Wi-Fi Cisco umożliwia sieciom bezprzewodowym zastosowanie bardziej inteligentnego lokalizatora („niebieskiej kropki”), nowej generacji usług mobilnego tworzenia map, które pozwalają na zastosowanie aplikacji informacyjnych bazujących na określonej lokalizacji, dzięki czemu użytkownik urządzenia mobilnego może być lepiej informowany o swym otoczeniu, znajdując się na terenie określonego obiektu. Proponowana przez Cisco inteligentna technologia sieciowa Wi-Fi dostarcza - poprzez podłączone do sieci urządzenia – bogatszych zasobów informacji i doświadczeń w porównaniu do tradycyjnych usług mapowania i aplikacji dostępnych w standardowych urządzeniach wyposażonych w nawigację GPS.

Nowe możliwości sieciowe Cisco Mobility Services Engine obejmują:

  • Odkrywanie usług sieciowych – przedsiębiorstwa mogą wykorzystywać sieci Wi-Fi do wykrywania, łączenia się i kontaktowania się z użytkownikami urządzeń mobilnych podłączonymi do ich sieci bezprzewodowych.
  • Analiza położenia – zapewniająca przesyłane w czasie rzeczywistym informacje o lokalizacji i trendy historyczne podczas gdy użytkownicy urządzeń mobilnych przemieszczają się po danym terenie.
  • Mobile Concierge – funkcja umożliwiająca organizacją kontaktowanie się z użytkownikami urządzeń mobilnych przez aplikacje zainstalowane fabrycznie na danym urządzeniu. Cisco oferuje pakiet deweloperski (SDK) dla usług typu concierge, ułatwiający opracowanie aplikacji i usług wykorzystujących Cisco MSE. Funkcja Mobile Concierge daje przedsiębiorstwu do rąk również inteligentną platformę do budowania promocji marketingowych ukierunkowanych bezpośrednio na klientów.

Materiały video z serwisu YouTube:

Źródła RSS dotyczące Cisco: http://newsroom.cisco.com/dlls/rss.html


O Cisco

Informacje o firmie Cisco:

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, które zmieniają sposób kontaktowania się ludzi między sobą, komunikacji i współpracy. Więcej informacji na temat Cisco – na stronach http://www.cisco.pl i http://www.cisco.com

Polskie informacje Prasowe firmy znaleźć można na stronie http://cisco.com/web/PL/prasa/ , natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się na http://newsroom.cisco.com


W razie dodatkowych pytań, proszę o kontakt:

Andrzej Mazurowski Point of View
Tel. 502 221 491; 22 375 65 23;
Email: am@pov.pl