Warszawa – 13 listopada 2012 – Wiodący operator telekomunikacyjny - GTS Central Europe (GTS CE), rozpoczął budowę sieci szkieletowej następnej generacji w oparciu o urządzenia Cisco w technologii IPoDWDM. Sieć umożliwi transmisję danych z prędkością do 100 Gbps na pojedynczym łączu DWDM. Dzięki wdrażanemu rozwiązaniu GTS CE będzie mógł zaoferować swoim klientom w Europie Środkowo-Wschodniej nowoczesne usługi bez dodatkowych nakładów inwestycyjnych na istniejącą infrastrukturę światłowodową.

LinkedInGoogle+
Podziel się:

Rozwiązanie zastosowane przez GTS CE do budowy sieci to urządzenia Cisco® Carrier Routing System (CRS) wykorzystujące architekturę „elastic core”, umożliwiając transmisję 100 Gbps IP-Over-DWDM (IPoDWDM) w technologii nLightTM.

Technologia ta umożliwi klientom GTS CE korzystanie z takich usług, jak telekonferencje audio i wideo, ultra szybki transfer danych, interaktywny dostęp do treści video, czy komfortowy dostęp do usług „w chmurze”.

Wdrożenie obejmie takie kraje, jak: Czechy, Słowację, Austrię, Niemcy, Polskę, Węgry, Rumunię i Bułgarię. GTS będzie pierwszą firmą w Europie wykorzystującą najnowszą technologię nLightTM w sieciach optycznych. Krok ten przygotuje jednocześnie infrastrukturę sieciową GTS CE na obsługę coraz większych ilości danych.

Zgodnie z prowadzonym od 2006 roku badaniem Cisco dotyczącym rozwoju Internetu - Cisco Visual Networking Index - całkowity rozmiar przesłanych przez Internet danych do 2016 roku przekroczy 1,3 zettabajty, tj. cztery razy więcej niż obecnie, a udział transmisji video w całkowitym ruchu osiągnie 55%, co oznacza, iż w każdej sekundzie zostaną przesłane przez Internet 1,2 miliony minut obrazu wideo.

Rozwiązanie pozwala przesyłać dane z prędkością 100 Gbps na odległość do 3000 km bez konieczności kosztownej regeneracji sygnału. Dodatkowo, nLight łączy sieci IP oraz optyczne sieci przesyłowe wprowadzając możliwość programowania, która minimalizuje złożoność sieci przy jednoczesnej maksymalizacji inteligencji usługi, a co za tym idzie - pozwala osiągnąć większe korzyści finansowe. Właściwości usługi przyczyniają się do redukcji kosztów związanych z obsługą sieci przez jej właściciela oraz są kluczowym elementem rozwiązania Cisco Open Network Environment (ONE). ONE firmy Cisco integruje infrastrukturę sieciową po stronie operatora ze środowiskami aplikacyjnymi, stwarzając okazję na opracowanie nowych, dostosowanych do danej aplikacji usług.

GTS CE jest jedynym operatorem w Europie Środkowo-Wschodniej oferującym usługi ethernetowe posiadające certyfikat MEF, który gwarantuje najwyższą jakość sieci oraz powiązanych z nią usług.

Cytaty

  • Ignacio Irurita, dyrektor techniczny GTS CE
    „CRS-3 firmy Cisco w połączeniu z IPoDWDM zapewnia innowacyjne, elastyczne rozwiązanie pozwalające nam w ekonomiczny sposób budować sieci szkieletowe następnej generacji. Wdrażanie urządzeń CRS-3 wiąże się bezpośrednio z naszym zaangażowaniem w dostarczanie klientom najlepszych rozwiązań bazujących na protokole IP, zapewniających usługi na najwyższym poziomie w Europie Środkowo-Wschodniej.”
  • Bill Gartner, wiceprezes i dyrektor naczelny grupy High-End Routing and Optical, Cisco
    „Celem GTS CE było, aby zaawansowana sieć szkieletowa, wykorzystująca routery CRS firmy Cisco, spełniała rosnące wymagania związane z transmisją wideo oraz przetwarzaniem danych w chmurze. GTS CE jest w stanie dostarczyć szereg usług związanych z przetwarzaniem i przesyłem danych wideo, audio, obsługą chmury i innych usług danych, jak również sprostać wymaganiom związanym z visual networking poprzez wykorzystanie rozwiązań ”elastic core” platformy CRS firmy Cisco.”

Załączone zdjęcia

  • Cisco CRS-3

ZMateriały pomocnicze

O GTS CE

GTS Central Europe jest wiodacym dostawca zintegrowanych uslug telekomunikacyjnych w Europie Srodkowo-Wschodniej. W Polsce spólka nalezaca do Grupy jest GTS Poland. GTS posiada wlasna infrastrukture swiatlowodowa i siec centrów danych w calym regionie. W Czechach, Polsce, na Wegrzech, Slowacji i w Rumunii Grupa wykorzystuje infrastrukture szkieletowa i rozlegle sieci lokalne oferujac szerokie portfolio uslug. GTS laczac najnowoczesniejsza technologie z mozliwosciami wlasnej sieci, dostarcza najwyzszej jakosci rozwiazania telekomunikacyjne dostosowane do potrzeb klientów, poczawszy od podstawowych uslug glosowych i transmisji danych po kompleksowe, wirtualne sieci prywatne i zarzadzane uslugi centrum danych. Dzieki bogatemu, niemal 20 letniemu doswiadczeniu w prowadzeniu dzialalnosci na rynkach Europy Srodkowo-Wschodniej, GTS dostarcza zaawansowane uslugi dla 40 tysiecy klientów, przedsiebiorstw, jednostek administracji panstwowej i operatorów telekomunikacyjnych. Wiecej informacji na stronie www.gtsce.com.


O Cisco:

Cisco, (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, zmieniających nasze postrzeganie komunikacji i współpracy międzyludzkiej. Informacje o firmie Cisco można znaleźć na stronie http://www.cisco.com.

Polskie informacje Prasowe firmy znaleźć można na stronie http://www.cisco.com/web/PL/prasa, natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się na http://newsroom.cisco.com.

W razie dodatkowych pytań, proszę o kontakt:

Andrzej Mazurowski
Point of View
tel. +48 502 221 491
tel. +48 22 375 65 23
email: am@pov.pl


Nazwa Cisco oraz logo Cisco są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Cisco oraz/lub spółek zrzeszonych z USA oraz innych krajów. Wykaz znaków towarowych firmy Cisco zamieszczono na stronie internetowej www.cisco.com/go/trademarks.