LinkedInGoogle+
Podziel się:

Warszawa, 19 września 2012 – Firma Cisco wprowadza na rynek nowe rozwiązania bezpieczeństwa, przeznaczone do wzmocnienia ochrony środowisk Centrów Przetwarzania Danych oraz środowisk rozproszonych. Dostępne w nich mechanizmy, a także zakres przepustowości - niespotykany dotąd w rozwiązaniach dostępnych na rynku - pozwoli firmom w pełni wykorzystać możliwości oferowane przez środowiska rozproszone. Nowe produkty obejmują nowe oprogramowanie do najpopularniejszej na świecie ściany ogniowej Cisco ASA, jej zwirtualizowaną wersję (vASA) dla środowisk przetwarzania w chmurze, nową linię produktów do zaawansowanego wykrywania intruzów (Cisco IPS) - pozwalającą skalować się w środowiskach Centrów Przetwarzania Danych - oraz nową wersję oprogramowania klienckiego dla środowisk mobilnych – Cisco AnyConnect.

Oferta Cisco wzbogacona o wymienione elementy pozwala zbudować jednolity ekosystem rozwiązań, zapewniający ciągłość mechanizmów bezpieczeństwa od klienta, przez brzeg rozwiązania (tradycyjny i oparty o chmurę), aż do wnętrza bezpiecznego Centrum Przetwarzania Danych. Oznacza to daleko idące uproszczenie architektury bezpieczeństwa tradycyjnej firmy, a także - oszczędności wynikające z ujednoliconego monitoringu i możliwość efektywnej kontroli nad wszelkiego rodzaju rozwiązaniami mobilnymi – w tym także szeroko rozpowszechnionymi tabletami i telefonami komórkowymi.

“Około 70% światowego ruchu w internecie oraz ok. 35% wszystkich wiadomości e-mail na świecie jest przesyłanych za pomocą sieci firmy Cisco. Dzięki temu firma Cisco miała możliwość zgromadzenia informacji, które umożliwiają jej podejmowanie bardziej świadomych decyzji dotyczących bezpieczeństwa. Aby firmy z pełnym przekonaniem korzystały z korzyści biznesowych oferowanych przez wirtualizację centrów danych oraz chmury obliczeniowego, bezpieczeństwo musi być postrzegane jako sztuka możliwości, a nie przeszkoda”.- mówi Gaweł Mikołajczyk z Cisco Poland.

Trend migracji rozwiązań w stronę oprogramowania pracującego w chmurze, a także rozbudowa i coraz intensywniejsze wykorzystanie Centrów Przetwarzania Danych powodują, że administratorzy sieci, eksperci zajmujący się bezpieczeństwem, a także projektanci aplikacji – w trosce o bezpieczeństwo przetwarzanych i przechowywanych danych - zmuszeni są do ciągłego korzystania z wielu różnych rozwiązań w całym zestawie produktów punktowych.

Według najnowszych raportów firmy Cisco:

  • do roku 2015 spodziewany jest dalszy wzrost korzystania z aplikacji oraz połączeń z siecią - aż o 3000%
  • do roku 2013 ponad 50% centrów danych będzie zwirtualizowanych
  • do połączenia się z siecią firmy przeciętny pracownik korzysta z do 3 urządzeń mobilnych

Wprowadzenie nowych rozwiązań przez Cisco oznacza wyjście naprzeciw oczekiwaniom związanym z wymogami bezpieczeństwa – zwłaszcza w wysokoefektywnych środowiskach wirtualnych i chmurach obliczeniowych, jak również z zapotrzebowaniem na rozwiązania bardziej złożone, w pełni dostosowane do obowiązujących przepisów oraz potrzebami pracowników korzystających w pracy ze swoich własnych urządzeń, co stanowi już jeden z głównych trendów.

Aby odpowiedzieć na nieustannie zmieniające się potrzeby, centra danych muszą spełniać następujące wymogi:

  • Skalowalność i bezpieczeństwo: ilość danych oraz transakcji przechodzących przez większość centrów danych wymaga coraz większej wydajność. Aby spełnić coraz większe potrzeby w zakresie wydajności przetwarzania danych, rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo muszą być skalowalne, a jednocześnie zapewniać najwyższy poziom bezpieczeństwa.
  • Środowisko realne i wirtualne: na współczesne centra danych składają się nie tylko elementy świata realnego. Współczesne centra danych są połączeniem elementów ze świata realnego, wirtualnego oraz środowiska chmur obliczeniowych, które są budowane do zaspokojenia szczególnych potrzeb danej firmy. Stosowane zabezpieczenia muszą zatem być zdolne do działania w środowiskach hybrydowych.
  • Integracja: pomimo, że bezpieczeństwo jest jednym z poważniejszych zmartwień administratora centrum danych, nie jest to zmartwienie jedyne. Administratorzy nie mogą zapominać również o utrzymaniu kompatybilności biznesowej i informacyjnej oraz unikaniu pułapek, które mogą upośledzać efektywność oraz zagrozić umowom SLA. Aby pomóc w utrzymaniu dopasowania biznesowego/informatycznego, uniknięciu „wąskich gardeł” oraz zapewnieniu elastyczności biznesowej, bezpieczeństwo musi być integralnym elementem architektury sieci.

W celu zapewnienia ochrony ujednoliconych centrów danych, bezpieczeństwo musi stanowić podstawę funkcjonowania sieci, dlatego eksperci z Cisco przekonani są o konieczności ujednolicenia całej polityki funkcjonowania sieci w świecie realnym oraz wirtualnym, odpowiedniego zabezpieczenia komunikacji pomiędzy maszynami wirtualnymi oraz ochrony dostępu do aplikacji przez użytkowników mobilnych i „stacjonarnych”. W czasach gdy klienci dążą do migracji do chmur obliczeniowych oraz kultury korporacyjnej opartej na bardziej elastycznych rozwiązaniach sprzętowych, takie podejście do bezpieczeństwa stało się nakazem, a najnowsze produkty firmy Cisco są z takim podejściem zgodne.


Informacje o firmie Cisco:

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, które zmieniają sposób, w jaki ludzie kontaktują się ze sobą, komunikują i współpracują. Więcej informacji na temat Cisco można znaleźć na stronach http://www.cisco.pl i http://www.cisco.com. Polskie informacje prasowe firmy można znaleźć na stronie www.cisco.com.pl/prasa, natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się pod adresem http://newsroom.cisco.com.

Więcej informacji na ten temat – w osobnym dokumencie z opisem rozwiązań.

W razie dodatkowych pytań, proszę o kontakt:

Andrzej Mazurowski
Point of View
tel.+48 502 221 491, +48 22 375 65 23
email: am@pov.pl