Firma Cisco popularyzuje branżę ICT i studia na kierunkach ścisłych wśród uczennic liceów.

LinkedInGoogle+
Podziel się:

Warszawa, 25 kwietnia 2012 r. -Firma Cisco w ponad 30 biurach, w różnych krajach na całym świecie organizuje 26 kwietnia 2012 roku obchody „Girls in ICT Day”. To światowy dzień organizowany przez ITU (International Telecommunication Union, organizację ONZ, zajmującą się technologiami informacyjnymi i komunikacyjnymi), podczas którego firmy telekomunikacyjne i agencje rządowe zapraszają studentki i uczennice liceów do udziału w sesjach i prezentacjach poświęconych karierze w branży ICT. Polski oddział światowego lidera rozwiązań sieciowych bierze udział w tym wydarzeniu po raz pierwszy.

Podczas wystąpień i bezpośrednich rozmów z kobietami pracującymi na różnych stanowiskach w firmie Cisco, warszawskie licealistki będą mogły poznać specyfikę pracy w branży ICT, która często jest kojarzona jako typowo męska. Dlatego też spotkania takie mają na celu zachęcić uczennice liceów do wyboru ścisłych kierunków studiów (jak podaje GUS, tylko 10% studentów kierunków IT to kobiety), a w przyszłości kariery w branży ICT.

Girls in ICT Day to światowy dzień, którego celem jest zachęcanie dziewcząt oraz młodych kobiet do budowania swojej ścieżki kariery w branży informacyjno-komunikacyjnej. Odbywa się on w każdy ostatni czwartek kwietnia. Wtedy to przedsiębiorstwa, firmy, szkoły wyższe oraz wiele innych instytucji otwiera swoje drzwi i organizuje wydarzenia mające na celu przedstawienie uczennicom i studentkom korzyści z kariery w branży ICT. Inicjatywa ta ma pomagać w wyrównywaniu szans kobiet i wpływaniu na podejmowanie przez nie decyzji o przyszłej karierze, wskazuje młodym kobietom zalety wyboru zawodu, który włączy je do wysoko wyspecjalizowanych kadr w nauce, sferze badań i rozwoju oraz innych kluczowych dla gospodarki dziedzinach.

Girls in ICT Day to jedna z wielu inicjatyw przygotowywaych przez firmę Cisco a mających na celu budowę społeczeństwa opartego na wiedzy w Polsce. Jedną z najważniejszych aktywności społecznej odpowiedzialności biznesu firmy Cisco jest program Cisco Networking Academy.

Na świecie program Cisco Networking Academy jest realizowany od 1997 roku, a w Polsce od 2000 roku i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Obecnie Cisco Networking Academy ma już ponad 1 milion studentów na całym świecie. Jest to największa na świecie społeczność e-learningowa i jednocześnie największa klasa na świecie.

Program Cisco Networking Academy jest kierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów wyższych uczelni oraz osób pragnących uzyskać nowe umiejętności zawodowe. Kursy obejmują szkolenie IT Essentials oraz kursy przygotowujące do zdobycia certyfikatów Cisco: CCNA, CCNP oraz CCNA Security. Uczestnicy biorą udział w zajęciach teoretycznych z wykorzystaniem e-learningu, a przede wszystkim zdobywają umiejętności praktyczne w laboratorium, a także korzystają z nowoczesnych, multimedialnych materiałów dydaktycznych. Od momentu rozpoczęcia programu Cisco Networking Academy w szkoleniach w Polsce wzięło udział ponad 75 tysięcy słuchaczy. W ubiegłym roku w programie uczestniczyło ponad 22 tysięcy studentów w 302 akademiach.

Cytat:

Anna Czacharowska-Rybkowska z firmy Cisco, koordynator programu Cisco Networking Academy w Polsce

„Według badań IDC, do 2015 roku aż w 90% zawodów we wszystkich sektorach gospodarki wymagane będzie posiadanie umiejętności technicznych. W tym samym czasie liczba specjalistów IT wzrośnie do poziomu około 700 tysięcy. To ogromna szansa niedoceniana przez dziewczęta. Branża IT i kierunki z nią związane są wprawdzie coraz częściej wybierane przez kobiety, jednak nadal ważna jest ich popularyzacja, gdyż wciąż wiele dziewcząt w Polsce i rezygnuje ze ścieżki kariery w branży nowych technologii nie rozumiejąc korzyści, jakie otwierają się przed specjalistami IT Cisco od samego początku jest członkiem inicjatywy «Girls in ICT», jako firma rozumiemy jaką wartość stanowi równowaga płci w zespole”.


Informacje o firmie Cisco:

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, które zmieniają sposób, w jaki ludzie kontaktują się ze sobą, komunikują i współpracują. Więcej informacji na temat Cisco można znaleźć na stronach http://www.cisco.pl i http://www.cisco.com. Polskie informacje prasowe firmy można znaleźć na stronie www.cisco.com.pl/prasa, natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się pod adresem http://newsroom.cisco.com.

Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Manager
Solski Burson-Marsteller
ul. Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa
tel. +48 501 132 395
email: jdunin-keplicz@solskibm.pl
www: www.solskibm.pl