LinkedInGoogle+
Podziel się:

Warszawa, 23 kwietnia 2012 roku, Tego lata Cisco będzie współpracować z NBC Olympics, działem grupy NBC Sports Group, przy relacjonowaniu Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Firma Cisco dostarczy NBC Olympics kluczowe elementy do budowy internetowej sieci IP, która będzie służyć do transmisji relacji wideo z Londynu do Nowego Jorku. Sieć ta będzie obejmować elementy sprzętu sieciowego Cisco oraz platformę Videoscape™, przeznaczoną do dostarczania usług TV.

Najważniejsze fakty

  • Cisco pomoże NBC Olympics wdrożyć jedną, zintegrowaną infrastrukturę IP, która będzie obejmować szeroki zakres usług - od transmisji wideo po aplikacje logistyczne korzystające z dużych ilości danych.
  • To już trzecie z rzędu igrzyska olimpijskie, przy których współpracują Cisco i NBC Olympics. Aby umożliwić NBC Olympics relacjonowanie IO w Londynie na profesjonalnym poziomie, Cisco będzie współpracować z wieloma dostawcami technologii telekomunikacyjnych oraz przechowywania, obróbki i transmisji wideo.
  • Rozwiązanie wprowadzone przez Cisco umożliwi selekcję ujęć w czasie rzeczywistym oraz obróbkę treści związanych z igrzyskami przez personel NBC Olympics w wielu różnych miejscach. Duże pliki wideo mogą być przesyłane między poszczególnymi lokalizacjami, a następnie wyświetlane na odbiornikach telewizyjnych, komputerach PC, telefonach komórkowych i tabletach.
  • Craig Lau, wiceprezes ds. technologii informatycznych, NBC Olympics

    „Firma Cisco pomogła nam zrealizować nasze cele podczas Igrzysk Olimpijskich w Vancouver i Pekinie, zapewniając tysiące godzin relacji na wielu ekranach za pośrednictwem technologii transmisji wideo w pełni opartej na protokole IP. Czekamy z niecierpliwością na olimpiadę w Londynie, podczas której raz jeszcze będziemy polegać na wiedzy i doświadczeniu Cisco w zakresie systemów transmisji wideo i IP. Chcemy w ten sposób dotrzeć do użytkowników wielu różnych urządzeń.

  • Jesper Andersen, wiceprezes i dyrektor generalny Cisco Service Provider Video Technology Group

    „Przez wiele lat dział NBC Olympics wyznaczał nowe trendy w relacjonowaniu igrzysk olimpijskich. Do jego niewątpliwych sukcesów można zaliczyć ujednolicenie transmisji na wielu ekranach i stworzenie ogromnej społeczności fanów igrzysk, dzielącej się swoimi wrażeniami w serwisie NBCOlympics.com. Także i tym razem Cisco będzie mieć okazję wspierać NBC Olympics w relacjonowaniu igrzysk, wykorzystując nasze możliwości sieciowe i zintegrowaną infrastrukturę IP. Wszystko to dostarczy niesamowitych wrażeń - nawet lepszych niż „na żywo".


Informacje o firmie Cisco:

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, które zmieniają sposób, w jaki ludzie kontaktują się ze sobą, komunikują i współpracują. Więcej informacji na temat Cisco można znaleźć na stronach http://www.cisco.pl i http://www.cisco.com. Polskie informacje prasowe firmy można znaleźć na stronie www.cisco.com.pl/prasa, natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się pod adresem http://newsroom.cisco.com.

Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Manager
Solski Burson-Marsteller
ul. Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa
tel. +48 501 132 395
email: jdunin-keplicz@solskibm.pl
www: www.solskibm.pl