Cisco przedstawia system do prowadzenia rozmów biznesowych o znaczeniu krytycznym

LinkedInGoogle+
Podziel się:

Warszawa, 18 kwietnia 2012 r. - Firma Cisco poinformowała, że od początku maja system Cisco Telepresence TX9000 będzie dostępny w kanale sprzedaży w Polsce. System Cisco TelePresence z serii TX9000 to nowa, wyposażona w trzy ekrany platforma, która zapewnia najwyższej jakości, realistyczną komunikację wideo oraz najlepsze w branży możliwości współpracy, w tym zaawansowane funkcje do udostępniania treści. Jest to rozwiązanie przeznaczone do prowadzenie rozmów biznesowych o znaczeniu krytycznym takich jak negocjacje korporacyjne, przekazywanie komunikatów w sytuacjach kryzysowych do zespołów rozproszonych po całym świecie. Tego typu spotkania wymagają możliwości szczególnie intensywnej współpracy, dzielenia się dokumentami i pracy nad treścią w nowoczesny sposób. System TX9000 pozwala na udostępnianie treści na głównych ekranach systemu TelePresence, wskazywanie i podświetlanie, korzystanie z tablic interaktywnych, przenoszenie treści między ekranami oraz wprowadzanie danych z różnych źródeł.

Cisco TelePresence posiada szeroką gamę punktów końcowych, od realistycznych, wysokiej jakości po systemy desktopowe, PC i urządzenia mobilne. Dzięki temu technologia TelePresence może zaspokoić różnorodne potrzeby klientów, jak spotkania o znaczeniu krytycznym, ale również rozmowy ad hoc między pracownikami.

Informacje dodatkowe:

Technologia telepresence dostępna nie tylko w sali posiedzeń zarządu, ale także na biurku i nie tylko

Nieco ponad pięć lat temu firma Cisco rozpoczęła wdrażanie technologii teleobecności, wprowadzając do oferty pierwszy naprawdę intuicyjny w obsłudze system do organizowania realistycznych, osobistych wideokonferencji. Cisco kontynuuje te nowatorskie prace, oferując użytkownikom nowy, wyposażony w trzy ekrany, zapewniający realistyczną komunikację system TX9000, który zaprojektowano z myślą o zapewnieniu najwyższej jakości połączeń wideokonferencyjnych w połączeniu z zaawansowanymi możliwościami współpracy i udostępniania treści. System TX9000 bazuje na bogatej ofercie punktów końcowych Cisco, które można instalować nie tylko w sali posiedzeń zarządu, ale także na biurkach i nie tylko.

 • Nowy standard systemu teleobecności zapewniającego realistyczną komunikację
  • System TX9000 jest wyposażony w nowoczesną, o ciekawym wzornictwie, elegancką i efektownie wykończoną obudowę w stylu indudtrialnym.
  • Innowacyjna konfiguracja kamer zapewnia lepszy kontakt wzrokowy między uczestnikami, przy czym wyposażenie techniczne i kamery wtapiają się bezproblemowo w tło.
  • System w konfiguracji podstawowej zapewnia obsługę rozdzielczości 1080p przy 60 klatkach na sekundę, natomiast funkcje udostępniania danych obsługują rozdzielczość 1080p przy 30 klatkach na sekundę.
  • łatwe inicjowanie spotkań i zarządzanie nimi za pomocą interfejsu użytkownika Cisco TelePresence Touch 12, podobnie jak ma to miejsce w przypadku podobnego wszystkich pozostałych rozwiązań do współpracy firmy Cisco. Interfejs ten jest prosty w obsłudze.
  • Zgodność operacyjna z opartymi na standardach punktami końcowymi innych producentów. Zapewnia fabrycznie obsługę protokołów SIP, BFCP, H.264 i Telepresence Interopability Protocol (TIP).
 • Niższy koszt posiadania i łatwość konfigurowania
  • System TX9000 wymaga o 20% mniejszej przepustowości niż jego poprzednik w ofercie Cisco.
  • Dzięki skróceniu czasu instalacji o 50% dwóch instalatorów może skonfigurować i uruchomić system TelePresence w mniej więcej dwa dni.
  • System nie wymaga żadnego dodatkowego specjalistycznego oświetlenia ani systemu dźwiękowego.
  • Opcjonalne wyposażenie umożliwiające montaż reflektora na ścianie lub na wolno stojącej podstawie.

Cytaty dotyczące omawianego tematu:

 • Artur Czerwiński, dyrektor ds. rozwoju rynku odpowiedzialny za rozwiązania wideo w firmie Cisco

  "Pracownicy przedsiębiorstw w coraz większym stopniu oczekują swobody w wyborze sposobu pracy. Rozwiązania Telepresence pozwalają na elastyczną komunikację wideo osób przebywających w różnych miejscach, niekiedy oddalonych od siebie o setki kilometrów. Dzięki czemu możliwe jest realizowanie efektywnych, osobistych spotkań w kontrolowanym środowisku. System TX9000, nowy produkt w portfolio firmy Cisco, został uzupełniony o zaawansowane narzędzia do współpracy, które zapewniają wrażenie autentycznie osobistego uczestnictwa w spotkaniu. Dzięki prostszej konstrukcji, łatwiejszej instalacji i innowacyjnej platformie do współpracy nowy system TX9000 pozwala na stworzenie środowiska pracy następnej generacji".

Materiały dodatkowe:


Informacje o firmie Cisco:

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, które zmieniają sposób, w jaki ludzie kontaktują się ze sobą, komunikują i współpracują. Więcej informacji na temat Cisco można znaleźć na stronach http://www.cisco.pl i http://www.cisco.com. Polskie informacje prasowe firmy można znaleźć na stronie www.cisco.com.pl/prasa, natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się pod adresem http://newsroom.cisco.com.

Dodatkowych informacji udziela:

Klaudia Mencina
Manager
Solski Burson-Marsteller
ul. Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa
tel. +48 660 094 130
email: kmencina@solskibm.pl
www: www.solskibm.pl