Zwirtualizowane aplikacje sieciowe zapewniają radykalny wzrost skalowalności i wydajności; obniżają też całkowity koszt posiadania dużych infrastruktur operacyjnych

LinkedInGoogle+
Podziel się:

Warszawa, 11 kwietnia 2012 r. - Firma Cisco Systems poinformowała o udostępnieniu oprogramowania Cisco® Video Surveillance na platformie Cisco Unified Computing System™ (Cisco UCS™ ).Dzięki wirtualizacji oprogramowania Cisco Video Surveillance firma Cisco zapewnia znacznie wyższy poziom wydajności, skalowalności, elastyczności i łatwości zarządzania. Rozwiązania Cisco Physical Security umożliwiają przedsiębiorstwom zmianę sposobu ochrony ludzi, własności i infrastruktury o znaczeniu krytycznym.

Niniejsze oświadczenie stanowi kolejny krok w realizacji strategii zabezpieczeń fizycznych Cisco i oznacza zapewnienie klientom radykalnie wyższej skalowalności i pojemności, niższego kosztu posiadania oraz uproszczonego zarządzania. Firma Cisco poinformowała o planowanej zmianie strategii zabezpieczeń fizycznych Cisco już jesienią 2011 r. Skonfrontowano wtedy mocne strony Cisco z możliwościami rynkowymi i wymaganiami klientów, podejmując decyzję o koncentracji na dużych wdrożeniach strategicznych. Nowa strategia sprowadza się do udostępnienia klientom kombinacji produktów Cisco z zakresu zabezpieczeń fizycznych, usług, produktów i systemów innych producentów oraz rozwiązań z dziedziny sieci rdzeniowych, centrów przetwarzania danych, komunikacji wideo i współpracy w celu zaspokojenia potrzeb biznesowych klientów.

Rozwiązanie Video Surveillance Manager na platformie UCS stanowi pierwszy moduł infrastruktury Cisco Video Surveillance, który spełnia wymagania dotyczące wdrażania dużych systemów miejskich oraz systemów dla branży transportowej, służby zdrowia i energetyki.

Najważniejsze informacje:

 • Moduły platformy UCS umożliwiają skalowanie systemów nawet w zakresie do 1000%, zapewniają możliwości znacznie większe od oferowanych przez wyspecjalizowane rozwiązania serwerowe. Pozwalają klientom rozbudowywać systemy do poziomu dziesiątków tysięcy kamer, umożliwiając zapewnienie sieciowego nadzoru wideo na potrzeby zastosowań komercyjnych, wykrywania awarii oraz szybkiego reagowania, a także obsługi dużych imprez.
 • W związku z nowym modelem wdrażania zakładającym szybkie udostępnianie zasobów na potrzeby dużych miejskich systemów nadzoru, transportu, infrastruktury krytycznej, służby zdrowia i innych branż, oprogramowanie Cisco Video Surveillance Manager zapewnia scentralizowane zarządzanie, a także udoskonalone możliwości monitorowania sytuacji i reagowania w czasie rzeczywistym.
 • Platforma UCS Express udostępnia system nadzoru wideo jako usługę sieciową w postaci łatwego do wdrożenia rozwiązania wirtualnego, zapewniającego dostęp do skonsolidowanych aplikacji i wykorzystującego urządzenia w obudowie typu blade, które już funkcjonują w wielu oddziałach terenowych.
 • Wchodzący w skład kompleksowego rozwiązania system Cisco UCS oferuje konsolidację infrastruktury w centrum przetwarzania danych dzięki innowacyjnym możliwościom w zakresie wirtualizacji, pamięci, udostępniania, systemu wejścia wyjścia i zarządzania. Rozwiązanie Cisco UCS Express łączy platformę obliczeniową z konwergentnym urządzeniem wielofunkcyjnym, aby ułatwić udostępnianie oddziałom aplikacji zainstalowanych w centrum przetwarzania danych.
 • Funkcje zarządzania udostępniane przez rozwiązania Cisco Unified Data Center, Unified Management, Unified Fabric i systemy Unified Computing System gwarantują prężność infrastruktury informatycznej, zapewniając szybkie udostępnianie, elastyczność i obniżenie kosztów operacyjnych.
 • Możliwości szczególnie bezpiecznego oddzielania w środowiskach obsługujących wiele podmiotów zwiększają bezpieczeństwo logiczne i ułatwiają kontrolę dostępu.
 • Z chwilą gdy rozwiązanie Virtualized Video Surveillance zostanie udostępnione w wersji na platformy UCS z serii B i C, będzie można wraz z nim wykorzystywać modułowe, skalowalne, zapewniające dużą gęstość upakowania i energooszczędne platformy z serii Cisco Physical Security Storage, a także najlepsze w branży opcje pamięci masowej oferowane przez firmy EMC i NetApp.
 • Spółka Cisco Capital® oferuje różnego typu elastyczne opcje finansowania, aby uprościć zakup produktów i usług Cisco.

Cytat:

 • Guido Jouret, dyrektor działu rozwiązań wideo dla przedsiębiorstw (Enterprise Video Group) w firmie Cisco, powiedział: "Wirtualizacja systemów nadzoru wideo pozwala przedsiębiorstwom obniżyć koszty infrastruktury, szybciej wykrywać awarie i dokonywać wdrożeń, obniżyć zatrudnienie i koszty chłodzenia oraz zwiększyć wydajność aplikacji. Nasza ukierunkowana na rozwiązania strategia modułowa koncentruje się na wirtualizacji wszystkich aplikacji Cisco z wykorzystaniem aplikacji opartych na architekturze Cisco Unified Data Center, aby zapewnić optymalną jakość kompleksowej komunikacji wideo".

Dostępność:

 • Oprogramowanie Video Surveillance w wersji 6.3.2 jest już dostępne na platformie UCS Express.
 • W czerwcu 2012 r. oprogramowanie to zostanie udostępnione na innych platformach, w tym na platformach Cisco UCS z serii B i C.
 • Cena najprostszego modułu rozwiązania na platformie UCS Express wynosi 2500 USD.

Źródła dodatkowe:


Informacje o firmie Cisco:

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, które zmieniają sposób, w jaki ludzie kontaktują się ze sobą, komunikują i współpracują. Więcej informacji na temat Cisco można znaleźć na stronach http://www.cisco.pl i http://www.cisco.com. Polskie informacje prasowe firmy można znaleźć na stronie www.cisco.com.pl/prasa, natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się pod adresem http://newsroom.cisco.com.

Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Manager
Solski Burson-Marsteller
ul. Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa
tel. +48 501 132 395
email: jdunin-keplicz@solskibm.pl
www: www.solskibm.pl