5 dni, 5 miast i pełen zestaw innowacyjnych technologii

LinkedInGoogle+
Podziel się:

Warszawa, 17 kwietnia 2012 roku - Zgodnie z przewidywaniami w 2015 r. liczba internautów osiągnie poziom niemal 3 miliardów, czyli przekroczy 40% liczby ludzi na świecie. Ponad 90% ruchu internetowego będzie generowana przez wideo. Do 2016 roku wielkość transmisji w samych tylko sieciach mobilnych w Europie środkowo-Wschodniej będzie jedenastokrotnie większa od całego ruchu internetowego w tym regionie w roku 2005. Do 2020 r. do Internetu będzie podłączonych ponad 50 miliardów urządzeń - sześciokrotnie więcej, niż wszystkich ludzi na Ziemi. Komunikacja sieciowa jest coraz ważniejsza, dlatego też firma Cisco w ramach europejskiego roadshow przedstawi w pięciu miastach Polski (Gdańsk, Warszawa, Kraków, Wrocław i Poznań) Cisco Innovation Bus, czyli Autobus Innowacji, w którym zostaną zaprezentowane technologie będące wyznacznikiem najnowszych trendów IT.

Inteligentne sieci są podstawą nie tylko transmisji danych, ale również przesyłu głosu i wideo. Współcześni pracownicy stają się coraz bardziej mobilni. Przez sieć łączą się zarówno z zasobami firmowymi, jak i pomiędzy sobą. Bez sieci nie byłby też możliwy cloud computing - jeden z ważniejszych trendów informatycznych ostatnich lat.

W Cisco Innovation Bus prezentowanych jest szereg scenariuszy i przypadków zastosowania nowoczesnych technologii informatycznych dobranych tak, aby najlepiej zilustrować możliwości optymalizacji procesów biznesowych we współczesnych przedsiębiorstwach, a także ułatwienia pracy i uczynienia jej bardziej wydajną. Autobus Innowacji Cisco został wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania z takich obszarów, jak rozwiązania do współpracy, Borderless Networks, Data Centre i Wirtualizacja.

Polski etap roadshow, odbywający się w dn. 16-20 kwietnia br., jest realizowany wspólnie z firmą Integrated Solutions. W tych dniach również firma Integrated Solutions ogłosiła swoją nową usługę Ujednoliconej Komunikacji z chmury (Unified Communication as a Service), która umożliwia przedsiębiorstwom korzystanie z nowoczesnych narzędzi komunikacyjnych, takich, jak np. wideo- i telekonferencje, softphone, komunikatory firmowe itp., bez konieczności inwestowania w ich budowę. Jest to pierwsza tak zaawansowana platforma „chmurowa” zlokalizowana w Polsce, która oferuje pełne portfolio usług telekomunikacyjnych z chmury dla biznesu.


Informacje o firmie Cisco:

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, które zmieniają sposób, w jaki ludzie kontaktują się ze sobą, komunikują i współpracują. Więcej informacji na temat Cisco można znaleźć na stronach http://www.cisco.pl i http://www.cisco.com. Polskie informacje prasowe firmy można znaleźć na stronie www.cisco.com.pl/prasa, natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się pod adresem http://newsroom.cisco.com.

Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Manager
Solski Burson-Marsteller
ul. Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa
tel. +48 501 132 395
email: jdunin-keplicz@solskibm.pl
www: www.solskibm.pl