Nowa technologia sieciowej chmury materiałów wideo ułatwia usługodawcom szybsze dostarczanie usług na dowolne typy ekranów

LinkedInGoogle+
Podziel się:

Warszawa, 19 stycznia 2012 r. - Firma Cisco poinformowała o wzbogaceniu możliwości wszechstronnej platformy telewizyjnej Videoscape™ dla usługodawców. Videoscape to platforma łącząca telewizję cyfrową, zawartość wideo dostępną w Internecie, media społecznościowe oraz aplikacje komunikacyjne. Obecnie platforma ta będzie również pozwalać na świadczenie usług „wideo w chmurze”, oferując usługodawcom nowe możliwości generowania przychodów, a użytkownikom — doskonałą rozrywkę filmową. Firma Cisco poinformowała również, że platformę Videoscape wybrało do świadczenia usług wideo nowej generacji kilku największych usługodawców, w tym kanadyjski operator Rogers Communications, izraelski YES oraz francuski Numéricable.

Najważniejsze fakty:

Podczas targów CES 2012, które odbyły się w pierwszej połowie stycznia br., firma Cisco zaprezentowała nowe produkty Videoscape, obsługujące „chmurę wideo” oferującą klientom identyczne wrażenia niezależnie od używanego urządzenia i lokalizacji użytkownika. Ta nowa technologia pozwala usługodawcom oferować pełne możliwości „przekazu telewizyjnego na każdy ekran” w celu dostarczania treści wideo transmitowanych na żywo i dostępnych na żądanie — nie tylko na komputery, ale także na urządzenia takie jak iPad, iPhone i inne z systemem Android.

Większość kontentu jest przechowywana w chmurze, a nie na urządzeniach domowych. Usługodawcy badają metody przekazywania tradycyjnych, liniowych programów na żywo oraz kanałów oferujących treści wideo na żądanie (przechowywanych w chmurze) na różne zarządzane i niezarządzane urządzenia IP w domu i poza domem.  Są to takie urządzenia jak: przystawki telewizyjne IP, komputery osobiste, laptopy, tablety, konsole do gier, smartfony i telewizory podłączone do Internetu. Videoscape ma wyjątkową konstrukcję otwartej platformy oprogramowania, która udostępnia drogę migracji do infrastruktury wideo opartej całkowicie na protokole IP. Chmura, sieć i sprzęt klientów współdziałają ze sobą, umożliwiając przenoszenie, zatrzymywanie i wznawianie treści wideo na wszystkich urządzeniach.

Nowe technologie dla klienta

 • Seria Videoscape Multiscreen Gateway. Cisco 9800 series to pierwszy produkt z nowej rodziny wieloekranowych bram sieciowych. Urządzenie jest wyposażone w sześć tunerów, które umożliwiają odbiorcom oglądanie i nagrywanie sześciu strumieni wideo na raz. Dostarcza materiały transmitowane na żywo, nagrane i dostępne na żądanie, w tym materiały o standardowej jakości, HD i 3DTV (telewizję trójwymiarową). Treści wideo są dostarczane na wiele ekranów w gospodarstwie domowym za pośrednictwem standardowych przystawek QAM i przystawek korzystających wyłącznie z technologii IP. Ta elastyczna platforma może również służyć dostawcom usług kablowych, bezprzewodowych i satelitarnych.
 • Videoscape Voyager Vantage to platforma oprogramowania, która łączy przystawki z chmurą. Zapewnia usługodawcom funkcje niezbędne do wdrażania rozbudowanych interfejsów użytkownika i elektronicznych przewodników po programach, oferowanie obszernych katalogów treści wideo na żądanie oraz integrowanie nowych aplikacji do obsługi mediów społecznościowych, wideo w Internecie, udostępniania treści itp.

Nowe elementy chmury Videoscape (opartej na platformie Cisco Unified Cloud Services):

 • Videoscape Voyager Virtual to nowy interfejs użytkownika renderowany w chmurze. Dostarcza wideo IP na tradycyjne przystawki MPEG-2 i ułatwia wprowadzanie nowych aplikacji obsługujących media społecznościowe, transakcje w internecie, gry, elektroniczne przewodniki po programach udostępniane w chmurze, przenoszenie treści wideo do lokalizacji użytkownika oraz zdalne interfejsy.
 • Technologia zaplecza Cisco Conductor (do obsługi QAM Video) umożliwia usługodawcom szybsze i wydajniejsze wprowadzanie wyróżniających się usług dzięki wszechstronnej platformie kontroli zawartości wideo i funkcjom zarządzania usługami w różnych sieciach i na różnych urządzeniach.
 • Produkty Cisco Media Processor oraz Transcode Manager rozbudowują możliwości dostarczania treści wideo na drugi i trzeci ekran, wprowadzając rozszerzoną obsługę formatów wideo, w tym technologię ABR. Optymalizuje to proces dostarczania usług na poszczególne ekrany, zapewniając jak najlepszą jakość użytkowania.
 • Funkcje Videoscape Content Delivery Network (CDN) Analytics zapewniają zaawansowane możliwości raportowania. Usługodawcy mogą zbierać i przeglądać szczegółowe informacje z systemu dostarczania treści CDS (Cisco Content Delivery System) lub systemu innego producenta. Dzięki temu możliwa jest analiza wydajności sieci w czasie rzeczywistym.

Cytaty wspierające:

 • Jesper Andersen, wiceprezes i dyrektor generalny Service Provider Video Technology Group w firmie Cisco

  „Cisco zapewnia usługodawcom najbardziej wszechstronne rozwiązanie do oferowania treści wideo w sieci. Ubiegły rok poświęciliśmy na udoskonalanie i rozbudowywanie platformy Videoscape o nowe możliwości, które pozwolą naszym klientom zmierzyć się z najpoważniejszymi wyzwaniami. Tylko Videoscape oferuje połączone możliwości sieci, chmury i urządzeń klienckich, pozwalając usługodawcom szybciej wprowadzać na rynek nowe usługi wideo przeznaczone na wiele ekranów. Wprowadzając nowe elementy chmury, pomożemy naszym klientom zdobyć nowe źródła przychodów dzięki udostępnieniu nowych kanałów dystrybucji programów i otwarciu nowych możliwości reklamowych”.

 • Greg Ireland, menedżer ds. badań w firmie IDC, dział Consumer Video

  „Usługodawcy szukają nowych sposobów sfinalizowania migracji do technologii IP i wideo w chmurze, które pozwolą oferować użytkownikom treści wideo o doskonałej jakości i dostępne w dowolnym miejscu. Platforma Cisco Videoscape wnosi w tym zakresie liczne możliwości. Usługodawcy mogą wykorzystać ją w całości lub użyć dowolnej jej funkcji, aby oferować doskonałą usługę na wiele ekranów.”


Źródła dodatkowe

Informacje o firmie Cisco:

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, które zmieniają sposób, w jaki ludzie kontaktują się ze sobą, komunikują i współpracują. Więcej informacji na temat Cisco można znaleźć na stronach http://www.cisco.pl i http://www.cisco.com. Polskie informacje prasowe firmy można znaleźć na stronie www.cisco.com.pl/prasa, natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się pod adresem http://newsroom.cisco.com.

Dodatkowych informacji udziela:

Klaudia Mencina
Manager
Solski Burson-Marsteller
ul. Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa
tel.+48 660 094 130
email: kmencina@solskibm.pl
www: www.solskibm.pl