Przejęcie to pozwoli firmie Cisco rozbudować strategię świadczenia usług wideo przez operatorów w oparciu o platformę Videoscape

Warszawa, 24 października 2011 roku, Firma Cisco poinformowała o zamiarze przejęcia prywatnej spółki BNI Video. Spółka ta, z siedzibą w Boxborough w stanie Massachusettts, dostarcza operatorom dwa ważne produkty wideo, które oferują możliwości analizy infrastruktury zaplecza systemów wideo oraz sieci dystrybucji treści (content delivery network ― CDN). Przejęcie to pozwoli wzbogacić możliwości oferowanej przez Cisco platformy Videoscape.

„Firma Cisco współpracuje ściśle z operatorami, aby umożliwić im świadczenie internetowych usług wideo następnej generacji na różnych urządzeniach” ― powiedział Marthin De Beer, wiceprezes firmy Cisco i dyrektor działu Emerging Business Group. „Technologia Videoscape zyskuje uznanie operatorów z całego świata. Przejęcie firmy BNI Video pozwoli nam wzbogacić tę platformę i zaoferować klientom prostą ścieżkę migracji".

Technologia firmy BNI Video pozwoli również operatorom obniżyć koszty operacyjne i uprościć infrastrukturę, a także osiągać wyższe przychody. Na temat tego przejęcia wypowiedziało się dwóch szczególnie liczących się w branży operatorów, Comcast i Time Warner Cable, którzy zainwestowali w technologię BNI Video jako jedni z pierwszych.

„Firma Comcast Ventures, jako jeden z inwestorów, którzy stosunkowo wcześnie zainwestowali w technologię firmy BNI Video, dostrzegała potencjał tej technologii od samego początku. Byliśmy przekonani, że odegra ona kluczową rolę w podnoszeniu poziomu usług wideo oferowanych naszym klientom” ― powiedział Tony Werner, dyrektor techniczny firmy Comcast. „Dzięki połączeniu swojej wiedzy specjalistycznej w dziedzinie internetowych systemów wideo, firmy Cisco i BNI Video mogą zaoferować operatorom atrakcyjną platformę oprogramowania i infrastruktury, która pozwala efektywnie dostarczać treści wideo na różne urządzenia".

„Firma Time Warner Cable wcześnie zainwestowała w rozwiązania BNI Video, gdyż wprowadziła ona na rynek wyjątkową platformę oprogramowania, która pozwoliła uprościć skomplikowaną infrastrukturę zaplecza służącą do świadczenia usług TV Everywhere” ― powiedział Mike LaJoie, dyrektor techniczny firmy Time Warner Cable. „Połączenie przez tę spółkę sił z firmą Cisco pozwoli zaoferować operatorom możliwość świadczenia usług wideo następnej generacji, czyli transmisji wideo przez Internet. Nowe rozwiązania pomogą operatorom efektywniej zarządzać sieciami, aby móc oferować klientom indywidualnym zaawansowane możliwości rozrywki telewizyjnej”.

Technologia wideo, jeden z pięciu priorytetów firmy Cisco, to najważniejszy z czynników wpływających na wzrost ruchu IP, a tym samym na rozwój podstawowej działalności biznesowej firmy w zakresie rozwiązań sieciowych. Przejęcie spółki BNI Video to kolejna tego typu transakcja po przejęciu firm ExtendMedia i Inlet Technologies, które również pozwoliło wzmocnić ofertę Cisco w zakresie platformy Videoscape.

Informacje o firmie Cisco:

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, które zmieniają sposób, w jaki ludzie kontaktują się ze sobą, komunikują i współpracują. Więcej informacji na temat Cisco można znaleźć na stronach http://www.cisco.pl i http://www.cisco.com. Polskie informacje prasowe firmy można znaleźć na stronie http://www.cisco.com/web/PL/prasa/index.html, natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się pod adresem http://newsroom.cisco.com.

Dodatkowych informacji udziela:
Joanna Dunin-Kęplicz
Manager
Solski Burson-Marsteller
ul. Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa
tel. +48 501 132 395
email: jdunin-keplicz@solskibm.pl
www: www.solskibm.pl