Nowy program certyfikacyjny sprawdza umiejętności techników w dziedzinie pomocy technicznej i serwisowania sprzętu Cisco w miejscu instalacji.

Warszawa, 5 września 2011, Firma Cisco wprowadziła do swojego programu szkoleń zawodowych nowy certyfikat CCT (Cisco Certified Technician - certyfikowany technik Cisco). Programy szkoleń i certyfikaty CCT zostały stworzone z myślą o technikach, którzy realizują usługi pomocy technicznej w miejscu instalacji i serwisują infrastrukturę Cisco obejmującą routery i przełączniki, systemy TelePresence oraz rozwiązania dla centrów przetwarzania danych.

W miarę rozwoju sieci i konieczności jej dostosowania do nowych wymagań organizacyjnych i biznesowych, rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych informatyków. Certyfikat CCT został opracowany przez Centrum Wsparcia Technicznego firmy Cisco (Cisco Technical Assistance Center, TAC). Poświadcza on umiejętności zawodowe inżynierów, zajmujących się sprzętem komputerowym, którzy świadczą usługi pomocy technicznej w miejscu instalacji, serwisują sprzęt Cisco i efektywnie współpracują z Cisco Technical Assistance Center, by rozwiązać problemy serwisowe na miejscu. Modułowe szkolenie online jest łatwo dostępne w dowolnym momencie, co zapewnia technikom, obsługującym klientów w terenie, maksymalną elastyczność.

Najważniejsze fakty

  • Certyfikaty CCT potwierdzają umiejętności w zakresie instalacji, weryfikacji i wymiany konkretnych produktów oraz rozwiązywania problemów ze sprzętem sieciowym Cisco w miejscu instalacji.
  • Podczas autoryzowanych szkoleń Cisco technicy zapoznają się z właściwymi procedurami dotyczącymi serwisu i rozwiązywania problemów, uczą się także efektywnej współpracy z globalnym Cisco Technical Assistance Center firmy Cisco.
  • Internetowy kurs obejmuje materiały tekstowe, nagrania audio, schematy graficzne i filmy. Można ukończyć go w formie kilku krótkich sesji, ograniczając czas spędzony poza pracą do minimum.
  • Aby zdobyć certyfikat w zakresie każdego z trzech obszarów technologicznych, niezbędne jest zaliczenie 90-minutowego egzaminu, sprawdzającego umiejętności w danej dziedzinie. Egzaminy można zdawać we wszystkich centrach egzaminacyjnych Pearson VUE na całym świecie.

Cytat:

  • Jeanne Beliveau-Dunn, wiceprezes i dyrektor generalny programu Learning@Cisco:

    "Informatycy zajmujący się sprzętem w miejscu instalacji i ich pracodawcy, którzy odpowiadają za serwis sprzętu sieciowego firmy Cisco, mogą teraz oficjalnie udokumentować swoje kompetencje w dziedzinie obsługi krytycznej infrastruktury sieciowej klienta. Posiadacze certyfikatu CCT stają się członkami największej społeczności specjalistów ds. sieci w branży. Mogą też skorzystać z innych autoryzowanych szkoleń i programów certyfikacyjnych Cisco, by rozszerzyć swoje umiejętności w zakresie pomocy technicznej, wdrożeń i projektowania".

Dodatkowych informacji udziela:
Joanna Dunin-Kęplicz
Manager
Solski Burson-Marsteller
ul. Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa
tel. +48 501 132 395
email: jdunin-keplicz@solskibm.pl
www: www.solskibm.pl