Warszawa, 31 sierpnia 2011 roku, Firma Cisco poinformowała o przejęciu prywatnej spółki Versly, której siedziba znajduje się w San Francisco. Versly opracowuje wtyczki umożliwiające współpracę pomiędzy użytkownikami aplikacji Microsoft Office. Upraszcza to pracę zespołu i umożliwia efektywniejszą, wspólną pracę nad treścią dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji i poczty elektronicznej.

"Współpraca to dla Cisco jeden z priorytetów. Przeprowadzona akwizycja pozwoli nam rozszerzyć ofertę systemów współpracy i zwiększyć komfort pracy użytkowników poprzez integrację technologii społecznościowych z aplikacjami biznesowymi wykorzystywanymi przez poszczególnych pracowników i całe zespoły" - powiedział Murali Sitaram, wiceprezes firmy Cisco i dyrektor działu oprogramowania do współpracy (Collaboration Software Group - CSG). "Integracja platformy Versly z naszymi rozwiązaniami pozwoli zwiększyć produktywność firm i ich pracowników biurowych, którzy korzystają z oprogramowania Microsoft Office - na całym świecie jest to łącznie 600 milionów użytkowników".

Współpraca stanowi jeden z pięciu priorytetów firmy Cisco. Powiązane z nią rozwiązania to rynek, którego wartość Cisco szacuje łącznie na 45 mld USD. Dzięki przejęciu firmy Versly partnerzy Cisco będą mogli dostarczyć klientom więcej udoskonalonych narzędzi do współpracy. Oprogramowanie Versly zostanie zintegrowane z wieloma rozwiązaniami tego typu oferowanymi przez Cisco, w tym Cisco Quad, Cisco Jabber i Cisco WebEx. Podczas korzystania z platformy Cisco Quad użytkownicy będą przykładowo otrzymywać automatyczne powiadomienia, gdy zawartość określonego dokumentu ulegnie zmianie. W zależności od sytuacji będą wówczas mogli po prostu przejrzeć dokument, przekazać sprawę na wyższy poziom kompetencji za pomocą komunikatora Cisco Jabber lub zainicjować wideokonferencję z poziomu prezentacji poprzez system Cisco WebEx.

 

Dodatkowych informacji udziela:
Joanna Dunin-Kęplicz
Manager
Solski Burson-Marsteller
ul. Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa
tel. +48 501 132 395
email: jdunin-keplicz@solskibm.pl
www: www.solskibm.pl