Dzięki własnym urządzeniom obsługującym technologię Wi-Fi uczestnicy imprez mogą liczyć na bardziej interaktywne i spersonalizowane atrakcje

Warszawa, 23 sierpnia 2011 roku, Firma Cisco zaprezentowała nowe rozwiązania, dzięki którym ośrodki sportu i rekreacji oraz operatorzy telekomunikacyjni mogą zwiększyć przepustowość
i szybkość łączy bezprzewodowych w miejscach o dużym natężeniu ruchu, zapewniając rentowność spersonalizowanych usług mobilnych. Prezentowane rozwiązania potwierdzają wiodącą pozycję firmy w branży rozwiązań sieciowych i telekomunikacyjnych.

Rozwiązania Cisco Connected Sports zapewniają dostęp do sieci przedsiębiorstwom z branży sportowej i rekreacyjnej, umożliwiając powszechne świadczenie atrakcyjnych i interaktywnych usług kibicom w dowolnym czasie i miejscu.

Rozwiązanie Wi-Fi Cisco Connected Stadium to pierwsze w branży rozwiązanie Wi-Fi, opracowane specjalnie z myślą o obiektach o dużym natężeniu ruchu, takich jak stadiony i areny sportowe. Specjalnie dostosowane rozwiązanie zapewnia jedną, bardzo bezpieczną sieć bezprzewodową, która pozwala jednocześnie na niezawodny dostęp do aplikacji i usług mobilnych w czasie rzeczywistym dla tysięcy kibiców zgromadzonych na tych obiektach. Tym samym jest to nowe potencjalne źródło dochodu dla klubów sportowych, właścicieli obiektów i operatorów.

Wraz z rosnącą popularnością smartfonów i innych urządzeń mobilnych obsługujących technologię Wi-Fi, kibice przychodzący na mecze i inne imprezy oczekują niezawodnego i stałego dostępu do usług mobilnych. Rozwiązanie Wi-Fi Cisco Connected Stadium zapewnia duży zasięg szybkiej technologii Wi-Fi za pośrednictwem konwergentnej, konfigurowalnej sieci dla wszystkich osób uczestniczących w imprezie, w tym pracowników, personelu zaplecza i korespondentów prasowych.

Kluczowym komponentem rozwiązania jest najnowsza innowacja w zakresie technologii bezprzewodowych – punkt dostępowy Cisco Aironet®3500p z technologią CleanAir, zoptymalizowany pod kątem udostępniania wspomnianych funkcji.

Najważniejsze informacje

Innowacyjne rozwiązania w zakresie sieci Wi-Fi dla obiektów o dużym natężeniu ruchu

  • Aironet 3500p to pierwszy punkt dostępowy firmy Cisco, opracowany specjalnie z myślą o wydajności i estetyce obiektów o dużym natężeniu ruchu.
  • Nowy punkt dostępowy zapewnia optymalne parametry pracy dzięki antenie kierunkowej o dużej gęstości oraz specjalnej konfiguracji, umożliwiającej precyzyjne skupienie fal bezprzewodowych na określonym obszarze.
  • Punkt dostępowy Cisco Aironet 3500p wyposażony jest w konfigurowalne ustawienia, pozwalające dostosować rozwiązanie do unikalnych konfiguracji obiektów sportowych i rekreacyjnych. Dodatkową zaletą jest antena o płaskim profilu, która idealnie komponuje się z wystrojem wnętrz, który w tego typu obiektach ma duże znaczenie.
  • Technologia CleanAir zastosowana w punkcie dostępowym Cisco Aironet minimalizuje zakłócenia bezprzewodowe, wykrywając ruch w innych sieciach bezprzewodowych na danym obszarze i unikając go, co gwarantuje wyższą wydajność i niezawodność. W rezultacie zasięg technologii Wi-Fi i szybkość transferu danych w urządzeniach mobilnych jest o wiele większa.

Konfigurowalne i spersonalizowane usługi mobilne dla odwiedzających

  • Technologia Wi-Fi Cisco Connected Stadium pozwala operatorom telekomunikacyjnym skuteczniej przekierować transmisję danych i wideo do sieci Wi-Fi w obiektach o dużym natężeniu ruchu, oferując kibicom rozszerzone usługi mobilne i nowatorskie możliwości uzyskania przychodów dla operatorów infrastruktury i obiektów sportowych.
  • W przypadku obiektów sportowych i rekreacyjnych prezentowane rozwiązanie pozwala wykorzystać jedną sieć Wi-Fi, która zaspokoi wszystkie potrzeby w zakresie dostępu bezprzewodowego, oferując niezawodny zasięg gwarantujący kibicom dostęp do spersonalizowanych i mobilnych usług.
  • Usługi specjalne, takie jak powtórki wideo, programy lojalnościowe, statystyki i informacje o obiekcie, dane logistyczne, informacje o wyżywieniu i napojach, mogą pomóc w nawiązaniu nowej formy kontaktu z kibicami, przekładając się na potencjalny wzrost przychodów.

Cytaty

  • Ray Smets, wiceprezes i dyrektor działu ds. sieci bezprzewodowych w firmie Cisco
    „Firma Cisco utrzymuje pozycję lidera branży bezprzewodowych technologii sieciowych, wprowadzając na rynek punkt dostępowy Aironet 3500p z technologią CleanAir. Urządzenie to powstało z myślą o wyjątkowej wydajności i estetyce wymaganej w obiektach o dużym natężeniu ruchu. Cieszy nas możliwość współpracy z obiektami i usługodawcami klasy światowej, chcącymi oferować bezpieczne i niezawodne usługi za pośrednictwem technologii Wi-Fi”.

 

Dodatkowych informacji udziela:
Joanna Dunin-Kęplicz
Manager
Solski Burson-Marsteller
ul. Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa
tel. +48 501 132 395
email: jdunin-keplicz@solskibm.pl
www: www.solskibm.pl