Cisco dostarcza przełączniki Nexus do centrów przetwarzania danych dla PHLX (Philadelphia-based Options Trading Exchange) - giełdy opcji w Filadelfii


Warszawa, 28 lipca 2011, Branżę rynków finansowych na całym świecie charakteryzują dziś nowe strategie obrotu, rozproszone platformy handlu oraz dążenie do maksymalizacji rezultatów. Rośnie więc zapotrzebowanie na niezawodne i przewidywalne centra przetwarzania danych, które minimalizują opóźnienia praktycznie do zera (każde opóźnienie w realizacji transakcji, nawet o ułamek sekundy, może kosztować miliony dolarów), a największe firmy inwestycyjne szukają giełd wyposażonych w najbardziej efektywne sieci. W związku z tym NASDAQ OMX Group, największy na świecie dostawca technologii dla giełd, izb rozrachunkowych i instytucji regulacyjnych, wybrał rozwiązanie Cisco Data Center Business Advantage, aby usprawnić NASDAQ OMX PHLX - wydajną giełdę wymiany opcji z siedzibą w Filadelfii.

Rozwiązanie Data Center Business Advantage, stanowiące podstawę wydajnej infrastruktury Cisco dla rynków finansowych, jest platformą obrotu na giełdzie opcji i ułatwia rozbudowę architektury centrum przetwarzania danych. NASDAQ OMX PHLX wdrożył już przełączniki Cisco Nexus 5000 Series  i elementy Nexus 2000 Series Fabric Extender (FEX), które zwiększają skalowalność systemu i zapewniają uproszczony, pojedynczy punkt zarządzania.

Użytkownicy stwierdzili znaczny wzrost wydajności, w tym - mniej opóźnień i zakłóceń, oraz większe możliwości rozbudowy systemu przy utrzymaniu jego wysokiej efektywności. Nowe rozwiązanie Cisco uzupełni wprowadzone wcześniej rozwiązania dla rynków finansowych w zakresie przełączania, routingu, bezpieczeństwa i współpracy w innych środowiskach NASDAQ OMX. 

Cisco, strategiczny dostawca technologii dla NASDAQ OMX, zapewnia klientom  najnowocześniejsze usługi o najwyższym poziomie ciągłości. Ścisła współpraca obu firm pozwala na  wzrost, skalowalność, wirtualizację oraz maksymalną, niezawodność i wydajność w centrum przetwarzania danych.

NAJWAŻNIEJSZE FAKTY I INFORMACJE:

 • NASDAQ OMX obsługuje co dziesiątą transakcję na świecie. Globalna platforma NASDAQ OMX jest najszybszą na świecie i może obsłużyć ponad milion komunikatów na sekundę przy średniej szybkości poniżej 100 mikrosekund.
 • Giełda opcji NASDAQ OMX obsługuje obrót ponad 2600 opcjami na akcje, sektorowymi opcjami indeksowymi oraz opcjami na główne waluty rozliczanymi w dolarach,
  a w połączeniu z rynkiem opcji NASDAQ Options Market reprezentuje około 27% całego obrotu opcjami na akcje w Stanach Zjednoczonych.
 • Zespół informatyków NASDAQ OMX wdrożył dla giełdy opcji 12 przełączników Nexus 5000 Series i 24 elementy Nexus 2000 Series Fabric Extender, które umożliwią wdrożenie
  w przyszłości ujednoliconej infrastruktury z protokołem Fibre-Channel-over-Ethernet. Dzięki funkcjom Cisco Unified Fabric, NASDAQ OMX może szybko zwiększać pojemność centrum przetwarzania danych bez konieczności powiększania zespołu informatyków, który może się lepiej skoncentrować na realizacji najważniejszych celów biznesowych.
 • Rozwiązania Cisco Borderless Networks, w istniejącym głównym systemie obrotu NASDAQ OMX, obejmują ponad 1300 routerów i przełączników oraz 200 zapór Cisco zapewniających bezpieczeństwo.
 • Firma Dimension Data dostarczyła NASDAQ OMX rozwiązania dla giełdy opcji w Filadelfii.

Cytaty

 • „Bliska współpraca NASDAQ OMX z firmą Cisco to nie jednorazowe zdarzenie, ale dłuższa podróż” - powiedział Lou Modano, szef globalnej infrastruktury NASDAQ OMX.  „Doświadczenie Cisco w zakresie sieci i architektury centrum przetwarzania danych oraz zakres i funkcjonalność dostarczonych rozwiązań ułatwi firmie NASDAQ OMX rozwój w przyszłości. Dzięki współpracy z Cisco nie musimy budować architektury od nowa w celu wprowadzenia zmian, ale możemy wykorzystać wcześniejsze inwestycje w technologie informatyczne, aby zapewnić naszym klientom najwyższy poziom wydajności i funkcjonalności usług oraz obsługi transakcji”.
 • „Centrum przetwarzania danych i infrastruktura sieci firmy NASDAQ OMX należą do najbardziej zaawansowanych i najwydajniejszych na świecie środowisk obrotu papierami wartościowymi. Każdego dnia mogą obsłużyć ogromną liczbę transakcji finansowych” - powiedział John McCool, wiceprezes i dyrektor generalny Core Technology Group w firmie Cisco. „Wdrożenie nowatorskich rozwiązań sieciowych Cisco w NASDAQ OMX wyznacza nowe standardy nowoczesnych centrów przetwarzania danych i skalowalnych architektur sieciowych dla klientów na całym świecie. Cisco przyczynia się do przekształcenia i rozwoju biznesowego firmy NASDAQ OMX”.

 

Dodatkowych informacji udziela:
Joanna Dunin-Kęplicz
Manager
Solski Burson-Marsteller
ul. Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa
tel. +48 501 132 395
email: jdunin-keplicz@solskibm.pl
www: www.solskibm.pl