Nowa usługa dostępna w skali regionalnej


Warszawa, 28 czerwca 2011 roku, Firma Cisco poinformowała, że GTS Central Europe, wiodący dostawca zintegrowanych rozwiązań telekomunikacyjnych i usług centrum danych na rynku Europy Środkowo-Wschodniej, wdrożył rozwiązanie Cisco Unified Computing SystemTM. Tworzy ono nową platformę do świadczenia usług wirtualnych w oparciu o posiadaną infrastrukturę.

Obecnie GTS CE, dzięki platformie Cisco, może udostępniać swoim klientom zasoby w zakresie przetwarzania danych, pamięci masowej i inne zasoby infrastrukturalne. Ponadto Platforma Cisco Unified Computing System pozwala firmie GTS CE wirtualizować posiadaną architekturę centrum danych oraz w prosty sposób skalować zakres działań, dostosowując je do przyszłych wymagań.

Dzięki nowej grupie produktów pod nazwą GTS Wirtualny Hosting przedsiębiorstwa mogą precyzyjnie i dynamicznie wybierać, alokować i przenosić zasoby przetwarzania danych w zależności od potrzeb i w dowolnym momencie. Oznacza to radykalną zmianę sposobu wdrażania i finansowania zasobów przetwarzania danych i pamięci masowej.

Nowe usługi będą dostępne dla klientów firmy GTS CE w Czechach, Polsce, na Węgrzech, w Rumunii i na Słowacji. W zależności od wybranych opcji klienci mogą sprawować kontrolę nad systemami operacyjnymi, aplikacjami i strukturami ramowymi programowania, bez konieczności samodzielnego zarządzania infrastrukturą. Oferta GTS Wirtualny Serwer została opracowana z myślą o mniejszych przedsiębiorstwach, natomiast usługa GTS Wirtualne Centrum Danych powstała dla większych korporacji i organizacji sektora publicznego.

Najważniejsze fakty:

 • Rozwiązanie Cisco Unified Computing System to architektura, która powstała w wyniku ewolucji. Łączy rozproszone zasoby informacyjne w centrum przetwarzania danych, wykorzystując sieć jako platformę integrującą w jeden system zasoby w zakresie przetwarzania danych, sieci, dostępu do pamięci masowej i wirtualizacji.
 • W ramach kompleksowej architektury Cisco®, wdrożonej w centrach danych w Pradze i Warszawie, firma GTS CE wdrożyła serwery stelażowe Cisco UCS serii C. Serwery są w stanie obsługiwać zadania o zmieniającym się poziomie obciążenia poprzez różnicowanie równowagi między zasobami w zakresie przetwarzania danych, pamięci, operacji we/wy i wewnętrznej pamięci masowej. Dzięki temu można ograniczyć całkowity koszt posiadania i zwiększyć prężność przedsiębiorstwa.
 • Poza technologią Cisco Unified Computing System firma GTS wdrożyła również rozwiązanie Cisco Nexus® Fabric Extender z serii 2000, zapewniające łączność z serwerami stelażowymi, jak również przełączniki Cisco Nexus z serii 5000. Rozwiązanie Fabric Extender, współpracujące z przełącznikami Cisco Nexus serii 5000, zapewnia niezwykle ekonomiczne i skalowalne środowisko Gigabit Ethernet.
 • Routing zapewniają routery Cisco ASR Aggregation Services Routers z serii 1000, natomiast nad bezpieczeństwem czuwają urządzenia ASA Adaptive Security Appliances z serii 5500 i 5800.
 • Integrując produkty sieciowe Cisco następnej generacji w zakresie centrum danych i protokołów internetowych, firma GTS CE utworzyła ujednoliconą platformę świadczenia usług (Cisco Unified Service Delivery Platform). Usługi świadczone przez firmę GTS CE wyróżniają się na tle konkurencji większą wydajnością i skutecznością wewnątrz centrów danych, na zewnątrz oraz między nimi. Platforma Cisco Unified Service Delivery zapewnia wirtualną integrację zasobów w zakresie przetwarzania danych, pamięci masowej, aplikacji i sieci LAN, za pośrednictwem inteligentnej, ujednoliconej infrastruktury.
 • Firma Alef Nula, Certyfikowany Partner Cisco na poziomie Gold oraz Autoryzowany Dostawca Technologii Data Center Unified Computing na terenie Czech, opracowała kompleksowy projekt systemu oraz zapewniła usługi wdrożeniowe i integracyjne.

Wypowiedzi:

 • Ignacio Irurita, wiceprezes ds. technicznych w firmie GTS CE

  „Przygotowaliśmy dla naszych klientów naprawdę korzystną ofertę. Nasze rozwiązania sieciowe, wraz z centrami i ujednoliconymi platformami przetwarzania danych, stanowią odpowiednią infrastrukturę do świadczenia usług w chmurze. Nasi klienci mają coraz większe potrzeby w zakresie usług przetwarzania danych, które możemy zaspokoić dzięki kompleksowemu zarządzaniu usługami na najwyższym światowym poziomie".
 • Craig Taylor, dyrektor zarządzający działem rozwijających się rynków wschodnich w firmie Cisco

  „Dwa lata po premierze rynkowej platformy Cisco Unified Computing System okazuje się, że wielu naszych klientów w Europie Środkowo-Wschodniej wdraża je w różnych sektorach i branżach. Wdrożenie w firmie GTS CE to wspaniały przykład na wykorzystanie naturalnej elastyczności naszej platformy jako fundamentu pod nowe usługi świadczone poza siecią lokalną. Nasza platforma sieciowa gwarantuje szybkie, bardzo bezpieczne i elastyczne wdrożenie funkcji poza siecią lokalną".

 

Dodatkowych informacji udziela:
Joanna Dunin-Kęplicz
Manager
Solski Burson-Marsteller
ul. Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa
tel. +48 501 132 395
email: jdunin-keplicz@solskibm.pl
www: www.solskibm.pl