Najnowsze rozwiązania technologiczne zastosowane podczas Wrocław Global Forum


Warszawa, 14 grudnia 2010 roku - W dniach 6-8.X.2010 odbyła się międzynarodowa konferencja Wrocław Global Forum 2010. Spotkanie zgromadziło blisko trzystu czołowych europejskich, amerykańskich i światowych polityków, biznesmenów i intelektualistów. Zaproszeni eksperci dyskutowali na temat najważniejszych problemów ekonomicznych, politycznych i gospodarczych ostatnich lat oraz wyzwań istotnych dla dalszego umacniania stosunków transatlantyckich w kontekście rosnącej roli politycznej i gospodarczej regionu Pacyfiku oraz wschodzących gospodarek w innych regionach świata.

Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań wideokonferencyjnych HD w sesji panelowej „Patrząc na Wschód z myślą o Zachodzie: Jak włączyć wschodnich sąsiadów do wspólnoty?” (Looking East Thinking West: Bringing the Eastern Neighbors into the Fold), wziął udział ekspert z Węgier - profesor Peter Balazs, dyrektor Center for European Enlargement Studies w Central European University (CEU), były Minister Spraw Zagranicznych Węgier, który ze względu na inne zobowiązania nie mógł przybyć osobiście do Wrocławia. Połączenie zostało zestawione przez Internet pomiędzy zainstalowanym we Wrocławiu rozwiązaniem Cisco Tandberg Codec C60, do którego podłączono ekran i projektor, a umieszczonym na terenie Uniwersytetu w Budapeszcie terminalem wideo EX90.W rezultacie profesor Peter Balazs mógł wirtualnie uczestniczyć w panelu dyskusyjnym i komunikować się z pozostałymi prelegentami i słuchaczami.

„Wideo bardzo szybko staje się najbardziej efektywnym sposobem komunikacji i wymiany informacji. Dzięki takim rozwiązaniom przedsiębiorstwa i inne instytucje są w stanie obniżyć koszty, a zarazem zwiększyć efektywność i działać szybciej bez rezygnacji z osobistych kontaktów, niezwykle ważnych przy pracy w wielonarodowych rozproszonych zespołach” - powiedział Paweł Malak, dyrektor generalny firmy Cisco w Polsce. „Wykorzystanie publicznych łączy do zestawienia połączenia wideo podczas konferencji tej rangi jest widocznym dowodem na to, że nowoczesne rozwiązania wideokonferencyjne pozwalają na połączenia jakości biznesowej również przy wykorzystaniu standardowych łączy szerokopasmowych 1,5 MB, a także na to, że w głównych ośrodkach jakość Internetu pozwala na wdrażanie zaawansowanych aplikacji o jakości i niezawodności wymaganych przez przedsiębiorstwa”.

Cisco Tandberg Codec C60, wykorzystany we Wrocławiu, to rozwiązanie sprzętowe, które przekształca obraz i dźwięk w skompresowany sygnał cyfrowy. Urządzenie umożliwia transmisję wideo w rozdzielczości Full HD 1080p i pozwala na równoczesne podłączenie do czterech mikrofonów i źródeł sygnału HD takich, jak kamery, smartfony, czy laptopy. Terminal EX90, który został zainstalowany w Budapeszcie, pozwala na nawiązanie połączenia z dowolnym urządzeniem wideo lub systemem telepresence z zachowaniem wysokiej jakości obrazu (1080p) . Rozwiązanie jest wyposażone w ekran LCD o przekątnej 24” i rozdzielczości 1920x1080 (WUXGA). Do terminala EX90 można również podłączyć dodatkową kamerę, urządzenia multimedialne i inne urządzenia peryferyjne.

 

Dodatkowych informacji udziela:
Joanna Dunin-Kęplicz
Manager
Solski Burson-Marsteller
ul. Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa
tel: +48 501 132 395
email: jdunin-keplicz@solskibm.pl
www: www.solskibm.pl