Wspólne rozwiązanie zapewnia wyjątkową skalowalność, wygodę użytkowania i obniżenie kosztów


Warszawa,17 września 2010 r. - Firmy Cisco i Citrix Systems ogłosiły, że wspólnie pracują nad wprowadzeniem na rynek wszechstronnego rozwiązania do wirtualizacji komputerów. Nowe rozwiązanie ma umożliwić firmom łatwe i oszczędne wdrożenie wysokiej jakości wirtualnych komputerów i aplikacji, dla użytkowników w całym przedsiębiorstwie. System do wirtualizacji Cisco® Desktop Virtualization wyposażony w oprogramowanie Citrix XenDesktop łączy w sobie technologię ujednoliconego przetwarzania Cisco oraz rozwiązania do wirtualizacji komputerów Citrix: FlexCast™ i HDX™. Dzięki temu Cisco® Desktop Virtualization jest najbardziej ekonomicznym, skalowalnym i wydajnym rozwiązaniem, pozwalającym na hosting, ochronę i optymalizację użycia wirtualnych komputerów i aplikacji.

Wirtualizacja komputerów zyskuje coraz większą popularność, ze względu na to, że zapewnia bezpieczny i elastyczny sposób korzystania z komputerów i aplikacji Windows, niezależnie od tego,
w jakim miejscu znajduje się dany użytkownik i z jakiego urządzenia korzysta. Na wirtualizację komputerów decydują się firmy różnej wielkości, dlatego potrzebują one prostych, skalowalnych rozwiązań obejmujących oprogramowanie, sprzęt i pomoc techniczną. Nowe rozwiązanie do wirtualizacji komputerów przygotowane przez Cisco i Citrix spełnia powyższe oczekiwania. Pozwala ono działom informatycznym przyspieszyć wdrożenie wirtualizacji komputerów i dodatkowo zapewnia  najwyższą wydajność, dużą wygodę użytkowania oraz sprzyja ograniczaniu kosztów.

Najważniejsze fakty i cechy rozwiązania:

Rozwiązanie do wirtualizacji komputerów Cisco i Citrix łączy w sobie technologię Cisco Unified Computing SystemTM (UCS) z oprogramowaniem Citrix XenDesktop, co przynosi klientom następujące korzyści:

Przyspieszenie  wdrożenia wirtualizacji komputerów w całej firmie

 • Profile usług przyspieszają czas uruchomienia urządzenia. Fabrycznie skonfigurowane profile usług dla hostowanych, współdzielonych komputerów i hostowanych komputerów VDI (virtual desktop infrastructure) znacznie ułatwiają wdrożenie dzięki skróceniu czasu instalacji i konfiguracji oprogramowania XenDesktop z systemem Cisco UCS.

 • Fabrycznie skonfigurowane zestawy ułatwiają wdrożenie. Dostosowane do potrzeb przedsiębiorstw zestawy Citrix XenDesktop z różnymi scenariuszami użytkowników znacznie upraszczają procesy dzięki przyspieszeniu wdrożenia wirtualizacji. Zestaw podstawowy pozwala klientom w prosty sposób rozpocząć wdrażanie pierwszych 300 wirtualnych komputerów. Zestaw zaawansowany umożliwia klientom dołączenie nawet kilku tysięcy nowych komputerów i użytkowników w modułowym trybie plug-and-play.

 • Cisco Validated Design zapewnia zgodność operacyjną. W celu uproszczenia i przyspieszenia wdrożeń realizowanych przez klientów udostępniono wzorcową architekturę, wszechstronnie przetestowaną przez firmy Cisco, Citrix i NetApp. Architektura ta obejmuje również platformę przechowywania danych NetApp. Stworzenie takiej architektury wpisuje się w strategię firm Cisco i Citrix polegającą na gwarantowaniu klientom większego wyboru, poprzez udostępnianie im otwartych środowisk.

 • Wspólne usługi pomocy technicznej. Firmy udostępnią klientom jeden numer telefonu, pod którym będą mogli otrzymać niezbędną pomoc techniczną. Dodatkowo zespoły serwisowe Cisco i Citrix współpracują ze sobą i przechodzą kompleksowe szkolenia, tak aby zapewnić klientom wszechstronną pomoc.

 • Prosta integracja dzięki otwartej architekturze. Rozwiązanie jest otwarte, co ułatwia klientom korzystanie z dotychczasowych rozwiązań pamięci masowej i hiperwizorów. Obecnie rozwiązanie działa na platformach Citrix XenServer i VMware vSphereTM, a w najbliższej przyszłości planowane jest wdrożenie obsługi systemu Microsoft Hyper-V.

Obniżenie kosztów dzięki zastosowaniu skalowalnego systemu Unified Computing System firmy Cisco

 • Większe zagęszczenie serwerów i większa wydajność. W tradycyjnych serwerach ograniczona pojemność pamięci może sprawić, że po zwiększeniu liczby wirtualnych komputerów, mającym na celu zaspokojenie rosnących potrzeb biznesowych, powstanie wąskie gardło. System Cisco UCS oferuje technologię rozszerzania pamięci, która zwiększa aż o 60% zagęszczenie wirtualnych komputerów na serwer, przy zachowaniu takiej samej wydajności aplikacji w porównaniu z innymi serwerami mającymi standardowe konfiguracje pamięci.

 • Koszty infrastruktury centrów przetwarzania danych w przeliczeniu na użytkownika są o 20% niższe. Większa liczba użytkowników na system oraz ścisła integracja przetwarzania sieciowego i wirtualizacji zapewniane przez rozwiązanie Cisco UCS prowadzą do obniżenia o 20% kosztów infrastruktury w przeliczeniu na jeden komputer wirtualny.

Obsługa każdego urządzenia dowolnym miejscu

 • Dzięki uniwersalnemu oprogramowaniu klienckiemu Citrix ReceiverTM rozwiązanie ułatwia użytkownikom uzyskanie dostępu do firmowych komputerów i aplikacji poprzez dowolne urządzenie: komputer PC i Mac, laptop, terminale thin client, smartfony i tablety.

 • Usługi realizowane w sieci WAN, świadczone przez firmy Cisco i Citrix, rozszerzają zasięg działalności firmy, umożliwiając użytkownikom bezpieczny dostęp do wirtualnych komputerów i aplikacji z biura, z domu lub z dowolnego innego miejsca.

Komfortowe użytkowanie dzięki technologii Citrix HDX

 • Dzięki zastosowaniu technologii Citrix HDX rozwiązanie gwarantuje wygodę użytkowania i może być dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika.

 • Wysoka pozycja firmy Cisco na rynku sieci korporacyjnych i przetwarzania danych korporacyjnych, gwarantuje spełnienie oczekiwań użytkownika.

Obsługa wszystkich użytkowników przedsiębiorstwa za pomocą technologii Citrix FlexCast

 • Poszczególni pracownicy przedsiębiorstwa potrzebują różnych rodzajów wirtualnych komputerów i aplikacji. Technologia Citrix FlexCast wyposażona w oprogramowanie XenDesktop ułatwia firmom wybór najlepszych rozwiązań do obsługi wirtualnego komputera i aplikacji tak, aby spełnić wymogi każdego użytkownika w zakresie wydajności, bezpieczeństwa, mobilności i personalizacji.

 • Rozwiązanie udostępnia wszystkie funkcje oprogramowania Citrix XenApp, w tym możliwość integracji z aplikacją Microsoft App-V, dzięki czemu klienci mogą w prosty sposób korzystać z aplikacji Windows jako z usługi na żądanie na każdym urządzeniu, zarówno na komputerach fizycznych, jak i wirtualnych.

Zwiększenie bezpieczeństwa i ułatwione zachowanie zgodności z przepisami

 • Firmy mogą poprawić bezpieczeństwo i uzyskać większą kontrolę poprzez centralizację infrastruktury komputerów wirtualnych. Ponadto takie rozwiązania, jak Cisco VN-Link zwiększają przejrzystość oraz możliwość kontroli sieci i komputerów wirtualnych.

 • Wbudowana technologia Citrix SmartAuditorTM gwarantuje integralność danych i zachowanie zgodności z przepisami we wszystkich wirtualnych sesjach udostępnianych za pomocą tego rozwiązania.

Cytaty:

 • Prem Jain, wiceprezes działu serwerów, dostępu i wirtualizacji w firmie Cisco
  „Dzięki połączeniu naszych innowacji w zakresie ujednoliconego przetwarzania z najlepszą w branży technologią wirtualizacji komputerów firmy Citrix stworzyliśmy zintegrowane rozwiązanie, które obniża koszty i upraszcza środowiska komputerów wirtualnych, a jednocześnie zwiększa bezpieczeństwo i kontrolę operacyjną".

 • Gordon Payne, wiceprezes i dyrektor działu komputerów PC w firmie Citrix
  „Wspólnie opracowane rozwiązanie to niezwykle istotny krok w kierunku realizacji naszej wizji, polegającej na uproszczeniu korzystania z komputerów w firmach na całym świecie. Połączenie najlepszych w branży rozwiązań firm Citrix i Cisco pomoże w dalszym obniżaniu kosztów wirtualizacji komputerów i przyspieszy jej wdrażanie dzięki wydajnej i skalowalnej architekturze".

 • John Ryan, wiceprezes i dyrektor ds. zarządzania ofertą globalną w sektorze usług zarządzanych CSC
  „Wspólne rozwiązanie firm Cisco i Citrix łączy w doskonały sposób najlepsze technologie w branży, dzięki czemu ułatwia powszechne wdrożenie wirtualizacji komputerów. Uważamy, że jest to atrakcyjne rozwiązanie, gdyż umożliwia wdrożenia na dużą skalę po niskich kosztach i daje ogromne możliwości skalowania. CSC zamierza wykorzystać rozwiązanie Cisco Desktop Virtualization z oprogramowaniem Citrix XenDesktop jako podstawowy element rozwiązania CSC Dynamic Desktop, które ma na celu umożliwienie naszym klientom wdrożenie wirtualizacji komputerów na dużą skalę".

 • Patrick Rogers, wiceprezes ds. współpracy i rozwiązań technicznych w firmie NetApp
  „NetApp wspólnie z firmami Cisco i Citrix pracuje nad stworzeniem i przetestowaniem architektury Cisco Validated Design, która jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie naszych klientów na wirtualizację komputerów. Zapewnia ona bezpieczeństwo i elastyczność oraz obniżenie kosztów z zachowaniem takiej samej wydajności i skalowalności".

Dodatkowych informacji udziela:
Joanna Dunin-Kęplicz
Manager
Solski Burson-Marsteller
ul. Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa tel. +48 501 132 395

email: jdunin-keplicz@solskibm.pl
www www.solskibm.pl