Warszawa, 25 maja 2010 roku, Firma Cisco poinformowała o zamiarze nabycia prywatnej firmy MOTO Development Group, zajmującej się doradztwem w zakresie opracowywania produktów i strategii produktów przeznaczonych dla użytkowników indywidualnych. Personel firmy MOTO, z siedzibą w San Francisco, dołączy do pracowników firmy Cisco i umożliwi jej szybsze opracowywanie produktów dla klientów indywidualnych.

„Klienci doceniają nasze linie produktów Flip Video, Valet ™ i Linksys ® , ponieważ spełniają one ich oczekiwania, zapewniając prostą i wygodną obsługę sieci domowych i sieci wideo w przystępnej cenie" - powiedział Jonathan Kaplan, wiceprezes i dyrektor zarządzający działu produktów Cisco ® dla klientów indywidualnych ( Cisco ® Consumer Products) . Zespoły projektantów i inżynierów firmy MOTO mają szeroką wiedzę na temat oczekiwań klientów, która pomoże nam szybciej opracowywać wspaniałe produkty i rozwijać działalność firmy Cisco w zakresie rozwiązań dla klientów indywidualnych".

Firma MOTO wnosi do firmy Cisco znakomity zespół składający się z ponad 35 konsultantów, mających na swoim koncie wiele sukcesów w branży produktów dla klientów indywidualnych. Zespół ten brał udział w opracowywaniu innowacyjnych produktów zarówno dla nowo powstałych firm, jak i dla firm znajdujących się w rankingu najbardziej rentownych przedsiębiorstw Fortune 500, w tym produktów wideo Flip firmy Cisco, należących do najlepszych w branży. Wszechstronny zespół firmy MOTO wspiera innowacyjność w ciągu całego cyklu życia produktów, aby tworzyć atrakcyjne produkty i zapewnić satysfakcję klienta.

Filozofia firmy MOTO jest całkowicie zgodna ze strategią firmy Cisco w dziedzinie obsługi klienta, polegającą na zastosowaniu urządzeń, oprogramowania i sieci w taki sposób, by stworzyć innowacyjne produkty, które zachwycą klientów. W obliczu zmian na rynku klientów indywidualnych firma Cisco nadal będzie się skupiać na zapewnieniu lepszej komunikacji pomiędzy ludźmi i sprawieniu, aby ich życie było bogatsze we wrażenia wizualne. Przejęcie firmy MOTO, podobnie jak przejęcie Pure Digital w 2009 r., to kolejny krok na drodze do zapewnienia efektywnego wyglądu i łatwej obsługi produktów Cisco dla klientów indywidualnych.

Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione. Przejęcie zostało poddane wielu standardowym procedurom zatwierdzania i powinno zostać zakończone w czwartym kwartale roku finansowego 2010 firmy Cisco. Z chwilą zakończenia przejęcia pracownicy firmy MOTO dołączą do działu produktów Cisco dla klientów indywidualnych kierowanego przez Jonathana Kaplana.

Cisco, logo firmy Cisco, Cisco Systems, Flip Video, Linksys oraz Valet są zastrzeżonymi znakami towarowymi lub znakami towarowymi firmy Cisco Systems, Inc. i/lub jej podmiotów zależnych w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Wszystkie pozostałe znaki towarowe należą do odpowiednich właścicieli. Użycie słowa „partner" nie oznacza relacji partnerskich miedzy Cisco a inną firmą.

Niniejszy dokument jest informacją publiczną firmy Cisco.

Stwierdzenia wybiegające w przyszłość

Niniejsza informacja prasowa zawiera stwierdzenia wybiegające w przyszłość podlegające warunkom wiarygodności (safe harbor provisions) w rozumieniu amerykańskiej ustawy reformującej postępowanie procesowe w sprawach dotyczących papierów wartościowych z roku 1995 (Private Securities Litigation Reform Act of 1995). Odnoszą się one m.in. do spodziewanego zakończenia przejęcia oraz terminu kiedy przejęcie nastąpi, przewidywanych korzyści dla Cisco i dla rozwoju biznesu konsumenckiego firmy oraz planów odnoszących się do integracji pracowników firmy MOTO. Informujemy czytelników, że takie stwierdzenia wybiegające w przyszłość są tylko prognozami, a rzeczywiste zdarzenia lub rezultaty osiągnięte w przyszłości mogą się od nich różnić na skutek wielu czynników, takich jak utrzymanie pracowników firmy MOTO, zdolności firmy Cisco do efektywnej integracji firmy MOTO oraz osiągnięcia spodziewanych korzyści, warunki gospodarcze i rynkowe, tendencje rozwoju rynku rozwiązań konsumenckich oraz branży rozwiązań sieciowych, sytuacja gospodarcza na całym świecie oraz inne czynniki ryzyka przedstawione w najnowszych raportach firmy Cisco na formularzu 10-K oraz 10-Q. Wszelkie zawarte w niniejszej informacji stwierdzenia wybiegające w przyszłość są oparte na ograniczonych danych, do których firma Cisco ma obecnie dostęp. Dane te mogą ulec zmianie, co nie zobowiązuje jednak firmy Cisco do uaktualnienia niniejszej informacji.

Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Senior Account Manager
Solski Burson-Marsteller
ul. Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa
tel. +48 501 132 395
email: jdunin-keplicz@solskibm.pl
www: www.solskibm.pl