Rola firmy Cisco jako oficjalnego dostawcy infrastruktury sieciowej na potrzeby IO w Londynie w 2012 r. została rozszerzona.


Warszawa, 24 maja 2010 roku, Firma Cisco poinformowała, że Komitet Organizacyjny Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Londynie (LOCOG) wybrał platformę Cisco Eos® na potrzeby Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Londynie w 2012 r.

Cisco zapewni LOCOG dostęp do Cisco Eos, hostowanej platformy oprogramowania jako usługi ( Software-as-a-Service), umożliwiającej internautom tworzenie szablonowych stron WWW oraz zarządzanie nimi, co obejmuje m.in. personalizację treści, zarządzanie zasobami oraz funkcje administratora strony. Platforma Cisco Eos pozwoli LOCOG zaoferować użytkownikom nowe możliwości dzięki łatwemu tworzeniu społeczności internetowych skupionych wokół treści związanych z igrzyskami w Londynie, a także zarządzaniu nimi i ich rozbudowywaniu.

Inicjatywa ta zwiększa rolę Cisco jako oficjalnego dostawcy infrastruktury sieciowej na potrzeby IO Londyn 2012 . Cisco ściśle współpracuje z LOCOG w celu opracowania prawdziwie przełomowej infrastruktury, która umożliwi wszystkim stronom zaangażowanym w organizację Igrzysk przeprowadzenie najbardziej innowacyjnej i najlepiej przygotowanej pod względem informatycznym imprezy sportowej na świecie.

Jako oficjalny dostawca infrastruktury sieciowej na potrzeby IO Londyn 2012, firma Cisco współpracuje z LOCOG również w zakresie dostarczenia sprzętu do obsługi infrastruktury bezpiecznej sieci LAN, która będzie odpowiadać za zarządzanie kilkoma elementami imprezy.

Najważniejsze fakty

 • LOCOG wykorzysta platformę oprogramowania Cisco Eos do stworzenia nowych możliwości w zakresie różnych tematów i programów związanych z Igrzyskami w Londynie.
 • Dzięki platformie Cisco Eos LOCOG będzie mógł skutecznie zarządzać dużą liczbą widzów, zasobami treści oraz stronami internetowymi za pomocą zintegrowanego interfejsu administratora. Cisco dostarczy dwie infrastruktury na potrzeby Igrzysk w Londynie, oddzielone od siebie na poziomie sieci LAN w celu przeprowadzenia Igrzysk oraz zapewnienia relacji z zawodów.

Cytaty:

 • Alex Balfour, dyrektor ds. nowych mediów Komitetu Organizacyjnego Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Londynie (LOCOG)
  „Chcemy zapewnić widzom bardziej bezpośrednie, interaktywne i spersonalizowane wrażenia z Igrzysk. Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Cisco, aby to osiągnąć. Dzięki platformie Cisco Eos możemy to skutecznie zrobić online, wykorzystując do tego celu kontakty międzyludzkie. Dzięki platformie Eos możemy w łatwy sposób budować wiele różnych społeczności skupionych wokół treści związanych z Igrzyskami oraz zarządzać nimi, a także analizować ruch w sieci i zachowania użytkowników w celu zwiększenia zainteresowania imprezą".
 • Phil Smith, wiceprezes i dyrektor generalny oddziału firmy Cisco w Wielkiej Brytanii
  i Irlandii

  „Dzięki platformie Cisco Eos wrażenia płynące z Igrzysk przeniosą się z olimpijskich aren do pokojów, sypialni, biur, szkół oraz telefonów komórkowych na całym świecie".
 • Dan Scheinman, wiceprezes i dyrektor generalny Cisco Media Solutions Group
  „Konsumenci nie zadowalają się już tylko rozrywką polegającą na wygodnym siedzeniu w fotelu i oglądaniu ulubionych programów. Chcą większej interakcji. Dzięki platformie Cisco Eos LOCOG zapewni fanom niezapomniane wrażenia z Igrzysk w Londynie. Cieszymy się, że możemy współpracować z LOCOG, aby pomóc w spełnieniu wymagań dzisiejszych konsumentów".

Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Senior Account Manager
Solski Burson-Marsteller
ul. Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa
tel. +48 501 132 395
email: jdunin-keplicz@solskibm.pl
www: www.solskibm.pl