Interaktywne wideo połączy społeczności kibiców z ulubionymi drużynami, piłkarzami i trenerami


Warszawa, 21 maja 2010 roku, Firma Cisco® poinformowała, że telewizja ESPN wykorzysta Cisco TelePresence™ aby umożliwić oglądanie relacji na żywo oraz retransmisji spotkań i połączyć globalną społeczność kibiców z ich drużynami, zawodnikami oraz trenerami podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej FIFA 2010, które odbędą się w Republice Południowej Afryki. Zastosowanie technologii Cisco TelePresence pozwoli telewizji ESPN dostarczać treści transmisyjne w bardziej efektywny i ekonomiczny sposób oraz poszerzyć możliwości, jakimi dysponować będą oglądający transmisje kibice. Technologia Cisco TelePresence wykorzystuje wideo i audio HD, aby realizować telekonferencje, które dają wrażenie wirtualnego spotkania „twarzą w twarz". Pozwoli ona ulepszyć transmisje meczów realizowane przez ESPN podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej, które będą odbywać się przez miesiąc w Republice Południowej Afryki. Liderzy branżowi użyją istniejącej w Republice Południowej Afryki sieci szerokopasmowej Cisco, aby nadać nowy kształt transmisjom sportowym. Umożliwi to dostarczanie treści wideo w bardziej odpowiednim czasie oraz zwiększenie dostępu do materiałów związanych z analizami spotkań i z piłkarzami.

Telewizja ESPN wykorzysta technologię wideo w czasie rzeczywistym Cisco TelePresence HD, aby realizować transmisje na żywo z 19. Mistrzostw Świata w piłce nożnej organizowanych przez FIFA. Jest to pierwszy przypadek takiego wykorzystania rozwiązania wideokonferencyjnego. Technologia ta zapewni również większą elastyczność i większe możliwości transmisji, zarówno ulepszając dostarczaną treść, jak i zwiększając jej zakres. Będzie to możliwe bez zauważalnych opóźnień oraz bez względu na odległości pomiędzy lokalizacjami . Dzięki wdrożeniu technologii Cisco TelePresence w Republice Południowej Afryki, telewizja ESPN będzie mogła prowadzić zdalne wywiady z przedstawicielami państwowymi, trenerami, piłkarzami i kibicami. Wywiady te będą prowadzone z bezpiecznego i cichego miejsca, a zastosowana technologia zapewni wygodny dostęp do najważniejszych stadionów. Zdalne wywiady zrealizowane przy użyciu technologii Cisco TelePresence będą dostępne dla kibiców za pośrednictwem globalnych stron ESPN.

Fakty:

ESPN: korzyści dla firmy

 • Zastosowanie rozwiązania Cisco TelePresence do relacji z Kapsztadu i Port Elizabeth podczas Mistrzostw Świata, pozwoli ESPN na znaczące oszczędności w porównaniu do tradycyjnych zdalnych relacji.
 • Ponieważ miasta te znajdują się setki kilometrów od międzynarodowego centrum transmisji ESPN
  w Johannesburgu, użycie technologii Cisco TelePresence pozwoli uniknąć konieczności wysyłania wozów transmisyjnych, tworząc „zawsze dostępne" wirtualne studio.
 • ESPN udostępni specjalne raporty z Kapsztadu i Port Elizabeth w wiadomościach i programach informacyjnych.

Kibice: dynamiczne wideo

 • Ponieważ większość kibiców będzie znajdować się w odległości tysięcy kilometrów od miejsc,
  w których odbędą się Mistrzostwa, z pewnością docenią oni dostęp do większej ilości transmisji zza kulis. Technologia Cisco TelePresence pozwoli telewizji ESPN przeprowadzić więcej wywiadów z piłkarzami, trenerami i analitykami.
 • Wszystkie wywiady Cisco TelePresence przeprowadzone podczas Mistrzostw Świata będą przekształcone na pliki wideo i umieszczone w serwisie ESPN Soccernet.
 • Technologia Cisco TelePresence była już używana i będzie używana w przyszłości do realizacji takiego rodzaju interakcji w ramach wydarzeń sportowych.

Przyszłość: co dalej

 • Wraz z rozwojem modelu działalności transmisyjnej, firma Cisco wprowadza innowacje
  w sposobach dostarczania treści przez organizacje sportowe i media. Pozwala to dostarczać unikatowe treści do kibiców w odpowiedniejszym czasie, a także umożliwia kibicom czynniejszy udział w wydarzeniach związanych z ulubionymi dyscyplinami i drużynami.
 • Ekosystem Cisco TelePresence będzie rozwijał się na całym świecie, zmieniając sposoby kibicowania.

Wypowiedzi:

 • "Posiadanie rozwiązania Cisco Telepresence w zestawie narzędzi stosowanych przez ESPN w Republice Południowej Afryki, pozwoli nam na przedstawienie kibicom unikatowej treści, która zbliży o jednej krok Mistrzostwa Świata do naszych domów"- powiedział Rob Hunter, wiceprezes ESPN ds. innowacji. "Rozwiązania Cisco TelePresence połączą kibiców i widzów z arenami spotkań w Kapsztadzie i Port Elizabeth w sposób jaki do tej pory nie był możliwy".
 • „Mistrzostwa Świata w 2010 roku będą jednym z największych wydarzeń sportowych na świecie. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością współpracy z telewizją ESPN i zapewnieniem kibicom nowych wrażeń" - powiedział David Hsieh, wiceprezes ds. marketingu rozwijających się technologii w firmie Cisco. "Dzięki wykorzystaniu Cisco TelePresence, technologia może zmienić sposób, w jaki sieci telewizyjne postrzegają powiązania między tworzeniem treści i odbiorem tych treści przez kibiców".
 • „Mistrzostwa Świata w piłce nożnej to jedno z wydarzeń sportowych, które jednoczy społeczności z całego świata. Podczas jego trwania znikają granice, różnice językowe i kulturowe"- powiedział Paul Mountford, wiceprezes ds. rozwijających się rynków w firmie Cisco. „Jako przedsiębiorstwo globalne, skupiające się na łączeniu środowisk za pomocą technologii, jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością współpracy z ESPN w celu dostarczenia interaktywnych usług telekomunikacyjnych dla mieszkańców RPA i nie tylko. Dzięki nowym łączom internetowym, jakie SEACOM wprowadza w RPA, kraj ten oferuje teraz wyjątkowe możliwości swoim mieszkańcom. Mistrzostwa Świata mają zaś szansę stać się jednym z najbardziej nowoczesnych wydarzeń w historii sportu".

ESPN i Cisco - globalna konferencja prasowa poprowadzona przy użyciu technologii TelePresence

Firmy ESPN i Cisco poprowadziły przy wykorzystaniu technologii Cisco TelePresence globalną konferencję prasową, w której wzięli udział kibice, nadawcy oraz liderzy biznesowi z obu firm.  W konferencji uczestniczyli też przedstawiciele globalnych mediów sportowych, biznesowych i technologicznych z Toronto, Nowego Jorku, Londynu, Warszawy, Kijowa, São Paulo i Johannesburga. Wydarzenie to miało na celu zaprezentować korzyści związane z wykorzystaniem TelePresence i podkreślić kluczową rolę, jaką technologia ta odegra w realizacji transmisji sportowych z Mistrzostw Świata, skierowanych do kibiców z całego globu.  Więcej informacji na temat konferencji prasowej zrealizowanej z użyciem technologii TelePresence można uzyskać pod poniższym adresem http://tools.cisco.com/cmn/jsp/index.jsp?id=101319.

Dodatkowe informacje:

O ESPN:

ESPN, Inc. jest wiodącym, międzynarodowym koncernem, liderem na rynku multimediów i rozrywki sportowej. Koncern skała się z 6 krajowych stacji telewizyjnych (ESPN, ESPN2, ESPNEWS, ESPNU, ESPN Classic & ESPN Deportes), ESPN, ESPN2, ESPNU & ESPNEWS HD simulcast services, ESPN Regional Television, ESPN International ( 46 sieci, konsorcjum, radio, strony internetowe ), ESPN Radio, ESPN.com, ESPN The Magazine, ESPN Enterprises, ESPN PPV, ESPN Zones (restauracje o tematyce sportowej) oraz inne przedsięwzięcia do których należą: ESPN3.com (Broadband, dawnej ESPN360.com), ESPN Mobile Properties, ESPN on Demand oraz ESPN Interactive. Z siedzibą w Bristolu w stanie Connecticut, ESPN jest w 80 % własnością ABC, Inc, która jest podmiotem pośrednio zależnym od The Walt Disney Company. Hearst Corporation posiada 20-procentowy udział w ESPN.

Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Senior Account Manager
Solski Burson-Marsteller
ul. Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa
tel. +48 501 132 395
email: jdunin-keplicz@solskibm.pl
www: www.solskibm.pl