Zintegrowana i bezpieczna infrastruktura informatyczna fundamentem działań biznesowych


Warszawa, 7 maja 2010 r. - Firma Cisco poinformowała o wdrożeniu, przez firmę HDI Asekuracja Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. zestawu rozwiązań firmy Cisco, który umożliwił rozbudowę systemu bezpieczeństwa oraz integrację jego elementów. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom firma zapewni pracownikom bezpieczny zdalny dostęp do zasobów oraz będzie mogła sprawnie realizować politykę bezpieczeństwa sieci wewnętrznej. Ponadto wdrożone rozwiązania Cisco ułatwią administratorom systemu sprawne zarządzanie siecią firmową i monitorowanie stanu bezpieczeństwa. HDI Asekuracja Towarzystwo Ubezpieczeń S.A to piąta pod względem przypisu składki ubezpieczeniowej spółka działająca na rynku polskim.

Najważniejsze informacje:

 • Bezpieczny styk sieci firmowej z Internetem, zarówno dla użytkowników wewnątrz firmy, jak i użytkowników zdalnych, został osiągnięty dzięki zastosowaniu produktów z rodziny Cisco Adaptive Security Appliances (ASA). Produkty Cisco ASA zapewniają inteligentną ochronę przed zagrożeniami, jak i bezpieczne usługi komunikacyjne, które blokują ataki zanim wpłyną one na ciągłość procesów biznesowych i zapewniają wysoki poziom dostępności zasobów. Zdalni użytkownicy mają dostęp do zasobów firmowych poprzez wirtualną sieć prywatną (VPN) w specyfikacji Intrusion Prevension System (IPS). Wykorzystanie potrójnych rozwiązań, działających w trybie failover zapewniło niezawodność rozwiązania.
 • Za identyfikację użytkowników zdalnych, którzy łączą się z firmową siecią, odpowiadają rozwiązania Cisco Access Control Server oraz Cisco Network Admission Control (NAC). Cisco Access Control Server identyfikuje użytkownika i w oparciu o certyfikat pozwala na dostęp do sieci korporacyjnej HDI Asekuracja Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Cisco Network Admission Control ogranicza dostęp do sieci tym użytkownikom, którzy nie spełniają wymagań określonych przez administratora. Zastosowane rozwiązania ograniczają zagrożenia dla sieci firmowej, które mogą być spowodowane podłączeniem do niej zainfekowanego komputera. Cisco NAC ogranicza również możliwość rozprzestrzeniania się złośliwego oprogramowania, pochodzącego z komputerów pracujących również poza siecią firmową.
 • Komputery firmowe zostały wyposażone w oprogramowanie Cisco Secure Agent, które analizuje zachowanie wykorzystywanych przez użytkownika aplikacji pod kątem występowania złośliwego kodu. Jego integracja z systemem operacyjnym umożliwia wykrycie i zapobiega niebezpiecznym zachowaniom aplikacji, wskazującym na działanie złośliwego oprogramowania.
 • Cisco Security Manager nie tylko wspiera zarządzanie systemem bezpieczeństwa sieci firmowej HDI Asekuracja Towarzystwo Ubezpieczeń S.A Rozwiązanie wspomaga również utrzymanie stałej polityki bezpieczeństwa infrastruktury, dzięki możliwości implementacji list kontroli dostępu na urządzeniach Cisco ASA i sądach IPS.
 • Aplikacja Cisco Security MARS zbiera, koreluje i raportuje zdarzenia związane ze stanem bezpieczeństwa infrastruktury. Zebrane informacje mogą być wykorzystywane do eliminacji niebezpiecznych zdarzeń w sieci.
 • Projekt został zaprojektowany i wdrożony przez firmę Trecom, firmę ze statusem Premier Certified Partner Cisco.

Cytaty:

 • Paweł Zając, kierownik projektów ds. sprzętu i technologii sieciowych w firmie HDI Asekuracja Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
  „ Aktywny i rzeczywisty system bezpieczeństwa pozwala na minimalizowanie zagrożeń w sieci HDI Asekuracja . Dzięki zastosowaniu technologii i urządzeń Cisco, zbudowaliśmy zintegrowaną, bezpieczną infrastrukturę informatyczną, będącą stabilną podstawą działania firmy w warunkach konkurencji. Nasze profesjonalne podejście do bezpieczeństwa danych skutkuje rosnącym zaufaniem naszych klientów. Z kolei rozwiązania wspierające zarządzanie infrastrukturą, umożliwiły nam ograniczenie kosztów jej utrzymania i pozwala nam na skupienie się na realizacji kluczowych działań".
 • Grzegorz Wróbel, kierownik ds. rozwoju rynku odpowiedzialny za bezpieczeństwo infrastruktury informatycznej w firmie Cisco
  „Przedsiębiorstwa, których działalność biznesowa wiąże się z koniecznością przetwarzania krytycznych danych, rozumieją, że zapewnienie bezpieczeństwa zasobów firmowych i kontrola dostępu do nich jest równie ważna jak realizacja strategii działania. Rozwiązania oferowane przez Cisco nie tylko umożliwiają przedsiębiorstwom realizację nawet najbardziej restrykcyjnej polityki bezpieczeństwa, ale również ułatwiają sprawne zarządzanie infrastrukturą informatyczną."
 • Tomasz Szymański, Członek Zarządu w firmie Trecom
  „Praca z naszym klientem podczas implementacji tak zaawansowanego technicznie i kompletnego rozwiązania bezpieczeństwa pozwoliła na pokazanie możliwości integracji technologii bezpieczeństwa Cisco oferowanej przez Trecom jako kompletnego współdziałającego ze sobą rozwiązania. Zestaw zaoferowanych przez nas usług wdrożeniowych pozwolił klientowi płynnie przejść fazę wdrożeniową systemu, który w dużym stopniu wpłynął na zmianę sposobu egzekwowania polityki bezpieczeństwa"

Informacje o firmie HDI Asekuracja Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

HDI Asekuracja Towarzystwo Ubezpieczeń S.A to piąta pod względem przypisu składki ubezpieczeniowej Spółka działająca na rynku polskim, oferująca ubezpieczania majątkowe i osobowe dla klientów indywidualnych i firm. Spółka należy do kapitałowej Grupy Talanx, obecnej w 150 krajach na świecie. Grupa Talanx/HDI posiada ponad 1OO-letnią historię i doświadczenie na rynku finansowym. W ofercie HDI Asekuracja TU S.A. znajdują się produkty dzięki którym można ubezpieczyć rodzinę, samochód, dom lub mieszkanie i zgromadzony w nim majątek, a także firmę. Oferta ubezpieczeń standardowych i indywidualizowanych została wypracowana tak, aby zapewnić klientom szeroki zakres ochrony, duży wybór limitów odpowiedzialności przy zachowaniu korzystnej wysokości składki, z atrakcyjnym systemem zniżek.
Więcej informacji o ofercie można znaleźć na stronie www.hdi-asekuracja.pl lub uzyskać dzwoniąc pod numer infolinii 0801 384 500 .

Informacje o firmie Trecom

Trecom działa na polskim rynku od 1996 roku. jest firmą skupioną głównie na wdrażaniu i integracji najnowocześniejszych technologii tworzących infrastrukturę informatyczną przedsiębiorstw. Trecom jest partnerem wielu wiodących dostawców sprzętu i oprogramowania i wraz z nimi staramy się dostarczać klientom rozwiązania, które wspomagają pracę w wielu płaszczyznach funkcjonowania przedsiębiorstw, zwiększają produktywność, zwiększają bezpieczeństwo infrastuktury, zapewniają bezawaryjność i gwarantują zwrot inwestycji. Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie: http://www.trecom.pl/

Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Senior Account Manager
Solski Burson-Marsteller
ul. Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa
tel. +48 501 132 395
email: jdunin-keplicz@solskibm.pl
www: www.solskibm.pl