Cisco Intercompany Media Engine wykorzystuje istniejące numery telefonów, umożliwiając wysokiej jakości komunikację wideo i audio również poza granicami przedsiębiorstwa


Warszawa, 24 marca 2010 roku, W trakcie konferencji VoiceCon w Orlando firma Cisco Systems poinformowała, że realizuje pierwsze internetowe połączenia między firmami na platformie ujednoliconej komunikacji za pośrednictwem rozwiązania Cisco® Intercompany Media Engine (IME), które stanowi integralną część oferowanej przez Cisco grupy produktów i usług do współpracy. Połączenia między firmami objęły rozmowy między Cisco a zlokalizowaną w Australii firmą Queensland Rail oraz miedzy Cisco a amerykańskim Uniwersytetem Wisconsin-Whitewater. Za pomocą rozwiązania Cisco IME wszyscy uczestnicy konferencji mogli spontanicznie, równocześnie i w niezwykle bezpieczny sposób korzystać z szerokopasmowego połączenia wideo i audio o wysokiej jakości za pośrednictwem swoich urządzeń obsługujących funkcję wideo. Nie musieli przy tym robić nic oprócz wybrania numeru jak w przypadku standardowej rozmowy telefonicznej.

Rozwiązanie IME oparto na standardach zaproponowanych przez Cisco stowarzyszeniu Internet Engineering Task Force. Dzięki Cisco IME firmy po raz pierwszy mogą korzystać z wysokiej jakości, bezpiecznej komunikacji audio i wideo, łącząc się z innymi firmami przez Internet za pośrednictwem swoich istniejących numerów telefonów. Nie ma trzeba modyfikować ani wymieniać stosowanej dotychczas infrastruktury.

Zadaniem rozwiązania Cisco IME jest optymalizacja współpracy w całym łańcuchu dostaw. Przedsiębiorstwa coraz częściej nawiązują bowiem współpracę z innymi społecznościami i oczekują, że ich zaufani partnerzy dostarczą im spodziewanych wyników, dlatego nadrzędnego znaczenia nabierają lepsze możliwości współpracy wykraczającej poza granice sieci korporacyjnej. Cisco IME umożliwi firmom, które korzystają już z telefonii wideo i innych zaawansowanych funkcji ujednoliconej komunikacji w swoich strukturach wewnętrznych, rozszerzenie dostępnych możliwości na współpracę z klientami, dostawcami i partnerami strategicznymi, którzy dysponują podobnymi narzędziami.

Rozwiązanie Cisco IME opiera się na inteligentnej technologii, która uczy się nowych połączeń w oparciu o wzorce realizowanych rozmów i automatycznie rozpoznaje, czy użytkownicy pracują w sieci wyposażonej w IME. System wykrywa i kontroluje wszystkie aspekty optymalizacji nawiązywania internetowych połączeń, zapewniając przy tym odpowiedni poziom bezpieczeństwa, wysoką jakość i niskie koszty. Rozwiązanie sprawia, że cały proces jest łatwy w obsłudze zarówno dla użytkowników, jak i administratorów sieci.

Technologia umożliwia użytkownikom końcowym efektywniejszą komunikację za pomocą gestów i mimiki poprzez funkcje wideo. Oferuje też udoskonaloną technologię komunikacji głosowej. Jednocześnie pomaga obniżyć koszty. Usługi firmy Cisco i jej partnerów pomagają też zapewnić klientom maksymalne korzyści z technologii i oferują im lepsze możliwości współpracy poza granicami sieci korporacyjnej. System Cisco IME oparto na doświadczeniu firmy uzyskanym podczas opracowywania całej jej oferty rozwiązań do współpracy, która obejmuje m.in. systemy Cisco TelePresence i Cisco WebEx, ułatwiając współpracę miedzy przedsiębiorstwami.

Najważniejsze informacje:

  • Firma Cisco wprowadziła na rynek rozwiązanie Intercompany Media Engine (IME), aby pomóc przekształcić pofragmentowane łańcuchy dostaw w globalne, bardzo bezpieczne społeczności współpracujące ze sobą w czasie rzeczywistym za pośrednictwem Internetu i osobistych numerów telefonicznych.
  • Cisco aktywnie pracuje ze stowarzyszeniem Internet Engineering Task Force nad standaryzacją kluczowych elementów technologii Cisco IME w oparciu o powstające standardy branżowe, aby zapewnić zgodność swojej platformy z rozwiązaniami innych producentów.
  • Rozwiązanie Cisco IME jako pierwsze pozwala uczestnikom rozszerzonego łańcucha dostaw automatycznie inicjować bezpieczne, telefoniczne połączenia audio i wideo bez konieczności instalowania tej samej technologii czy zmiany numerów telefonicznych.
  • Klienci mogą obniżyć koszty na wiele sposobów. Nowe rozwiązanie pozwala np. obniżyć wymagania związane z integracją central PBX, redukuje też konieczność stosowania wydzielonych linii PSTN.
  • Użytkownicy mogą nawiązywać połączenia Cisco IME poprzez światową, bardzo bezpieczną sieć P2P za pośrednictwem protokołu Session Initiation Protocol (SIP). Automatycznie i bez pracochłonnej konfiguracji mogą też korzystać z komunikacji wideo między organizacjami.
  • Rozwiązanie Cisco IME oferuje klientom wielopoziomowe zabezpieczenia. Cały ruch w systemie IME jest szyfrowany zarówno po stronie nośnika, jak i samego sygnału, rozwiązanie zapewnia też ochronę zapory. Administratorzy mają też do dyspozycji precyzyjne, oparte na regułach funkcje kontrolne, które pozwalają im określić, które numery są publikowane na zewnątrz i które ulepszone funkcje IME są dostępne dla konkretnych użytkowników w ich organizacjach.
  • Współpraca między firmami pozwala skrócić czas wprowadzania na rynek nowych produktów, zwiększa wydajność pracowników i podwyższa efektywność interakcji między organizacjami.
  • Połączone siły firmy Cisco i jej partnerów pomagają klientom z powodzeniem wdrażać, obsługiwać i optymalizować systemy współpracy między firmami.

Cytaty:

Barry O'Sullivan, wiceprezes działu technologii głosowych (Voice Technology Group) w firmie Cisco:

„Cisco ma duże doświadczenie w dziedzinie rozwiązań, które umożliwiają współpracę bez granic zarówno naszym klientom, jak i naszej firmie. Jesteśmy przekonani, że rozwiązanie IME to najbardziej zaawansowana technologia komunikacyjna, jaka powstała od ponad dekady. Ten przełomowy system ułatwi firmom lepszą współpracę i pozwoli wykorzystać efekty skali. Rynek staje się coraz bardziej innowacyjny, a aplikacje biznesowe są coraz bardziej zaawansowane. Chcemy więc dostarczyć naszym klientom i partnerom ekonomiczny sposób komunikacji, który jest równie skuteczny i łatwy w obsłudze, jak nawiązanie rozmowy przez telefon".

Informacje o rozwiązaniach Cisco Collaboration

Oferta firmy Cisco obejmuje różnorodne zintegrowane rozwiązania do współpracy w sieci oparte na otwartych standardach - od nagradzanej w branży technologii komunikacji IP po rozwiązania mobilne, systemy obsługi klienta, rozwiązania do obsługi konferencji internetowych, komunikatory, oprogramowanie społecznościowe dla przedsiębiorstw i zgodne z technologią innych producentów systemy telepresence. Rozwiązania oraz usługi firmy Cisco i jej partnerów pozwalają jej wspierać rozwój działalności, innowacyjność i produktywność klientów. Pomagają zwiększyć wydajność pracowników i chronić inwestycje, upraszczają też proces odnajdywania właściwych ludzi i informacji.

Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Senior Account Manager
Solski Burson-Marsteller
ul. Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa
tel. +48 501 132 395
email: jdunin-keplicz@solskibm.pl
www: www.solskibm.pl