Nowe rozwiązania z serii Borderless Access kładą nacisk na elastyczność cenową, zrównoważony rozwój, obsługę technologii wideo oraz zabezpieczenia, które pomogą przedsiębiorstwom przyjąć elastyczne modele biznesowe i rozszerzyć zasięg działania


Warszawa, 19 marca 2010 roku, Firma Cisco poinformowała o wprowadzeniu na rynek rozwiązań Cisco® Borderless Access, które pomogą przyspieszyć rozwój przedsiębiorstw. Ta część architektury Borderless Networks obejmuje produkty i usługi, które zapewniają bezproblemową i bezpieczną komunikację, zaawansowane funkcje zarządzania energią w całym przedsiębiorstwie, a także zoptymalizowaną obsługę aplikacji wideo. W ramach tej architektury firma Cisco wprowadza całkowicie nowe serie przełączników o stałej konfiguracji - Cisco Catalyst® 3560/3750-X oraz 2960-S - które oferują kompleksowy pakiet nowych usług profesjonalnych, elastyczną cenę modeli podstawowych oraz rozszerzony zakres ograniczonej gwarancji bezterminowej. Ponadto firma Cisco poinformowała o wprowadzeniu - poza nowymi rodzinami przełączników - nowych routerów, w których udoskonalono zaawansowane funkcje bezpieczeństwa i obszary związane z wydajnością.

Niniejszy komunikat jest kontynuacją wizji Cisco Borderless Networks, która została wprowadzona w życie w październiku 2009 r. oraz komunikatu dotyczącego architektury Cisco Secure Borderless Networks, opublikowanego na początku bieżącego miesiąca. Architektura Cisco Borderless Networks określa atrybuty konieczne do obsługi przedsiębiorstw, które coraz intensywniej uruchamiają nowe oddziały i wdrażają technologie mobilne. Rozwiązanie zostało zaprojektowane, aby umożliwić firmom połączenie dowolnej osoby z dowolnym urządzeniem, w każdym miejscu i w każdej chwili - w wyjątkowo bezpiecznym, niezawodnym i bezproblemowym środowisku. Firma Cisco tworzy tę architekturę korzystając z usług wideo i zarządzania energią oraz wydajnych zabezpieczeń sieci, które są wbudowane w routery, przełączniki, urządzenia bezprzewodowe i platformy zapewniające ochronę. W ten sposób możliwe będzie utworzenie kompleksowego rozwiązania sieci bez granic.

Pełna treść komunikatu prasowego dostępna jest na stronie:
http://newsroom.cisco.com/dlls/2010/prod_031710.html

Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Senior Account Manager
Solski Burson-Marsteller
ul. Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa
tel. +48 501 132 395
email: jdunin-keplicz@solskibm.pl
www: www.solskibm.pl