Dzięki zastosowaniu przełączników Cisco, Onet zyskał wydajną platformę na potrzeby nowych usług multimedialnych


Kraków, 2 marca 2010 r. - Firma Cisco Systems poinformowała, że Grupa Onet.pl wdrożyła w nowym Data Center przełączniki z rodziny Nexus®. Planując dalszą ekspansję i rozwój usług, a zwłaszcza związanych z treściami wideo, Onet zadecydował się na wybudowanie w Krakowie nowego centrum przetwarzania danych w którego sercu staneły rdzeniowe przełączniki Nexus 7000. Rozwiązanie umożliwiło stworzenie elastycznego oraz skalowalnego środowiska, które w pełni odpowiada potrzebom portalu.

Najważniejsze informacje:

  • Portal Onet.pl oferuje ponad 200 różnorodnych serwisów tematycznych i usług, od wideo na żądanie, poprzez serwisy informacyjne, pocztę elektroniczną, blogi i serwisy społecznościowe. Każdego miesiąca portal odwiedza prawie 12,5 mln użytkowników.
  • Trzon nowego Data Center Onetu stanowią przełączniki Cisco Nexus z serii 7000 wspomagane przez przełączniki Cisco Nexus 5000 oraz moduły Cisco Nexus 2000 Fabric Extender. Zastosowanie powyższych rozwiązań umożliwiło zbudowanie wszechstronnego systemu, który wspiera obsługę wielu wykorzystywanych aplikacji i systemów operacyjnych.
  • Zastosowanie rozwiązań Cisco Nexus zapewnia maksymalne wykorzystanie przepustowości Data Center Onet.pl i pomaga uprościć całą infrastrukturę. Pozwala również obniżyć koszty operacyjne, w tym poziom zużycia energii. Zastosowane technologie wirtualizacji sprawiają, że czas potrzebny na wdrożenie nowych usług w portalu Onet.pl znacznie się skrócił. Wdrożenie nowych usług odbywa się bez wpływu na bieżące funkcjonowanie portalu. Umożliwia to błyskawiczną reakcję na oczekiwania użytkowników.
  • Data Center Grupy Onet jest przygotowane do korzystania ze standardu Fibre Channel over Ethernet (FCoE), umożliwiającego obsługę nawet 5000 serwerów. Technologia ta sprawia, że szybkość połączeń do data center może zwiększyć się 10-krotnie, do 10 Gb/s. Zastosowanie przełączników Cisco Nexus z serii 7000 zapewni zwiększenie jego mocy obliczeniowej, jak również umożliwi skalowanie jego przepustowości ponad 15 Tb/s przy pojemności przełączania przekraczającej 500 GB na gniazdo.

Cytaty:

  • Pawel Leżanski, członek zarządu, CTO, Grupa Onet.pl
    „Dotychczasowa infrastruktura naszego Data Center, w skład którego wchodziły cztery ośrodki, była zbyt złożona. Tym samym była zbyt energochłonna i nie była skalowalna. Aby utrzymać czołową pozycję na rynku, zdecydowaliśmy się zbudować w Krakowie nowe centrum przetwarzania danych, wyposażone w najnowsze technologie. Firma Cisco posiadała zarówno rozwiązania, jak i pomysły, jak nam pomóc w realizacji tego projektu”.
  • Paweł Malak, dyrektor generalny firmy Cisco Polska
    „Wyniki badań, takich jak Cisco Visual Networking Index, dowodzą, że głównym powodem intensyfikacji ruchu internetowego jest przesyłanie coraz większych ilości wideo. Użytkownicy Internetu korzystają z technologii wideo na wielu polach - w serwisach informacyjnych, rozrywkowych a przede wszystkim traktują wideo jako formę komunikacji. Twórcy portalu Onet.pl szybko docenili znaczenie tego medium, a firma Cisco z przyjemnością udostępniła im zaawansowaną platformę centrum przetwarzania danych, która wpłynie na dalszy rozwój portalu”.

Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Senior Account Manager
Solski Burson-Marsteller
ul. Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa
tel. +48 501 132 395
email: jdunin-keplicz@solskibm.pl
www: www.solskibm.pl