Kompleksowa architektura IP NGN pomaga operatorom zarządzać sieciami mobilnego Internetu


Warszawa, 11 lutego 2010 r. - Firma Cisco rozszerza swoją ofertę routerów serii ASR, wprowadzając na rynek rozwiązanie Cisco ASR 5000, uzyskane dzięki przejęciu firmy Starent. Rozwiązanie pozwoli operatorom szybko dostosowywać się do dynamicznego wzrostu ruchu w sieciach mobilnych
i  obsługiwać  mobilne aplikacje  multimedialne.

Oferowaną przez Cisco architekturę mobilnego Internetu cechuje większa inteligencja sieci i obsługi jej użytkowników. Dzięki nowej architekturze użytkownicy sieci komórkowych  zyskają dostęp do  szybszego mobilnego Internetu i będą mogli korzystać z mobilnych multimediów.

Fakty

 • Oferowana przez Cisco kompleksowa architektura IP przystosowana do obsługi mobilnych aplikacji multimedialnych to zestaw wszechstronnych produktów, takich jak routery ASR 5000, 1000, 9000 i 7600, routery MWR, CRS-1, system Unified Computing oraz urządzenia
  z serii Nexus. Oferta obejmuje rozwiązania do obsługi sieci szkieletowej, szkieletowej sieci pakietowej, radiowych sieci dostępowych IP i sieci Ethernet, a także centralne i brzegowe rozwiązania IP oraz rozwiązania dla centrów przetwarzania danych. Architektura Cisco IP NGN jest bardziej inteligentna i lepiej zaspokaja potrzeby użytkowników, a jednocześnie obniża nakłady inwestycyjne i koszty operacyjne operatora.
 • Router Cisco ASR 5000 to wyspecjalizowane rozwiązanie adresowane do  sieci mobilnych. Stanowi centralny punkt architektury Cisco do obsługi mobilnego Internetu. Platforma umożliwia realizację usług multimedialnych w sieciach mobilnych. Wprowadza do urządzeń Cisco ASR nowy poziom inteligencji sieci i obsługi abonentów. Sprawdza się również jako rozwiązanie do zarządzania klientami w sieci szkieletowej. Inteligentna sieć jest kluczowa, jeśli operator planuje udostępnienie klientom spersonalizowanych usługi w czasie rzeczywistym, jak również, jeśli chce stworzyć nowoczesny, dwupoziomowy model biznesowy, pozwalający osiągać zysk ze świadczenia tych usług. 
 • Rozwiązanie Cisco ASR 5000 to jeden z produktów opracowanych przez stworzony niedawno dział Cisco Mobile Internet Technology, którego dyrektorem jest Ashraf Dahod, dotychczasowy prezes i dyrektor generalny firmy Starent Networks. 
 • Wyniki badania Cisco Visual Networking Index (VNI) Global Mobile Data Forecast na lata 2009-2014 pokazują, jak potrzebne są inteligentne, skalowalne i wydajne rozwiązania do obsługi mobilnego Internetu. Opublikowana prognoza dowodzi, że ogólnoświatowy ruch mobilny, w porównaniu do ubiegłego roku,  wzrósł o 160% do 90 petabajtów miesięcznie, co stanowi odpowiednik 23 mln płyt DVD. Badanie przewiduje, że w pięcioletnim okresie objętym prognozą ilość danych przesyłanych w sieciach mobilnych na całym świecie wzrośnie 39-krotnie i w 2014 r. osiągnie poziom 3,6 eksabajta miesięcznie. W raporcie  wskazano, że ogólnoświatowy mobilny ruch danych rośnie obecnie 2,4-krotnie szybciej, niż transmisja danych w szerokopasmowych sieciach stacjonarnych.
 • Firma Cisco zaprezentowała również nowy system Mobility Unified Reporting dla platformy Cisco ASR 5000, który udostępnia operatorom sieci komórkowych pakiet wszechstronnych narzędzi do tworzenia raportów i zarządzania. Dzięki temu operatorzy mogą  zoptymalizować wydajność sieci, oferować usługi dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników
  i poprawić jakość obsługi użytkownika sieci.
 • Cisco zaprezentuje swoją architekturę IP NGN do obsługi mobilnego Internetu w trakcie Światowego Kongresu Technologii Mobilnej GSMA 2010, który odbędzie  się w Barcelonie w dniach 15-18 lutego 2010 r.

Cytaty:

 • Ashraf Dahod, wiceprezes i dyrektor działu Mobile Internet Technology Group w firmie Cisco
  „Wraz ze wzrostem potrzeb i oczekiwań użytkowników mobilnych rośnie konieczność inteligentnego zarządzania ruchem w sieci, zapewnienia jej skalowalności i wydajności oraz generowania dokładnych raportów przez operatorów. Nasza architektura IP NGN i oferta rozwiązań do obsługi mobilnego Internetu obejmuje sieć od poziomu komórki, przez sieć szkieletową, aż po centrum przetwarzania danych. Jesteśmy przekonani, że rozwiązania te mogą w wyjątkowy sposób pomóc operatorom spełnić potrzeby klientów i rozwijać działalność".

Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Senior Account Manager
Solski Burson-Marsteller
ul. Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa
tel. +48 501 132 395
email: jdunin-keplicz@solskibm.pl
www: www.solskibm.pl