Abonenci otrzymują zindywidualizowany dostęp do treści wideo w dowolnie wybranym czasie.


Warszawa, 28 września 2009 roku, Wykorzystując swoje bogate doświadczenie w zakresie systemów dostarczania treści wideo, firma Cisco, we współpracy z innymi partnerami, uruchomiła rozwiązania umożliwiające polskiemu operatorowi telekomunikacyjnemu ASTER wprowadzenie nowej usługi wideo na życzenie. Usługa ta zapewnia Abonentom w Warszawie, Krakowie i Zielonej Górze dostęp do programów na życzenie w standardzie high-definition (HD) i standard-definition (SD). Cisco® Advanced Video Services Group działający w ramach Cisco zaoferował firmie ASTER usługi integracyjne, które umożliwiły połączenie systemu Cisco Content Delivery System z produktami i aplikacjami innych producentów. W rezultacie powstało elastyczne rozwiązanie, które można było szybko i z sukcesem wdrożyć w ASTER.

Najważniejsze fakty i informacje

 • Cisco Content Delivery System zapewnia Abonentom spersonalizowany dostęp do interesujących ich treści w dowolnie wybranym czasie. Operatorom umożliwia natomiast automatyczne dostosowywanie się do zmian natężenia ruchu oraz dostarczanie najpopularniejszych programów w sposób łatwy i ekonomiczny.
 • Dzięki rozwiązaniu Cisco Content Delivery System, usługodawcy mogą rozszerzyć swoją ofertę, a także utworzyć skalowalną platformę, która w przyszłości ułatwi im wprowadzanie nowych usług oraz dostarczanie treści z wielu źródeł na różne urządzenia Klientów. System ten oferuje znacznie więcej niż tradycyjne rozwiązania do strumieniowej transmisji danych internetowych i wideo na życzenie: telewizję typu timeshift (z funkcją pauzowania i cofania audycji telewizyjnych), kanały reklamowe, transmisję materiałów muzycznych i wideo przez Internet oraz usługi umożliwiające użytkownikom generowanie treści.
 • Aby ułatwić firmie ASTER uruchomienie rozwiązania wideo na życzenie, Cisco Advanced Video Services Group dostarczył pakiet profesjonalnych usług m.in. zarządzanie projektem, testowanie, instalacja i konfiguracja systemu, szkolenia specjalistyczne. Pomoc w zakresie zarządzania projektem objęła integrację systemu wideo na życzenie Cisco z aplikacjami NDS (system dostępu warunkowego, middleware) oraz aplikacjami VoD Backoffice firmy eventIS.
 • Pomoc w uruchomieniu systemu wideo na życzenie to tylko jedna z wielu usług oferowanych przez dział Cisco Advanced Video Services Group. Specjaliści ds. integracji systemów i dostarczania treści wideo pomagają firmom w następującym zakresie:
  • Uruchamianie usług telekomunikacyjnych.
  • Budowanie, rozbudowy i modernizacje sieci.
  • Integracja technologii Cisco z rozwiązaniami i produktami innych firm.
  • Zarządzanie najważniejszymi projektami.
  • Planowanie, projektowanie, testowanie, certyfikowanie, obsługa i serwis sieci.
  • Szkolenie personelu w zakresie najnowszych technologii i technik szerokopasmowych.

Cytaty:

 • Krzysztof Zaborowski, Kierownik Biura Zarządzania Projektami w firmie ASTER.
  „Utworzenie niezawodnego systemu usług wideo na życzenie jest trudnym zadaniem, które wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Wykorzystując kompetencje działu Cisco Advanced Video Services w zakresie dostarczania treści wideo, połączyliśmy produkty i aplikacje firmy Cisco oraz innych producentów, tworząc elastyczny system w ustalonym terminie i w ramach założonego budżetu".
 • Adrian Pickering, dyrektor Cisco ds. rynków wchodzących odpowiedzialny za usługi wideo dla operatorów telekomunikacyjnych
  „Usługodawcy w całej Europie, w tym - Europie Wschodniej i Rosji, potrzebują elastycznego rozwiązania wideo na życzenie, które można łatwo dostosować do ich języków, kultur i wymagań programowych, a także planów biznesowych, co dotyczy w szczególności szybkiego wprowadzenia nowych usług na rynek. Gotowe rozwiązania nie są wystarczająco elastyczne. Operatorzy zwrócili się więc do działu Cisco Advanced Video Services Group o pomoc we wdrożeniu sprawdzonego, efektywnego, ekonomicznego, dojrzałego i niezawodnego systemu, który ułatwi im osiąganie sukcesów na rynku, gdzie obecnie konkurencja o widza jest silniejsza niż kiedykolwiek".

Więcej informacji w Internecie:

Informacje o firmie ASTER:

ASTER jest wiodącym dostawcą czterech usług telekomunikacyjnych: telewizji, internetu, telefonii stacjonarnej i komórkowej. Jest również liderem we wprowadzaniu nowych usług telekomunikacyjnych na polski rynek. Jako pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie, zaoferował swoim Klientom możliwość korzystania z poczwórnej usługi telekomunikacyjnej (quadruple play), czyli połączenia w jednym pakiecie telewizji (kablowej, analogowej i cyfrowej), szerokopasmowego dostępu do internetu, telefonii stacjonarnej i telefonii komórkowej.

Właścicielem ASTER jest fundusz inwestycyjny Mid Europa Partners LLP, który jest czołową instytucją private equity na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Inwestuje w dojrzałe, przynoszące zyski firmy będące liderami w swojej branży w tym regionie Europy. Mid Europa Partners LLP jest udziałowcem w spółkach telekomunikacyjnych takich jak: Invitel (Węgry), MobiFon (Rumunia), Orange (Słowacja) i innych. W skład jego portfolio wchodzą zarówno spółki działające w branży telefonii stacjonarnej, komórkowej jak i operatorzy kablowi.

Firma działa na rynku telekomunikacyjnym od początku lat 90. w trzech polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Zielonej Górze jak również ich okolicach. ASTER świadczy usługi dla ponad 380.000 Abonentów telewizji analogowej, ok. 75.000 Abonentów telewizji cyfrowej, ok. 162.000 Abonentów Internetu, 62.000 Abonentów telefonii stacjonarnej oraz 26.000 Abonentów telefonii komórkowej (dane z 30 czerwca 2009 r.).


Dodatkowych informacji o firmie ASTER udziela:

Monika Rutkowska
Starszy specjalista ds. komunikacji
tel. +48 22 411 50 09
kom. +48 784 025 705
e-mail: mrutkowska@aster.com.pl

Dodatkowych informacji o firmie Cisco udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Senior Account Manager
Solski Burson-Marsteller
ul. Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa
Tel. +48 501 132 395
Email: jdunin-keplicz@solskibm.pl
Web: www.solskibm.pl