ONZ skorzystało z nowej infrastruktury w czasie konferencji klimatycznej COP 14


Warszawa, 15 czerwca 2009,Cisco i NextiraOne poinformowały o wdrożeniu zintegrowanej infrastruktury telekomunikacyjnej dla Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP), lidera  przemysłu targowego w Polsce. Usytuowane na terenie MTP Centrum Kongresowe Poznań jest  największym obiektem konferencyjnym w Polsce. Międzynarodowe Targi Poznańskie zajmują powierzchnię ponad 110 000 metrów kwadratowych, organizują w ciągu roku ponad 80 ważnych, międzynarodowych targów oraz 1600 konferencji i kongresów. Rocznie goszczą około pół miliona profesjonalnych zwiedzających z całego świata.

Istotne fakty:

 • Infrastruktura teleinformatyczna została zbudowana w całości w oparciu o rozwiązania firmy Cisco. Nowopowstała sieć umożliwia zarówno organizatorom, jak i uczestnikom korzystanie z Internetu, dostęp do Wi-Fi oraz usług voice-over-Internet Protocol (VoIP). NextiraOne zapewniła kompleksową obsługę, począwszy od zaplanowania projektu i wdrożenia rozwiązania aż po stałą opiekę serwisową.
 • Rozwiązanie zostało po raz pierwszy wykorzystane w grudniu 2008 roku, podczas XIV Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu COP 14, odbywającej się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Głównym celem konferencji było ustanowienie agendy wspólnych, międzynarodowych starań mających stanowić odpowiedź na wyzwania związane z globalnym ociepleniem. W trakcie konferencji ponad 12 000 uczestników, włączając w to 1000 dziennikarzy, polegało na nowej infrastrukturze, aby komunikować się ze sobą nawzajem i ze światem zewnętrznym poprzez głos, dane i pliki wideo. Zespół Narodów Zjednoczonych mógł bezkosztowo, poprzez połączenia VoIP, komunikować się z centralą COP14 w Bonn w Niemczech, oraz z zespołami działającymi lokalnie. Sieć obsługiwała również transmisje webcast na żywo, dostępne bezpośrednio po zakończeniu obrad w trybie Video-on-Demand.
 • W skład rozwiązań Cisco wdrożonych przez NextiraOne na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich wchodzi sieć lokalna (LAN), routery brzegowe, jak również technologie dostępu przewodowego i bezprzewodowego. Tereny Międzynarodowych Targów Poznańskich zostały także wyposażone w informatyczny mechanizm monitorujący bezpieczeństwo systemu. W skład wdrożonego rozwiązania weszły: Cisco Security Monitoring, Analysis and Response System (MARS), system zapewniający kompleksowy monitoring bezpieczeństwa zarówno urządzeń znajdujących się w sieci jak i zainstalowanych aplikacji, Cisco Security Manager oraz Cisco Secure ACS, system odpowiedzialny za autentykację, autoryzację
  i ewidencjonowanie.
 • Sprzęt Cisco wdrożony podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich zarządza zużyciem energii i używa jej w sposób rozsądny. Rozwiązania te nawet przy nieoptymalnym obciążeniu zapewniają poziom sprawności ponad 80%, a w wielu przypadkach nawet ponad 90%. Ponadto funkcje Power over Ethernet (PoE) przełączników z serii Cisco CatalystR i routerów Cisco Integrated Services Router umożliwiają obniżenie kosztów przez wyłączanie wybranych urządzeń poza wyznaczonymi godzinami pracy. Dwie ostatnie funkcje (dostosowywanie zasilania do wybranych urządzeń i ograniczenie zasilania poza godzinami pracy) są przykładem rzeczywistych możliwości rozwiązania sieciowego w dziedzinie wydajności energetycznej.

Cytaty:

 • Krzysztof Ślatała, dyrektor ds. informatyki w Międzynarodowych Targach Poznańskich
  "Zarówno w ocenie uczestników, jak i organizatorów konferencji z ramienia ONZ i Ministerstwa Środowiska, infrastruktura komunikacyjna i informatyczna COP14 należała do grupy najlepszych w wieloletniej historii konferencji. Opinia ta jest dla nas ważna tym bardziej, że był to największy projekt w zakresie budowy sieci informatycznej MTP jaki prowadziliśmy. Rezultat dobrze świadczy o jakości pracy całego zespołu. Mamy nowoczesną infrastrukturę, którą będzie można szybko adoptować do różnego typu wydarzeń."
 • Paweł Malak, dyrektor generalny firmy Cisco w Polsce
  "Infrastruktura zbudowana dla Międzynarodowych Targów Poznańskich umożliwiła firmie wykonanie koniecznego skoku technologicznego w architekturę XXI wieku, a co za tym idzie - stworzenie najnowocześniejszego centrum targowego w Polsce. Nowa architektura pozwoli również MTP na wdrożenie w przyszłości rozwiązań takich, jak wideomonitoring IP, integrację systemu bilingowego z rozwiązaniem WiFi oraz wprowadzenie technologii RFiD."
 • Marek Kobielski, Prezes Zarządu NextiraOne Polska
  "Budowa sieci łączności na potrzeby firmy o takiej renomie, jak Międzynarodowe Targi Poznańskie, zawsze stanowi duże wyzwanie. To dla nas zaszczyt, że to właśnie nasza firma mogła zapewnić organizatorom i uczestnikom konferencji klimatycznej dostęp do wydajnej i niezawodnej sieci, niezbędnej do sukcesu takiego przedsięwzięcia."

Dodatkowe materiały:

 • Więcej informacji o Międzynarodowych Targach Poznańskich znajdą Państwo na stornie: http://www.mtp.pl/
 • Dodatkowe informacje o firmie Cisco: www.cisco.com
 • Dodatkowe informacje o firmie NextiraOne (zmiana nazwy na Dimension Data): http://www.dimensiondata.com/

Kanał RSS Cisco: http://newsroom.cisco.com/dlls/rss.html

Informacje o firmie NextiraOne:
NextiraOne to wiodący europejscy eksperci w zakresie usług komunikacyjnych. Obsługujemy blisko 100.000 klientów prowadząc sprzedaż bezpośrednią oraz oferując kompleksowe usługi w 17 krajach Europy. Projektujemy, wdrażamy, utrzymujemy i wspieramy rozwiązania komunikacyjne od transmisji głosu, danych i obrazu po mobilność, bezpieczeństwo i aplikacje. We współpracy z globalnymi liderami technologicznymi dostarczamy całościowe rozwiązania komunikacyjne maksymalizujące korzyści biznesowe naszych klientów. Więcej informacji: http://www.dimensiondata.com/global/global-microsites/dimension-data-europe-ict-solutions-and-services-poland/


Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Senior Account Manager
Solski Burson-Marsteller
UI. Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa
Tel. +48 501 132 395
Email: jdunin-keplicz@solskibm.pl
Web: www.solskibm.pl