Szeroka gama produktów do obsługi sieci medialnych (medianet) zapewnia korzyści w całym środowisku biznesowym korporacji MTV Networks


Warszawa, 13 maja 2009 roku, Korporacja medialna MTV Networks (MTVN) nawiązała z firmą Cisco współpracę mającą na celu utworzenie bardziej ekonomicznej platformy udostępniania programów z wykorzystaniem produktów i technologii do obsługi sieci medialnych firmy Cisco®,
w tym technologii zaawansowanego kodowania obrazu wideo MPEG-4 AVC i jego transkodowania oraz systemów Cisco TelePresence™ i Unified Communications.

Fakty:

  • Korzystając z technologii MPEG-4 AVC, właściciele treści mogą przesyłać programy w wysokiej rozdzielczości (HD) w jednym strumieniu w celu efektywniejszego wykorzystania przepustowości łączy satelitarnych. Taki sygnał MPEG-4 AVC HD może być transkodowany na sygnał MPEG-2 HD, SD lub analogowy w celu odebrania go przez ogromną liczbę zainstalowanych u odbiorców przystawek telewizji kablowej zgodnych ze standardem MPEG-2.
  • Platforma do kodowania/transkodowania Cisco MPEG-4 AVC HD będzie udostępniała 16 głównych kanałów HD oferowanych przez MTVN - po osiem kanałów na strumień przeznaczony dla Wybrzeża Wschodniego i drugi dla Wybrzeża Zachodniego Stanów Zjednoczonych.
  • Rozwiązanie do obsługi konferencji Cisco TelePresence oferuje korporacji MTVN korzyści
    w zakresie bieżącego zarządzania operacyjnego poprzez zwiększenie możliwości współpracy oraz zapewnienie kontroli nad kosztami operacyjnymi. System Cisco TelePresence może również pomóc w obniżeniu kosztów delegacji w obecnej dynamicznej sytuacji gospodarczej, oferując możliwość indywidualnych spotkań na żywo przez sieć, w bezprecedensowy sposób usprawniając interakcje i współpracę.
  • Systemy telefonii IP oferowane przez firmę Cisco umożliwiają objęcie usługami ujednoliconej komunikacji wszystkich pracowników na różnych stanowiskach pracy, niezależnie od tego, czy pracują w głównej siedzibie firmy, w jej oddziałach, zdalnie czy też są w podróży.

Cytaty:

  • „Duże korporacje medialne, takie jak MTV Networks, muszą stale szukać nowatorskich sposobów na maksymalne zwiększenie oferty treści - powiedział Joe Simon, wiceprezes i dyrektor ds. informatycznych firmy Viacom Inc. „Dzięki współpracy z firmą Cisco jesteśmy w stanie ekonomicznie zwiększyć dostępność programów HD w naszych flagowych kanałach, czego z niecierpliwością oczekują nasi widzowie.
  • Nasi klienci szukają kompleksowych, ujednoliconych rozwiązań, które zapewnią oszczędności dzisiaj i utorują drogę do osiągnięcia w przyszłości jeszcze bardziej zaawansowanych możliwości, takich jak dystrybucja treści w sieci IP- powiedział Brian Morris, wiceprezes ds. rozwoju działalności biznesowej w dziale mediów oraz transmisji satelitarnej firmy Cisco. „Firma Cisco jest doskonałym partnerem, który może pomóc klientom takim, jak korporacja MTV Networks, w zapewnianiu ich widzom odbioru wysokiej jakości treści wideo. Może też dostarczyć tym klientom narzędzi o znaczeniu krytycznym, usprawniających prowadzenie działalności biznesowej na skalę całej firmy.

Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Senior Account Manager
Solski Burson-Marsteller
Ul. Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa
Tel. +48 501 132 395
Email: jdunin-keplicz@solskibm.pl
Web: www.solskibm.pl