Zaawansowane technologie Cisco wykorzystane podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


Warszawa, 12 marca 2009 r. - Firma Cisco poinformowała, że dostarczyła rozwiązania niezbędne do budowy wydajnej i bezpiecznej infrastruktury informatycznej podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. System zainstalowany przez firmę Cisco zapewnił obsługę całego ruchu generowanego przez internautów podczas XVII finału WOŚP do serwisów WWW, oraz do specjalnie utworzonego serwisu licytacji najbardziej hojnych darczyńców (popularna licytacja złotych serduszek i złotych kart telefonicznych).

„Zaawansowane technologie informatyczne są dziś niezbędnym narzędziem w organizacji wszelkich przedsięwzięć, nie tylko związanych z biznesem"- powiedział Paweł Malak, dyrektor generalny firmy Cisco. „Cieszymy się, że nasze rozwiązania mogły pomóc w realizacji największego przedsięwzięcia charytatywnego w Polsce".

Na czas trwania finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy firma Cisco zbudowała kompletne rozwiązanie LAN i WAN (VPN) na potrzeby Fundacji, a także zapewniła rozwiązanie LAN dla Orkiestry w studiu TVP. Niezależnie od tego, firma Cisco zapewniła kompleksową ochronę serwerów licytacji i www.wosp.org.pl za pomocą systemów firewall.

„W czasie trwania finału WOŚP nasze serwisy internetowe notują ponad 20000 nowych sesji na sekundę i jednocześnie 50-80 tysięcy odwiedzających - należą, zatem do najczęściej odwiedzanych witryn w tym momencie w Polsce. Dlatego też potrzebujemy rozwiązań o najwyższej wydajności, niezawodności i poziomie bezpieczeństwa" - powiedział Marcin Kotłowski, odpowiedzialny za systemy informatyczne w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

W ramach wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy firma Cisco wdrożyła firewalle ASA, oraz przełączniki serii Catalyst. Na potrzeby zarządzania infrastrukturą i bezpiecznego dostępu do treści na serwerach fundacji zestawiona została sieć VPN przy wykorzystaniu routerów ISR, Cały system został objęty kompleksową opieką inżynierów Cisco, w tym zapewnieniem wsparcia technicznego i konsultacji dla administratorów w trakcie trwania finału WOŚP.

Firma Cisco współpracuje z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy od wielu lat.


Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Senior Account Manager
Solski Burson-Marsteller
Ul. Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa
Tel. +48 501 132 395
Email: jdunin-keplicz@solskibm.pl
Web: www.solskibm.pl