Nowy punkt dostępowy Aironet 1140 wraz z technologią Cisco M-Drive przyczyniają się do rozpowszechnienia rozwiązań bezprzewodowych nowej generacji


Warszawa, 20 stycznia 2009 roku, Firma Cisco poinformowała o wprowadzeniu pierwszego na rynku bezprzewodowego punktu dostępowego nowej generacji. Rozwiązanie oferuje najwyższą wydajność gwarantowaną przez standard 802.11n oraz łatwość wdrażania, dzięki czemu firmy mają możliwość zarządzania w ekonomiczny sposób coraz liczniejszymi i coraz bardziej zróżnicowanymi urządzeniami bezprzewodowymi i stosowanymi na nich aplikacjami.

Punkt dostępowy Cisco Aironet 1140 w standardzie 802.11n

Nowy punkt dostępowy Cisco® Aironet® z serii 1140 pojawia się na rynku w momencie, gdy firmy
w coraz większym stopniu stawiają na mobilność i współpracę. Punkt dostępowy z certyfikatem Wi-Fi dotyczącym zgodności z wersją roboczą specyfikacji standardu 802.11n 2.0 został opracowany z myślą o zapotrzebowaniu na zintegrowane multimedia o wysokiej jakości sygnału wideo i dźwięku w sieciach bezprzewodowych o wyższej wydajności i przepustowości niż w przypadku wcześniejszych sieci bezprzewodowych opartych na standardzie 802.11a/g. Firma Cisco, dostawca pierwszej platformy z certyfikatem Wi-Fi zgodnej z wersją roboczą specyfikacji standardu 802.11n 2.0 klasy korporacyjnej, która została udostępniona w 2007 roku, staje się obecnie liderem rynku produktów 802.11n. Oferowane przez nią rozwiązania są łatwe we wdrażaniu, niezawodne i wydajne.

Więcej wiadomości na temat czołowej pozycji Cisco na rynku produktów 802.11n i wymagań firm wobec rozwiązań bezprzewodowych zawiera materiał wideo z wypowiedzią Bena Gibsona, dyrektora Cisco ds. rozwiązań mobilnych.

 http://blogs.cisco.com/wireless/comments/cisco_taking_80211n_mainstream_with_aironet_1140.

Punkt dostępowy Cisco Aironet 1140 oferuje najwyższą wydajność dostępną w standardzie 802.11n
i zapewnia bezpieczeństwo przy wykorzystaniu standardowej technologii zasilania urządzeń przez sieć komputerową Power over Ethernet (PoE). Nowy punkt dostępowy łączy elegancki wygląd obudowy z wydajnością energetyczną. Rozwiązanie zapewnia proste wdrażanie w środowisku biurowym. Ponadto możliwości firmy Cisco w zakresie tworzenia sieci klasy korporacyjnej, a dokładniej - sieci bezprzewodowych, zostały poszerzone dzięki wprowadzeniu technologii Cisco M-Drive. Jest to zestaw funkcji, które tworzą niezawodną, spójną platformę radiową, ułatwiającą wdrażanie rozwiązań bezprzewodowych i poprawiającą wydajność rozwiązań 802.11n. Więcej wiadomości na temat punktu dostępowego Cisco Aironet 1140 i technologii Cisco M-Drive zawiera materiał wideo z wypowiedzią Chrisa Kozupa, kierownika działu rozwiązań mobilnych w Cisco. http://blogs.cisco.com/wireless/comments/cisco_taking_80211n_mainstream_with_aironet_1140

Fakty:

  • Punkt dostępowy Cisco Aironet 1140, należący do rozwiązań Cisco (CUWN - Cisco Unified Wireless Network), może zostać łatwo włączony do każdej sieci firmowej, zapewniając przy tym ochronę inwestycji i niski całkowity koszt posiadania.
  • Punkt dostępowy Aironet 1140 jest jedyną platformą z dwoma modułami radiowymi, która łączy najwyższą wydajność standardu 802.11n 2.0 w wersji roboczej (przepustowość do dziewięciu razy wyższa niż w przypadku istniejących sieci bezprzewodowych 802.11a/g) i wbudowane zabezpieczenia przy zastosowaniu standardu zasilania 802.3af Power over Ethernet.
  • Punkt dostępowy można zamówić w nowym, ekologicznym opakowaniu zbiorowym, zawierającym 10 urządzeń, dzięki czemu zużycie materiału opakowania zostaje zmniejszone o 50%, a odpakowanie, montaż i instalacja stają się łatwiejsze.
  • Punkt dostępowy wykorzystuje technologię Cisco M-Drive - nowy zestaw funkcji dla całego systemu CUWN, który jest przykładem nadzwyczajnych osiągnięć firmy Cisco w dziedzinie komunikacji radiowej, które sprawiają, że oferowana przez nią niezawodna, spójna platforma stanowi szczytowe osiągnięcie w obszarze rozwiązań 802.11n. Korzyści wynikające z zastosowania technologii Cisco M-Drive obejmują lepszy zasięg i przepustowość połączeń bezprzewodowych, optymalną jakość połączeń między urządzeniami i uproszczenie zarządzania siecią bezprzewodową.
  • Dostępna w technologii Cisco M-Drive funkcja ClientLink pozwoli przedłużyć eksploatację istniejących urządzeń 802.11a/g oraz poprawić wydajność nowych urządzeń 802.11n. Technologia ta dzięki zastosowaniu formowania wiązki radiowej (ang. beamforming) poprawi przepustowość dla istniejących urządzeń 802.11a/g, podniesie ogólną przepustowość kanałów bezprzewodowych i ograniczy luki w zasięgu starszych urządzeń.
  • Niezależna firma badawcza i analityczna Miercom przeprowadziła testy funkcji ClientLink, które wykazały wzrost przepustowości istniejących urządzeń 802.11a/g w sieciach Cisco 802.11n o 65%. W przeciwieństwie do innych rozwiązań, które nie oferują poprawy wydajności starszych urządzeń, funkcja ClientLink zapewnia dobrą łączność bezprzewodową zarówno dla urządzeń 802.11n jak i 802.11a/g. Ponadto, dzięki poprawie przepustowości klientów 802.11a/g, funkcja ClientLink skutecznie podnosi całkowitą przepustowość kanału nawet o 27% i optymalizuje wydajność urządzeń 802.11n oraz 802.11a/g. Pełne informacje o metodach przeprowadzania testów i wynikach uzyskanych przez firmę Miercom znajdują się w raporcie dotyczącym funkcji ClientLink, który można pobrać pod adresem http://www.cisco.com/c/en/us/solutions/enterprise-networks/802-11n/index.html
  • Technologia Cisco M-Drive jest obecnie dostępna w postaci aktualizacji oprogramowania dla dotychczasowych użytkowników sieci CUWN. Planowane jest udostępnienie klientom funkcji ClientLink w ramach umów serwisowych Cisco SMARTnet w pierwszej połowie 2009 r.

Wypowiedź:

  • „Firma Cisco jest liderem w branży i ma na koncie więcej wdrożeń rozwiązań w standardzie 802.11n niż jakikolwiek inny dostawca. Zawdzięczamy to naszemu doświadczeniu w opracowywaniu rozwiązań mobilnych nowej generacji niezbędnych dla firm, które chcą rozszerzać swoją działalność i jednocześnie ją upraszczać" - powiedział Maciej Kranz, wiceprezes ds. marketingu produktów w dziale bezprzewodowych rozwiązań sieciowych (Wireless Networking Business Unit) firmy Cisco. „Obsługa coraz liczniejszych urządzeń bezprzewodowych i multimedialnych aplikacji do pracy zespołowej oraz zaspokojenie oczekiwań użytkowników mobilnych wymaga od firm zastosowania sprawdzonego rozwiązania bezprzewodowego 802.11n. Właśnie w tym celu został opracowany punkt dostępowy z serii 1140."

Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Senior Account Manager
Solski Burson-Marsteller
UI. Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa
Tel. +48 501 132 395
Email: jdunin-keplicz@solskibm.pl
Web: www.solskibm.pl