Wysokowydajne rozwiązania bezpieczeństwa IronPort pozwalają ograniczyć zużycie energii i zwiększyć efektywność

95 procent firm z listy "100 najbardziej odpowiedzialnych przedsiębiorstw" magazynu Fortune realizuje swe cele ekologiczne, korzystając z produktów IronPort

Warszawa, 15 lipca 2008 r. - Należąca do Cisco firma IronPort® Systems, wiodący dostawca korporacyjnych rozwiązań chroniących przed spamem, wirusami i oprogramowaniem szpiegowskim, poinformowała że dostarczane przez nią wysokowydajne rozwiązania bezpieczeństwa pomagają klientom radykalnie ograniczyć zużycie energii i przestrzeń zajmowaną w centrach danych. W ten sposób IronPort nie tylko pomaga ograniczać koszty, ale i przyczynia się do realizacji inicjatyw ekologicznych klientów. Produkty IronPort są obecnie użytkowane przez 95 procent firm z opublikowanej przez magazyn Fortune listy "100 najbardziej odpowiedzialnych przedsiębiorstw", wyróżniających się zaangażowaniem w realizację przedsięwzięć społecznych i ekologicznych.

"Ilość spamu zwiększa się co roku dwukrotnie i obecnie przekracza ilość pożądanej poczty. Bez narzędzi ograniczających spam korporacje musiałyby, co roku podwajać potencjał systemów pocztowych, co nie jest do zaakceptowania" - powiedział Peter Christy, założyciel Internet Research Group. "Skuteczne narzędzia antyspamowe chronią infrastrukturę pocztową, jednak wzrost ilości spamu wymusza ich rozbudowę. Specjalnie opracowane przez IronPort procesory poczty elektronicznej zapewniają przepustowość znacznie większą od rozwiązań konkurencyjnych, co przekłada się na mniejszą liczbę serwerów antyspamowych i zmniejszenie zapotrzebowania na energię i przestrzeń w centrach danych. Uzupełnieniem tych zalet są skuteczne usługi reputacyjne IronPort, pozwalające wyeliminować większość ruchu związanego ze spamem na poziomie połączenia sieciowego, jeszcze przed przetwarzaniem przez mechanizmy antyspamowe. W efekcie rozwiązania IronPort zapewniają najwyższą sprawność eliminacji spamu w stosunku do ilości zużywanej energii, co jest szczególnie istotne wobec niepohamowanego wzrostu zarówno ilości spamu, jak i cen energii."

Rozwiązania bezpieczeństwa IronPort są pod względem sprawności energetycznej i zapotrzebowania na przestrzeń o 66 procent bardziej efektywne od produktów konkurencyjnych. Produkty firmy są pięć do dziesięciu razy szybsze od oferowanych przez konkurencję, pozwalając klientom zastąpić kilka urządzeń innych producentów jednym wysokowydajnym urządzeniem IronPort. Opracowując wyjątkowo wysokowydajne urządzenia zabezpieczające, IronPort pozwala klientom ograniczyć ilość energii koniecznej do skanowania przychodzących treści pod kątem zagrożeń takich jak wirusy, złośliwe oprogramowanie i spam. Filtrowanie na krawędzi sieci zapobiega przedostaniu się do niej niepożądanych treści, eliminując konieczność składowania niepotrzebnych danych. Mechanizmy te są źródłem wymiernych oszczędności w postaci mniejszego zapotrzebowania na energię i przestrzeń w centrach danych.

"Celem firmy IronPort było zawsze zapewnienie klientom możliwości korzystania z czystego, bezpiecznego internetu" - powiedział Tom Gillis, wiceprezes IronPort ds. marketingu. "Wielu naszych klientów realizuje już korzyści z urządzeń bezpieczeństwa IronPort, zarówno w wymiarze finansowym, jak i społecznym i ekologicznym."

Z produktów IronPort korzysta wiele czołowych firm świata. Należy do nich 95 procent firm z opublikowanej przez magazyn Fortune listy "100 najbardziej odpowiedzialnych przedsiębiorstw", a także 42 procent firm z listy Fortune 100.

"Poprzednio wykorzystywane przez nas rozwiązania wymagały licznych urządzeń zapewniających bezpieczeństwo sieci, co oznaczało duże koszty wdrożenia i utrzymania w ruchu i zajmowało wiele cennej przestrzeni" - powiedział Frank Miller, dyrektor techniczny w firmie BendBroadband. "Rozwiązania IronPort pozwoliły nam znacznie uprościć infrastrukturę bezpieczeństwa. Instalując jedno urządzenie IronPort zapewniliśmy sobie niezrównane usługi bezpieczeństwa, zwalniając jednocześnie cenną przestrzeń w centrum danych."

Informacje o IronPort Systems

Firma IronPort Systems z siedzibą w San Bruno (Kalifornia) jest działem firmy Cisco Systems, Inc. IronPort jest wiodącym dostawcą urządzeń chroniących przed spamem, wirusami i oprogramowaniem szpiegowskim dla organizacji różnej wielkości, od małych firm po korporacje z listy Global 2000. Urządzenia IronPort korzystają z SenderBase®, największej w świecie sieci wykrywania i bazy danych zagrożeń związanych z pocztą elektroniczną i stronami internetowymi. Produkty IronPort wyróżniają się nowatorstwem, łatwością użycia i najwyższą wydajnością, odgrywając newralgiczną rolę w infrastrukturze sieciowej przedsiębiorstw. Więcej informacji o produktach i usługach IronPort można znaleźć pod adresem http://www.ironport.com/.


O firmie Cisco

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, które zmieniają sposób, w jaki ludzie kontaktują się ze sobą, komunikują i współpracują. Więcej informacji na temat Cisco można znaleźć na stronach http://www.cisco.pl i http://www.cisco.com. Polskie informacje prasowe firmy można znaleźć na stronie http://www.cisco.pl/prasa, natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się pod adresem http://newsroom.cisco.com.


Dodatkowych informacji o firmie Cisco udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Senior Account Manager
Solski Burson-Marsteller
ul. Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa
Tel. +48 501 132 395
Email: jdunin-keplicz@solskibm.pl
Web: www.solskibm.pl