Firmy Microsoft i Cisco umożliwiają zwiększenie funkcjonalności oddziałów handlowych dzięki integracji systemu Windows Server 2008 z oprogramowaniem Cisco WAAS

Klienci zyskają bardziej efektywną infrastrukturę informatyczną i wyższą wydajność dzięki integracji usług systemu Windows i rozwiązań do optymalizacji sieci WAN

Warszawa, 6 marca 2008 roku - Firmy Microsoft i Cisco© poinformowały o współpracy mającej na celu zaoferowanie oddziałom handlowym rozwiązania składającego się z systemu Windows Server 2008 i oprogramowania do optymalizacji sieci WAN firmy Cisco. Firma Cisco wbuduje w urządzenia z rodziny produktów WAAS (Wide Area Application Services) moduł wirtualizacji, który ułatwi oddziałom handlowym udostępnianie usług systemu Windows Server 2008 w istniejącej infrastrukturze sieciowej.

Firma Cisco będzie oferowała system Windows Server 2008 zainstalowany fabrycznie na nowych zwirtualizowanych urządzeniach Cisco WAAS. Produkty te będą dostępne jeszcze w tym roku. Aby zwiększyć wartość tego rozwiązania dla klientów, oba przedsiębiorstwa planują przeprowadzenie testów i weryfikację pod kątem budowy zdalnej infrastruktury w oddziałach handlowych. Oferowana będzie także wspólna pomoc techniczna. Firmy Cisco i Microsoft planują też współpracę przy promowaniu zintegrowanego rozwiązania wśród partnerów i klientów oferując plany biznesowe i programy marketingowe.

"Rozszerzenie współpracy z firmą Cisco o zintegrowane rozwiązania dla oddziałów handlowych to duża szansa dla naszych klientów" - powiedział Bob Muglia, wiceprezes działu serwerów i programów narzędziowych w firmie Microsoft. "Nowe technologie pomogą w zwiększeniu wydajności i efektywności, udostępniając usługi systemu Windows Server 2008 o znaczeniu krytycznym biurom terenowym poprzez integrację z rozwiązaniem WAAS firmy Cisco".

Zintegrowane rozwiązanie zapewni zoptymalizowaną architekturę klientom obu przedsiębiorstw, np. firmie Monsanto - jednej z czołowych firm z branży rolniczej, umożliwiając konsolidację zdalnej infrastruktury informatycznej i szybsze udostępnianie aplikacji z centralnych centrów przetwarzania danych a jednocześnie zapewni usługi systemu Windows Server 2008 w biurach handlowych. Dzięki integracji rozwiązania firmy Cisco do optymalizacji sieci WAN z systemem Windows Server 2008 można zapewnić użytkownikom końcowym w biurach terenowych swobodny dostęp do scentralizowanych centrów przetwarzania danych i aplikacji. Jednocześnie będzie możliwe efektywne wdrażanie lokalnych usług systemu Windows Server 2008 o znaczeniu krytycznym - to wszystko można wykonać za pomocą jednej, zdalnej platformy.

"Rozwiązania firm Cisco i Microsoft służą pracownikom w siedzibie głównej naszej firmy oraz w oddziałach handlowych" - powiedział Dwight Wheeler, projektant rozwiązań dla przedsiębiorstw w firmie Monsanto. "Bardzo się cieszę ze współpracy obu przedsiębiorstw nad uproszczeniem sposobu zarządzania zasobami w biurach handlowych. Teraz można szybko wdrożyć usługi systemu Windows w biurach terenowych i, co ważniejsze, zapewnić lepszą obsługę zdalnych użytkowników".

Dzięki połączeniu usług systemu Windows Server 2008 i rozwiązania Cisco WAAS klienci obu firm mogą ograniczyć liczbę urządzeń oraz uprościć infrastrukturę w ośrodkach zdalnych. Usługi systemu Windows Server 2008, które będą oferowane jako część platform Cisco WAS, to między innymi system DNS (Domain Name System), protokół DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol), usługa katalogowa Active Directory oraz usługi druku.

Cisco WAAS jest rozwiązaniem służącym do przyspieszenia działania aplikacji oraz optymalizacji sieci WAN, który umożliwia zwiększenie wydajności wszystkich aplikacji opartych na protokole TCP pracujących w sieci WAN. Nowe usługi systemu Windows Server 2008 dostępne wraz z rodziną produktów WAAS świadczą o trwającej cały czas ewolucji rozwiązań firmy Cisco w zakresie sieci do udostępniania aplikacji. Produkty umożliwiają przyspieszenie pracy aplikacji o znaczeniu krytycznym i podwyższenie poziomu ich bezpieczeństwa, przy jednoczesnym ułatwieniu obsługi oprogramowania przez użytkownika i zwiększeniu wydajności infrastruktury informatycznej.

"Zgodnie z informacją ogłoszoną latem zeszłego roku, firmy Microsoft i Cisco wspólnie opracowują jedną architekturę i oferują nową technologię umożliwiającą uzyskanie większej wydajności i efektywności zarówno aplikacji udostępnianych lokalnie, jak i przez sieci WAN" - powiedziała Jayshree Ullal, wiceprezes działu technologii centrów przetwarzania danych, przełączania i bezpieczeństwa (Data Center, Switching and Security Technology Group) w firmie Cisco. "Współpraca obu przedsiębiorstw stanowi rozszerzenie strategii firmy Cisco w zakresie sieci służących udostępnianiu aplikacji i umożliwia zapewnienie naszym klientom elastycznych rozwiązań informatycznych".


Informacje o firmie Microsoft

Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, aplikacji serwerowych i technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. W ofercie spółki znajdują się m.in.: system operacyjny Microsoft Windows, oprogramowanie biurowe Microsoft Office System, rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System oraz technologia Microsoft.NET. Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia ponad 71 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym 250 osób w Polsce.

Firma Microsoft została zbudowana w oparciu o przekonanie, że nowe technologie, jeśli uczynić je dostępnymi i przyjaznymi, są doskonałym narzędziem do rozwoju i realizacji marzeń, pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości, jakie drzemią w nas samych i otaczającym świecie. Zapraszamy do odwiedzenia polskiej strony firmy Microsoft pod adresem: http://www.microsoft.com/poland lub kontaktu z Centrum Obsługi Klienta Microsoft pod numerem 0 801 308 801.


Informacje o firmie Cisco

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, które zmieniają sposób, w jaki ludzie kontaktują się ze sobą, komunikują i współpracują. Więcej informacji na temat Cisco można znaleźć na stronach http://www.cisco.pl i http://www.cisco.com. Polskie informacje prasowe firmy można znaleźć na stronie http://www.cisco.pl/prasa, natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się pod adresem http://newsroom.cisco.com.

Dodatkowych informacji o firmie Cisco udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Dział Nowych Technologii
Sigma International
Tel.: +48 22 628 05 93 wew. 244
Tel. kom.: +48 501 132 395
joanna.dunin-keplicz@sigma.com.pl


Dodatkowych informacji o firmie Microsoft udziela:

Jacek Kalinowski
Microsoft sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A, 02-222 Warszawa
Tel.: +48 22 594 10 00
Fax: +48 22 594 10 02
Tel. kom.: +48 609 99 12 90
jacek.kalinowski@microsoft.com