"Biuro 2.0" dla sektora MŚP

Cisco i McAfee organizują w 9 miastach Polski cykl seminariów poświęconych budowaniu bezpiecznych systemów komunikacyjnych w małych i średnich firmach

Warszawa, 5 marca 2008 - Budowa wydajnej, kompleksowej i bezpiecznej infrastruktury komunikacyjnej w firmie jest konieczna do podniesienia poziomu elastyczności i efektywności działania. Małe i średnie przedsiębiorstwa z uwagi na silną konkurencję i ograniczone zasoby ludzkie muszą działać szczególnie efektywnie. Stąd sprawny system komunikacyjny dla małych i średnich przedsiębiorców jest kluczowy z punktu widzenia charakteru prowadzonej działalności gospodarczej. Poprawa systemu komunikacyjnego nie musi się wiązać z ponoszeniem wysokich nakładów finansowych. Nowe systemy dedykowane dla sektora MŚP jak i modele sprzedaży technologii informatycznych udostępniają najnowocześniejsze rozwiązania nawet małym firmom. Szczegóły rozwiązań dla małych i średnich firm będzie można poznać na seminariach z cyklu "Biuro 2.0" organizowanych wspólnie przez Cisco Polska i McAfee Polska. Będą się one odbywać w dniach od 4 do 20 marca w dziewięciu miastach Polski. Pierwsze seminaria będą miały miejsce w Szczecinie, Poznaniu i Wrocławiu. Poza seminariami uczestnicy będę mieli możliwość zapoznania się z funkcjonującymi urządzeniami.

Obecnie rozwijające się firmy muszą zmierzyć się z konkurencją dużych przedsiębiorstw międzynarodowych, jak i dynamicznych firm działających na lokalnym rynku. Kluczem do sukcesu jest podnoszenie wydajności poprzez poprawę komunikacji, usprawnienie procesów biznesowych oraz czerpanie maksymalnych korzyści z aplikacji i zasobów. Podstawową barierą jaką napotykają przedsiębiorcy jest koszt wdrożenia rozwiązań informatycznych. Tymczasem jest już możliwe zbudowanie niezawodnych rozwiązań komunikacyjnych bez ponoszenia znaczących nakładów inwestycyjnych, dzięki czemu stają się one dostępne nawet dla niewielkich firm.

"Polski sektor małych i średnich firm nie jest tak bezpieczny, za jaki się uważa. Mniejsze przedsiębiorstwa mogą być tak samo dochodowym celem dla cyberprzestępców, jak większe organizacje - wynika z badań firmy McAfee. Dlatego kluczowe jest aby firmy z tego sektora chroniły swoje zasoby. Przedsiębiorstwa muszą dbać o bezpieczeństwo w sposób bardzo efektywny, jednocześnie pamiętając o zachowaniu niskich kosztów. W przypadku sektora MŚP zasadne wydaje się zatem stosowanie rozwiązań zintegrowanych, posiadających szeroką funkcjonalność, ale charakteryzujących się dużym stopniem zautomatyzowania. To z jednej strony znacznie obniża koszty, a z drugiej ułatwia zarządzanie w firmach w których personel IT nie jest zbyt liczny. Ponadto należy zwrócić uwagę na zabezpieczenie styku z Internetem, komputerów osobistych i serwerów z istotnymi dla firmy danymi. Tego rodzaju ochronę jesteśmy w stanie zapewnić implementując zintegrowane wielowarstwowe zabezpieczenia" - powiedział Marek Szczepański, menadżer sprzedaży w firmie McAfee odpowiedzialny za sektor MŚP.

Seminaria pod hasłem "Biuro 2.0" będą odbywały się w 9 miastach wojewódzkich. Cykl rozpocznie się 4 marca w Szczecinie a zakończy 20 marca w Warszawie. Przedsiębiorstwa, które są zainteresowane udziałem w seminarium muszą zarejestrować się poprzez formularz dostępny na stronie internetowej:http://www.event-in.com/biuro2c.

Szczegółowe informacje na temat cyklu seminariów znajdują się na stronach internetowych: www.cisco.pl oraz www.mcafee.pl.

Harmonogram Roadshow Cisco - McAfee:
Szczecin - 4 marca 2008 roku
Poznań - 5 marca 2008 roku
Wrocław - 6 marca 2008 roku
Rzeszów - 11 marca 2008 roku
Kraków - 12 marca 2008 roku
Łódź - 13 marca 2008 roku
Gdańsk - 18 marca 2008 roku
Toruń - 19 marca 2008 roku
Warszawa - 20 marca 2008 roku


Informacje o firmie Cisco

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, które zmieniają sposób, w jaki ludzie kontaktują się ze sobą, komunikują i współpracują. Więcej informacji na temat Cisco można znaleźć na stronach http://www.cisco.pl i http://www.cisco.com. Polskie informacje prasowe firmy można znaleźć na stronie http://www.cisco.pl/prasa, natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się pod adresem http://newsroom.cisco.com.


Informacje o firmie McAfee

Firma McAfee, z siedzibą w Santa Clara w Kalifornii, jest czołową firmą zajmującą się bezpieczeństwem IT, oferującą proaktywne i sprawdzone rozwiązania i usługi, umożliwiające zabezpieczanie systemów i sieci na całym świecie. Dzięki niezrównanej znajomości zagadnień bezpieczeństwa oraz zaangażowaniu na rzecz innowacyjności, McAfee dostarcza indywidualnym użytkownikom, firmom, instytucjom z sektora publicznego oraz dostawcom usług mechanizmy do blokowania ataków, zapobiegania zakłóceniom działalności oraz ciągłego monitorowania i poprawy ich poziomu bezpieczeństwa. Więcej informacji można znaleźć na stronach: http://www.mcafee.com.


Dodatkowych informacji o firmie Cisco udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Dział Nowych Technologii
Sigma International
Tel.: +48 22 628 05 93 wew. 244
Tel. kom.: +48 501 132 395
joanna.dunin-keplicz@sigma.com.pl

Dodatkowych informacji o firmie McAfee udziela:

Joanna Parasiewicz
Dział Nowych Technologii
Sigma International
Tel.: +48 22 628 05 93 wew. 140
Tel. kom.: +48 660 526 952
joanna.parasiewicz@sigma.com.pl