Firma Cisco prezentuje najbardziej zaawansowany na świecie półprzewodnik sieciowy - układ Cisco Flow Processor

Warszawa, 28 lutego 2008 r. - Firma Cisco© zaprezentowała układ Cisco Flow Processor, najbardziej zaawansowany na świecie układ scalony przeznaczony do budowy sieci oraz pierwszy w branży w pełni zintegrowany i programowalny procesor sieciowy. Procesor Cisco Flow Processor, nad którym prace trwały przez ponad pięć lat, składa się z 40 rdzeni umieszczonych na jednym układzie scalonym i może jednocześnie wykonywać nawet 160 procesów. Dzięki temu jest to doskonałe rozwiązanie przeznaczone do dzisiejszych sieci komputerowych, przekraczające o kilka generacji możliwości dostępnych obecnie procesorów sieciowych.

W prace nad układem Cisco Flow Processor było zaangażowanych ponad 100 inżynierów z firmy Cisco. Procesor wykorzystuje ponad 40 opatentowanych rozwiązań. Wielu z inżynierów pracujących nad układem Cisco Silicon Packet Processor (SPP) przeznaczonym do wprowadzonego na rynek w 2004 r. rozwiązania Cisco Carrier Routing System (CRS-1) brało udział w pracach związanych z procesorem Cisco Flow Processor. Nieustanny rozwój technologii, udoskonalanie konstrukcji oraz coraz większe doświadczenie umożliwiły zespołowi zwiększenie liczby tranzystorów zainstalowanych na układzie scalonym z wiodącej w branży 185 milionów dostępnych w procesorze Cisco SPP do ponad 800 milionów zainstalowanych w procesorze Cisco Flow Processor. Tak duża liczba tranzystorów lokuje ten układ wśród najbardziej zaawansowanych procesorów opracowanych przez wiodące firmy produkujące półprzewodniki.


Informacje o firmie Cisco

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, które zmieniają sposób, w jaki ludzie kontaktują się ze sobą, komunikują i współpracują. Więcej informacji na temat Cisco można znaleźć na stronach http://www.cisco.pl i http://www.cisco.com. Polskie informacje prasowe firmy można znaleźć na stronie http://www.cisco.pl/prasa, natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się pod adresem http://newsroom.cisco.com.

Dodatkowych informacji o firmie Cisco udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Dział Nowych Technologii
Sigma International
Tel.: +48 22 628 05 93 wew. 244
Tel. kom.: +48 501 132 395
joanna.dunin-keplicz@sigma.com.pl