Sieć bezprzewodowa Cisco w warszawskiej szkole

Zespół Szkół nr 20 im. gen. Józefa Bema w Warszawie buduje sieć bezprzewodową

Warszawa, 5 lutego 2008 - Firma Cisco przekazała do Zespołu Szkół nr 20 im. gen. Józefa Bema sprzęt potrzebny do zbudowania sieci bezprzewodowej. Uczniowie będą mogli korzystać z Internetu i szkolnych zasobów informatycznych na terenie placówki.

Zespół Szkół nr 20 im. gen. Józefa Bema otrzymał pięć urządzeń Cisco Aironet AP1231G, które pozwolą na podłączanie do szkolnej sieci komputerów przenośnych i innych urządzeń bezprzewodowych, działających w standardzie 802.11g. Bezprzewodowa sieć komputerowa zbudowana w oparciu o urządzenia Cisco Aironet zapewni dostęp do Internetu w każdym miejscu na terenie szkoły.

"Młodzi ludzie chętnie korzystają z Internetu. Wiedzą gdzie szukać informacji i nie boją się wykorzystywać nowoczesnych technologii. Dlatego Internet i zasoby szkolnych sieci komputerowych są coraz częściej wykorzystywane w procesie nauczania. Tak dzieje się w Zespole Szkół im. gen. Józefa Bema, z którym współpracujemy od kilku lat" - powiedział Igor Sikorski, dyrektor ds. rozwoju rynku w firmie Cisco. "Zdecydowaliśmy się na przekazanie placówce urządzeń umożliwiających budowę sieci bezprzewodowej, ponieważ prowadzone przez nią działania mające na celu promocję wiedzy informatycznej są nieocenione" - dodał Igor Sikorski.

"Jesteśmy wdzięczni firmie Cisco za przekazanie nam sprzętu do budowy sieci bezprzewodowej w szkole. Tym samym dołączyliśmy do grona instytucji, które widzą przyszłość w rozwoju nowoczesnych technologii informatycznych. Dzięki temu będzie można korzystać ze szkolnej bazy programów dydaktycznych oraz Internetu w każdym miejscu placówki. Przekazane urządzenia zapewniają mobilność przekazywania informacji, która dzisiaj staje się coraz bardziej powszechniejsza." - powiedziała Małgorzata Pucułek, wicedyrektor Zespołu Szkół nr 20 im. gen. Józefa Bema.

Cisco od kilku lat współpracuje z Zespołem Szkół im. gen. Józefa Bema. LXV Liceum Ogólnokształcące jest organizatorem konkursu informatycznego dla uczniów szkół średnich, którego patronem jest między innymi firma Cisco.


Informacje o firmie Cisco

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, które zmieniają sposób, w jaki ludzie kontaktują się ze sobą, komunikują i współpracują. Więcej informacji na temat Cisco można znaleźć na stronach http://www.cisco.pl i http://www.cisco.com. Polskie informacje prasowe firmy można znaleźć na stronie http://www.cisco.pl/prasa, natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się pod adresem http://newsroom.cisco.com.

Dodatkowych informacji o firmie Cisco udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Dział Nowych Technologii
Sigma International
Tel.: +48 22 628 05 93 wew. 244
Tel. kom.: +48 501 132 395
joanna.dunin-keplicz@sigma.com.pl