Cisco wzbogaca ofertę przełączników Catalyst

Nowe przełączniki Cisco Catalyst, stanowiące kontynuację popularnej serii Catalyst 3560-E i wykorzystujące zaawansowaną technologię ePoE, umożliwiają zasilanie punktów dostępowych Cisco 802.11n

Wprowadzenie przez firmę Cisco© nowych przełączników Catalyst© oraz nowych możliwości do architektury referencyjnej usług sieciowych Campus Communication Fabric umożliwia klientom zwiększenie elastyczności operacyjnej i wykorzystywanie sieci jako platformy do szybszego udostępniania aplikacji oraz obsługiwania sieci. Firma Cisco jako pierwsza w branży wprowadziła do swoich produktów nowatorskie funkcje ePoE (ang. enhanced Power-over-Ethernet). Oferują je przełączniki Catalyst, począwszy od modeli z serii 3750-E i 3560-E. Przełączniki Catalyst z serii 6500 i 4500-E zostaną wyposażone w obsługę ePoE w drugim kwartale bieżącego roku. Technologia ePoE pozwala zasilać bezprzewodowe punkty dostępowe Cisco 802.11n z pojedynczego portu przełącznika, co upraszcza eksploatację sieci i zwiększa elastyczność przedsiębiorstw oraz bezpieczeństwo zintegrowanych sieci przewodowych i bezprzewodowych.

Szczegóły znajdą Państwo na stronie:
http://newsroom.cisco.com/dlls/2008/prod_012308.html


Nowe produkty i usługi Cisco umożliwiają budowanie kompleksowych sieci służących udostępnianiu aplikacji

Rozszerzenie oferty o nowe urządzenie Cisco ACE 4710, mobilne oprogramowanie Cisco WAAS i testy oprogramowania innych producentów

Firma Cisco© zaprezentowała nowe produkty i usługi, które rozszerzają jej ofertę usług Application Network Services (ANS), aby umożliwić budowanie kompleksowych sieci służących udostępnianiu aplikacji. Firma poinformowała także o testach wydajności oprogramowania dla przedsiębiorstw w takich sieciach przeprowadzonych wspólnie z największymi na rynku producentami oprogramowania, takimi jak Microsoft, Oracle czy SAP. Nowe rozwiązania pozwalają przekształcić sieć w wydajną platformę dostarczania aplikacji, a tym samym zwiększyć wydajność i bezpieczeństwo kluczowych aplikacji przy znacznej poprawie komfortu pracy i produktywności użytkowników aplikacji. Sieci służące udostępnianiu aplikacji to kolejny istotny etap w realizacji przez firmę Cisco inicjatywy Data Center 3.0, która umożliwia wykorzystanie zalet centrów przetwarzania danych w usieciowionym przedsiębiorstwie.

Szczegóły znajdą Państwo na stronie:
http://newsroom.cisco.com/dlls/2008/prod_012208e.html


Nowe adaptacyjne urządzenia zabezpieczające firmy Cisco zwiększają możliwości zapór i sieci VPN

Najwyższej klasy produkt firmy Cisco z serii ASA 5580 zapewnia wydajność klasy centrum przetwarzania danych oraz funkcję zapory i obsługę sieci VPN SSL/IPSec na jednej platformie

Wychodząc naprzeciw ogromnemu zapotrzebowaniu przedsiębiorstw na wydajne, skalowalne zabezpieczenia sieci, firma Cisco© poinformowała o wprowadzeniu na rynek adaptacyjnych urządzeń zabezpieczających z serii ASA 5580, które stanowią najbardziej wydajne produkty tego typu w ofercie firmy. Cisco ASA 5580 to nowa, bardzo wydajna platforma zabezpieczająca, która może pełnić funkcję zarówno skalowalnej zapory o przepustowości sięgającej 20 Gb/s, jak i koncentratora wirtualnych sieci prywatnych (VPN) opartych na protokołach SSL i IPSec, z możliwością obsłużenia zdalnego dostępu maksymalnie 10 000 użytkowników.

Szczegóły znajdą Państwo na stronie:
http://newsroom.cisco.com/dlls/2008/prod_012208.html


Cisco wprowadza do programu certyfikacji kurs projektowania sieci na poziomie eksperckim

Firma Cisco© wprowadziła nowy certyfikat Cisco CCDE™ dla specjalistów w dziedzinie projektowania sieci. Został on oparty na uznanym certyfikacie CCIE©. Szkolenia związane z nowym certyfikatem będą zorientowane na rozwiązania. Wprowadzenie certyfikatu jest podyktowane rosnącą liczbą specjalistów ds. sieci, którzy dysponują obszerną wiedzą na temat projektowania infrastruktury i w związku z tym potrafią ocenić wymagania biznesowe względem sieci oraz przełożyć je na udane projekty.

Szczegóły znajdą Państwo na stronie:
http://newsroom.cisco.com/dlls/2008/prod_012208g.html


Informacje o firmie Cisco

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, które zmieniają sposób, w jaki ludzie kontaktują się ze sobą, komunikują i współpracują. Więcej informacji na temat Cisco można znaleźć na stronach http://www.cisco.pl i http://www.cisco.com. Polskie informacje prasowe firmy można znaleźć na stronie http://www.cisco.pl/prasa, natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się pod adresem http://newsroom.cisco.com.

Cisco, logo Cisco oraz Cisco Systems są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Cisco Systems, Inc. i/lub jej spółek stowarzyszonych w Stanach Zjednoczonych i/lub innych krajach. Wszelkie inne znaki towarowe, pojawiające się w niniejszym dokumencie, należą do odpowiednich podmiotów. Użycie słowa 'partner' nie oznacza relacji partnerskiej między firmą Cisco, a innym przedsiębiorstwem. Niniejszy dokument zawiera publicznie dostępne informacje o firmie Cisco.

Dodatkowych informacji o firmie Cisco udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Dział Nowych Technologii
Sigma International
Tel.: +48 22 628 05 93 wew. 244
Tel. kom.: +48 501 132 395
joanna.dunin-keplicz@sigma.com.pl