Cisco TelePresence usprawnia komunikację między firmami

BT przedstawia pierwszy system umożliwiający bezpieczną komunikację "na żywo" między firmami

Warszawa 22 stycznia 2008 r. - W pierwszą rocznicę wprowadzenia na rynek rozwiązania TelePresence, przełomowej technologii umożliwiającej wirtualną komunikację "na żywo", Cisco Systems poinformowało o udostępnieniu mechanizmów umożliwiających współpracę między różnymi firmami. Cisco Systems i BT zaprezentowały działanie tych mechanizmów za pomocą bezpiecznego połączenia w sieci BT Global Services. Organizacje otrzymują elastyczną i bezpieczną technologię, która umożliwi im udział w spotkaniach "na żywo" z klientami, partnerami i dostawcami równie łatwo, jak przeprowadza się rozmowy telefoniczne.

Architektura rozwiązania Cisco TelePresence do komunikacji między firmami powstała przy współpracy Cisco z najważniejszymi operatorami, takimi jak BT. Rozwiązanie to integruje z siecią bazową zaawansowane funkcje transmisji głosu i przekazu wideo w bardzo wysokiej rozdzielczości oraz interaktywne narzędzia współpracy, dzięki czemu powstaje platforma umożliwiająca doświadczenie wrażenia realnego spotkania. Wykorzystywany przez BT system do współpracy wideo o nazwie Unified Communication Video Collaboration opiera się na rozwiązaniu Cisco TelePresence.

"Rozwiązanie Cisco TelePresence sprawia, że odległości geograficzne dzielące organizacje przestają mieć znaczenie. Klienci i partnerzy biznesowi mogą komunikować się ze sobą w nieznany wcześniej sposób" - powiedział Francois Barrault, dyrektor generalny firmy BT Global Services. "Uczestnicy konferencji z wykorzystaniem tego rozwiązania odnoszą wrażenie udziału w rzeczywistej rozmowie. Zastosowanie tego typu rozwiązań nie tylko przynosi oszczędności związane z obniżeniem kosztów zagranicznych podróży służbowych, ale również może przyczynić się do obniżenia poziomu emisji dwutlenku węgla, związanego z podróżami. Spełnienie tych oczekiwań wymaga stworzenia globalnej infrastruktury sieciowej, która zapewni bezpieczeństwo, skalowalność i niezawodność dostosowane do nowych potrzeb w zakresie konwergencji i współpracy".

Rozwiązanie Cisco TelePresence zapewnia kompleksowe bezpieczeństwo i odpowiednią jakość usług w komunikacji między organizacjami. Korzystanie z tego rozwiązania pozwala firmom na częstszy kontakt z klientem, ściślejsze powiązania w ramach łańcucha dostaw, prowadzenie dyskusji i negocjacji "na żywo" oraz poprawę obsługi klienta. Wiele organizacji stosuje rozwiązanie Cisco TelePresence, aby przyspieszyć proces podejmowania decyzji, usprawnić komunikację, w pełni wykorzystać skromne zasoby i szybciej wprowadzić produkty na rynek.

Architektura rozwiązania Cisco TelePresence do współpracy między firmami zapewnia wszechstronne zabezpieczenia w punktach końcowych sieci, obejmujące mechanizmy uwierzytelniania i szyfrowania. W sieci korporacyjnej jest to możliwe dzięki zaporze i mechanizmom translacji adresów sieciowych, natomiast w sieci operatora - przez ukrywanie topologii oraz sieci VPN z technologią MPLS. Ukrywanie topologii jest realizowane w sieci operatora za pomocą modułu Multi-Service Blade dla routerów Cisco XR 12000, który wykorzystuje funkcjonalność SCB (Session Border Control). Translację adresów sieciowych i obsługę zapory umożliwia moduł Cisco Unified Border Element. Rozwiązanie jest łatwe w użyciu dzięki uproszczonym funkcjom planowania i katalogom.

Zgodność operacyjna rozwiązania Cisco TelePresence

Rozwiązanie Cisco TelePresence umożliwia operatorom wprowadzanie na rynek usług, które pozwolą na współpracę między firmami poprzez w pełni sprawdzoną architekturę wzorcową. Ponadto firma Cisco zapewnia zgodność operacyjną swojego rozwiązania ze standardowymi programami do przeprowadzania wideokonferencji.

Zgodność operacyjna pozwala klientom na przeniesienie dotychczasowych standardowych sesji wideokonferencyjnych do systemu Cisco TelePresence 3000 lub Cisco TelePresence 1000. Dzięki udoskonaleniom wprowadzonym w istniejącej linii produktów zapewniona została zgodność operacyjna z praktycznie wszystkimi standardowymi systemami wideokonferencyjnymi, jakie są obecnie instalowane. Klienci zyskali w ten sposób możliwość rozszerzenia mechanizmów współpracy na większą grupę osób w miarę wdrażania rozwiązania Cisco TelePresence. Zgodność operacyjna sprawia, że spotkania zachowują swoją specyfikę dla użytkowników rozwiązania Cisco TelePresence, a zarazem pozwalają na udział w nich użytkownikom standardowych rozwiązań wideokonferencyjnych.

Funkcja zapewniająca zgodność operacyjną korzysta z przełącznika Cisco TelePresence Multipoint Switch oraz rozwiązania do wideokonferencji Cisco Unified Video Conferencing, które obsługują również przekaz do wielu punktów w standardowej strumieniowej transmisji wideokonferencyjnej. Obsługiwane standardy obejmują format CIF, H.323 oraz G.711. Funkcja zapewniająca zgodność operacyjną rozwiązania Cisco TelePresence z innymi systemami wideokonferencyjnymi zostanie udostępniona w drugim kwartale 2008 roku.


Informacje o firmie Cisco

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, które zmieniają sposób, w jaki ludzie kontaktują się ze sobą, komunikują i współpracują. Więcej informacji na temat Cisco można znaleźć na stronach http://www.cisco.pl i http://www.cisco.com. Polskie informacje prasowe firmy można znaleźć na stronie http://www.cisco.pl/prasa, natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się pod adresem http://newsroom.cisco.com.

Dodatkowych informacji o firmie Cisco udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Dział Nowych Technologii
Sigma International
Tel.: +48 22 628 05 93 wew. 244
Tel. kom.: +48 501 132 395
joanna.dunin-keplicz@sigma.com.pl