Cisco i Linksys prezentują nowe rozwiązania sieciowe podczas Consumer Electronic Show

Warszawa, 17 stycznia 2008 - Podczas targów Consumer Electronics Show, które odbyły się w dniach 7-10 stycznia w Las Vegas, Cisco zaprezentowało prototypy i nowe produkty sieciowe usprawniające komunikację z wykorzystaniem obrazu. Prezentowane rozwiązania łączą w sobie możliwości technologii wizualnych oraz aplikacji ułatwiających tworzenie społeczności internetowych.

"Obraz wideo stanowi ważny element rozwoju sieci Internet. Cisco jako jeden z prekursorów zmian na tym rynku, dostarcza użytkownikom Internetu więcej możliwości wyboru, łatwiejsze opcje przeszukiwania zawartości, obraz wideo o wysokiej jakości oraz możliwości szybszych i bardziej spersonalizowanych kontaktów pomiędzy użytkownikami. "We współpracy z naszymi partnerami rozszerzamy sieć Human Network, by w wyniku nowoczesnego łączenia użytkowników z treściami cyfrowymi - w określonym przez nich czasie i miejscu oraz w sposób przez nich wybrany - umożliwiać fascynujące doświadczenia "visual networking", - powiedział John Chambers, prezes firmy Cisco.

Podczas targów Cisco zaprezentowało najnowsze modele 8500HDC Digital Video Recorder (DVR)

Seria rozwiązań set-top 8500HDC Digital Video Recorder (DVR) jest dowodem na niezwykłą ewolucję współczesnych rozwiązań set-top. Nowe modele 8500HDC DVR są wyposażone w więcej funkcji i innowacji technicznych, dzięki którym doświadczenia "visual networking" następnej generacji stały się faktem. W nowym rodzaju "visual networking" została połączona cyfrowa technologia strumieniowej transmisji wideo z tworzeniem sieci społecznych, co gwarantuje większy wybór, łatwiejszą nawigację po treści z sieci dostawcy i Internetu, wyższą jakość efektów wizualnych oraz szybszą, bardziej osobistą interakcję. Trzy nowe modele serii 8500HDC DVR oferują szereg możliwości, w szczególności udostępnianie usług i treści internetowych w ramach platform do wielu urządzeń, jak również możliwość przenoszenia prywatnych fotografii i filmów video.

Nowy modem kablowy Cisco do przesyłania danych z szybkością ponad 100 Mb/s

Firma Cisco© Systems przedstawiła udoskonalone rozwiązanie w zakresie ultraszybkiego łączenia kanałów - opracowane z myślą o ułatwieniu usług szerokopasmowych przy szybkości transmisji danych przekraczającej 100 megabitów na sekundę (Mb/s) - nowy modem kablowy z możliwością łączenia kanałów. Modem kablowy typu Channel-Bonded Cisco© (Model DPC3000) zapewnia użytkownikom szybszy dostęp na życzenie oraz bogaty wybór funkcji rozrywki i komunikacji, a jednocześnie umożliwia usługodawcom zoptymalizowanie dostępnej przepustowości.

Cisco oferuje użytkownikom nowy wymiar łączności w ramach aplikacji "Visual Networking" z bramą następnej generacji Home Gateway opartą na protokole IP

Firma Cisco© Systems zaprezentowała bramę Internet Protocol (IP) Services Gateway (Model DRG2800), stworzoną z myślą o rozszerzeniu dla użytkowników wyboru funkcji rozrywki i treści osobistych oraz o połączeniu w jednym urządzeniu aplikacji sieciowych i aplikacji domowych. Produkt ten umożliwia użytkownikom oglądanie filmów i słuchanie pobranej muzyki w systemie dźwięku przestrzennego oraz oglądanie zdjęć ze swoich komputerów na urządzeniach set-top i wielkoformatowych telewizorach z płaskim ekranem.

Linksys ogłosił plany rozszerzenia rozwiązań multimedialnych dla domu Digital Home o nowe urządzenia Media Center Extender

Linksys, oddział Cisco, czołowy dostawca sprzętu VoIP, bezprzewodowego i sieciowego sprzętu dla użytkowników indywidualnych i małych środowisk biznesowych, ogłosił premierę rynkową nowych urządzeń: Media Center Extender z odtwarzaczem DVD (DMA2200) i urządzenia Media Center Extender (DMA2100). Nowe produkty uzupełniają ofertę dotychczasowych urządzeń Linksys, zawierającą, w szczególności, dwupasmowy ruter gigabitowy WRT600N Ultra RangePlus, sieciowy system pamięci masowej NAS200 i kamerę do monitoringu domu WVC54GCA, tworząc kompleksowy zestaw multimedialnych rozwiązań dla domu.

Linksys podbija rynek ekonomicznym rozwiązaniem w zakresie usług triple-play, w postaci rutera wyposażonego w zaawansowane funkcje

Firma Linksys©, rozszerzyła linię ruterów bezprzewodowych o nowy ruter szerokopasmowy Wireless-G z dwoma portami telefonicznymi (WRP400). Model WRP400 to ekonomiczne rozwiązanie w zakresie usług triple-play, łączące uznaną technologię głosową, wideo i obsługi danych Linksys z zaawansowanym poziomem usług i funkcjami bezpiecznej konfiguracji bezprzewodowej.

Linksys przyspiesza tempo gier internetowych dzięki nowemu dwupasmowemu adapterowi Wireless-N Dual Band Gaming Adapter

Na pokazach 2008 International Consumer Electronic Show Linksys©, oddział Cisco, czołowy dostawca sprzętu VoIP, bezprzewodowego i sieciowego sprzętu dla użytkowników indywidualnych i małych środowisk biznesowych, przedstawił najnowszy produkt z rodziny Wireless-N o nazwie Wireless-N Dual Band Gaming Adapter (WGA600N), czyli pierwszy na rynku bezprzewodowy dwupasmowy adapter do gier Wireless-N.

Linksys przedstawia nową bezprzewodową kamerę do monitoringu domu Wireless-G Internet Home Monitoring Camera

Firma Linksys© przedstawił najnowszy produkt z rodziny Home Control, kamerę Wireless-G Internet Home Monitoring Camera wyposażoną w sprzęt audio (WVC54GCA). W przeciwieństwie do standardowych kamer internetowych, które muszą być podłączone do komputera, Internet Home Monitoring Camera ma wbudowany własny serwer, a więc może łączyć się z siecią albo poprzez urządzenie Wireless-G (zgodne z 802.11g) lub za pośrednictwem kabla Ethernet 10/100. Kamera WVC54GCA zapewnia również wysokiej jakości strumień wideo 640x480 o dużej szybkości odświeżania dzięki kompresji wideo MPEG-4 lub Motion JPEG.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej http://newsroom.cisco.com/dlls/2008/hd_010308.html/p>

Informacje o firmie Cisco

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, które zmieniają sposób, w jaki ludzie kontaktują się ze sobą, komunikują i współpracują. Więcej informacji na temat Cisco można znaleźć na stronach http://www.cisco.pl i http://www.cisco.com. Polskie informacje prasowe firmy można znaleźć na stronie http://www.cisco.pl/prasa, natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się pod adresem http://newsroom.cisco.com.

Dodatkowych informacji o firmie Cisco udziela:

Joanna Dunin-Keplicz
Dział Nowych Technologii
Sigma International
Tel.: +48 22 628 05 93 wew. 244
Tel. kom.: +48 501 132 395
joanna.dunin-keplicz@sigma.com.pl