Warszawa, 20 czerwca 2007 roku - Pierwszy inżynier z Polski zdobył certyfikat CCIE (Cisco Certified Internetwork Ekspert) w zakresie technologii Storage Networking. Na całym świecie certyfikat ten posiada jedynie 71 osób.

"Jesteśmy dumni, że nasz pracownik jest pierwszym inżynierem w Polsce, który zdobył tak szacowny tytuł" - mówi Paweł Dudziuk, Prezes Exorigo Sp. z o.o. "Bardzo zależy nam na innowacyjności i ambitnych planach rozwojowych naszych pracowników, ponieważ właśnie na takich ludziach opiera się sukces naszej firmy. Specjalizujemy się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań informatycznych dla bardzo trudnego sektora jakim jest sektor klientów retailowych i dlatego współpracujemy z najlepszymi" - dodał Paweł Dudziuk.

Certyfikat CCIE uzyskiwany jest po dwustopniowym egzaminie, obejmującym test teoretyczny oraz sprawdzian umiejętności praktycznych. Potwierdza kompetencje inżynierów w zakresie wdrażania oraz wykrywania usterek w sieciowych systemach gromadzenia danych firmy (sieciach SAN - Storage Area Networks). Osoba ubiegająca się o ten certyfikat musi wykazać się również swoją znajomością infrastruktury sieci LAN, MAN oraz WAN over Fibre Channel. Wyróżnienie potwierdza teoretyczną i praktyczną wiedzę w zakresie takich rozwiązań jak: protokół Fibre Channel, iSCSI, FCIP oraz FICON.

"System certyfikatów stworzony przez firmę Cisco stanowi dla naszych klientów gwarancję, że nie tylko otrzymują niezawodne rozwiązania, ale na każdym etapie projektu mogą liczyć na profesjonalne wsparcie wysokiej klasy specjalistów." - powiedział Mirosław Szymczak z firmy Cisco. "Chciałbym pogratulować firmie Exorigo pierwszego w Polsce inżyniera z wyróżnieniem CCIE w zakresie Storage Networking. Polscy specjaliści w dziedzinie informatyki są cenieni na całym świecie. Liczymy na to, że grono inżynierów w Polce, którzy otrzymają ten certyfikat, szybko się powiększy" - dodał Mirosław Szymczak.

Cisco wprowadziło system certyfikatów w 1993 roku, aby wspierać zarówno inżynierów, przedsiębiorstwa jak i kraje w budowaniu przewagi konkurencyjnej na rynku rozwiązań teleinformatycznych.

Informacje o firmie Cisco

Cisco jest dostawcą sprzętu i oprogramowania do budowy sieci teleinformatycznych i telekomunikacyjnych dla przedsiębiorstw, administracji publicznej, operatorów telekomunikacyjnych oraz provider'ów internetowych. Wśród czołowych rozwiązań firmy znajdują się systemy zaawansowanego routingu i switchingu, transmisj i głosu, danych oraz obrazu w sieciach IP, zaawansowane systemy zabezpieczeń a także rozwiązania dla centrów przetwarzania danych o wysokiej niezawodności.

Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem: www.cisco.pl

Informacje o firmie Exorigo

Exorigo koncentruje się na kompleksowej obsłudze przedsiębiorstw w zakresie rozwiązań informatycznych, począwszy od konserwacji i instalacji drukarek fiskalnych, komputerów PC poprzez zarządzanie sieciami LAN WAN, hurtownie danych, wsparcie systemów zaplecza i klasy ERP, na budżetowaniu i pełnym outsourcingu IT kończąc. Exorigo specjalizuje się również we wdrażaniu i eksploatacji systemów ERP i SCM dla firm z sektora handlu i dystrybucji. Firma posiada status certyfikowanego partnera Cisco Systems w Polsce - Silver Partner - od listopada 2006 roku. Uzyskanie certyfikatu jest potwierdzeniem wysokich kwalifikacji firmy w zakresie technologii i rozwiązań Cisco.

Więcej informacji: http://www.exorigo-upos.pl/

Dodatkowych informacji udzielaj:

Joanna Dunin-Kęplicz
Dział Nowych Technologii
Sigma International
Tel. : /22/ 628 05 93 wew. 244
Tel. Kom. : /+48/ 501 132 395
joanna.dunin-keplicz@sigma.com.pl